יומן ארועים

Bookmark and Share
5 טיפים לניקיון פסח מהמערך הטכני פורסם בתאריך 21.04.2019
תגיות: המערך הטכני , חגים ומועדים
דרושים מאות כלים כדי לתחזק כל מטוס בחיל. איך שומרים על כל החלקים הקטנים מבלי שיאבד אף חלק? כיצד מחזיקים את המטוס נקי? ואיך כל אלו קשורים לניקיונות לקראת פסח? המערך הטכני של חיל-האוויר מציג את חמשת הטיפים הטובים ביותר לשמירה על הסדר והניקיון בפסח, ובכל ימות השנה
כרמל שטרן | צילום: מייק יודין | עיצוב גרפי: נועה בן אליעזר

האביב כבר מציץ מכל פינה, הבוץ אט-אט מתפנה מהשבילים ובבסיסי חיל-האוויר מתכוננים לכבוד חג הפסח הקרב ובא. הניקיון איננו זרים לאנשי המערך הטכני אשר מחויבים לשמור על הגפים הטכניים מצוחצחים ומסודרים בכל יום בשנה, ולא רק לכבוד החג. בכתבה מיוחדת לקוראי אתר חיל-האוויר, ריכזנו טיפים שיעזרו לכם לקראת ניקיונות החג.

בחרו מקום קבוע לכל חפץ
חדר הכלים הוא חלק בלתי נפרד מכל גף טכני, ובו נמצאים מאות כלים, אשר הקטנים שבהם אינם עולים על סנטימטרים ספורים. אי אפשר לאבד אף חלק, מפני שכל אחד מהם הכרחי לתחזוקת המטוסים. הדרך היעילה ביותר לשמור על הסדר היא לבחור מיקום קבוע לכל חפץ, וכמובן לדאוג שהוא יחזור למקומו מיד בתום השימוש.

אחסנו את הציוד בצורה גלויה
בחדר הכלים הציוד תלוי על הקירות, פרוס לרווחה. שיטה זו מומלצת במיוחד מפני שכך קל יותר לעין לאתר כל חלק ולא לפספס אף חפץ. גם בבית מומלץ לאכסן את הבגדים בארון, למשל, בצורה בולטת בה ניתן לראות את כולם. אפשרות נוספת לחדר המטבח, היא לרכוש מגנט עליו ממגנטים את סכיני המטבח והופכת את חווית השימוש למסודרת ופשוטה.

כפפות ולא פחות!
העבודה והניקיון בבית לקראת פסח יכולים להיות מלכלכים עד מאוד. בעבודה בדת"ק (דיר תת-קרקעי) מקפידים הטכנאים להשתמש בכפפות על מנת להמעיט במגע עם שמן ודלק וכדי למנוע ריחות רעים אשר יידבקו תוך כדי העבודה.

דאגו לכסות אזורים רגישים ללכלוך
בסיס פלמחים, אשר שוכן בסמוך לחוף, משופע בחול רב המגיע עם הבריזה מהים. על כן, הגפים הטכניים בבסיס נוהגים לכסות את האזורים הרגישים במטוסים כדי למנוע מחול, אבק, ואבנים להיכנס לגוף המטוס ולשבש את פעולתו. בבית, ממליצים הטכנאים להצטייד בכיסוי למיטה בעת הניקיון כדי שתישאר נקייה ומצוחצחת וכמובן בכיסוי לסירים ולקערות, על מנת שלא יכנסו לכלוכים לתוך האוכל לארוחת הסדר, אשר על הכנתו עמלתם זמן רב.

השתמשו בנוהל הספרייה
החברים והמשפחה נוהגים להשאיל מכם ספרים, כלי מטבח וחפצים שונים? מצוין! אנחנו בעד לעזור ולתת כמה שניתן. הבעיה מתחילה כשהם שוכחים להחזיר את החפצים היקרים לכם ואתם נאלצים להיפרד מהם לנצח. השיטה של הטכנאים - אף אחד לא יכול להשאיל ציוד מבלי שיירשם. ערכו רשימה מסודרת, וסמנו כשהציוד יוצא וחוזר. כך תוכלו להישאר בבקרה על כל החפצים האהובים שלכם שהלכו לחפש את עצמם בחייכם של אחרים.