יומן ארועים

Bookmark and Share
מתמשך: חה"א תוקף מטרות ברצועת עזה פורסם בתאריך 27.03.2019
תגיות: פעילות מבצעית , גזרת עזה
המתיחות נמשכת: חיל-האוויר תקף הלילה (ד') מטרות טרור נוספות של ארגון הטרור חמאס בשטח רצועת עזה, בעקבות ירי הרקטות והפרחת בלוני הנפץ אמש
מערכת אתר חיל-האוויר

המתיחות נמשכת: הלילה (ד') תקפו מטוסי-קרב וכלי-טיס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, הפרחת בלוני הנפץ ולהצתת רשת ההסוואה בעמדת צה"ל אמש. בין יעדי הטרור שנתקפו, היו מתחם צבאי ברפיח ואתר לייצור אמצעי לחימה בחאן יונס, של ארגון הטרור חמאס.


תמונת ארכיון

התקיפות הלילה מתווספות לתקיפות שהחלו ביום שני בשעות הערב, כתגובה לרקטה ששוגרה מרצועת עזה אל עבר שטח ישראל, ופגעה בבית במושב משמרת שבשרון. לקראת השעה 18:00 בערב, החלו כלי-טיס של חיל-האוויר לתקוף מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה.

בהמשך הערב, תקפו מטוסי-קרב מבנה בן שלוש קומות הממוקם בצברא ברצועת עזה. המבנה הינו מטה סודי של ארגון הטרור חמאס שמשמש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס - שאחראי על איסוף ומחקר מודיעין כנגד מדינת ישראל. מדובר בנכס שלטוני מרכזי של ארגון הטרור חמאס שנתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל כעת ברצועת עזה.


מטה של ארגון הטרור חמאס, צברא | תמונה: דובר צה"ל

במהלך הערב תקפו מטוסי-קרב מבנה בן חמש קומות הממוקם בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה, ששימש את ארגון הטרור חמאס לצרכים צבאיים, כמשרד לביטחון הפנים. מטוסי-קרב תקפו גם את לשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה, הממוקמת בשכונת רימאל. המבנה בנתקף, המשמש כמשרד לפגישות צבאיות רבות, נתקף בעבר במבצע "עמוד ענן", בסוף שנת 2012. מדובר בנכס שלטוני מרכזי המשמש לצרכים צבאיים של ארגון הטרור חמאס.


משרדי בטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס | תמונה: דובר צה"ל

עד השעה 22:00 זוהו כ-30 שיגורים של רקטות מרצועת עזה לשטח מדינת ישראל. לוחמי "כיפת ברזל" יירטו מספר שיגורים, כשהיתר נפלו בשטח פתוח.

לפנות בוקר, תקפו מטוסי-קרב כ-15 יעדי טרור בצפון רצועת עזה בהם מתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בבית חאנון ומתחם צבאי של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בבית להיא. כמו כן, מוקדם יותר תקפו מטוסי ומסוקי-קרב מספר מתחמים של ארגון הטרור חמאס באזור סג'עייה, בשאטי, בבית חנון ובמוקדים נוספים לאורך רצועת עזה.


לשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה | תמונה: דובר צה"ל

יעדי טרור נוספים נתקפו במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדיר אל באלח במרכז רצועת עזה. בנוסף נתקפו על ידי טנקים ומסוקי-קרב מספר מטרות צבאיות של ארגון הטרור חמאס. תקיפות אלו מצטרפות לעשרות התקיפות שהתבצעו ביומיים האחרונים ברצועת עזה, כתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל, להפרחת בלוני הנפץ ולהצתת רשת ההסוואה בעמדת צה"ל אמש.