בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 232 12/12/16
גליון חגיגי לרגל נחיתת ה"אדיר" בישראל

"אדיר" בישראל

דבר הנשיא

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין

לכבוד
אנשי ונשות חיל האוויר

יקיריי, המהוללים והמהוללות!

'כיבוש מרחב השמיים' היה מאז ומתמיד משימה חיונית עבור התנועה הציונית, ולימים הכרח אסטרטגי ופוליטי למדינה קטנה כמדינת ישראל. אבות הציונות ומייסדי המדינה ראו במרחבי השמיים את מרחב התמרון ובמידה רבה גם מרחב המחיה, הדרוש כל כך לביסוס עצמאותה של ישראל.

היום, גם מי שלא מרחיק ראות, יכול להבין שהאופק והעומק האסטרטגיים והביטחוניים שלנו נמצאים בשמיים, במרחבים האדירים שאתם מופקדים על הגנתם. היום, כאשר שדה הקרב האווירי הפך למתוחכם ורווי טכנולוגיה, אתם - חיל האוויר- לא רק מגנים ומגינות על שמינו, אלא מציעים למפקדי המערכה כוח אש חזק ומדוייק המשדרג את העוצמות שישראל עדיפה בהן.

אל חיל האוויר העוצמתי שלנו מצטרף היום ה"אדיר", מטוס רב יכולות, מופת של תחכום, עוצמה וחדשנות. ללא כל ספק, מטוס ה"אדיר" הוא ממכונות המלחמה המשוכללות, המורכבות והיקרות ביותר שיש היום בידי צבא ההגנה לישראל. בעשורים הבאים, ה"אדיר", ייקח חלק פעיל בהגנה על מדינת ישראל ועל המרחב האווירי שלה.

אולם, מכונת המלחמה לבדה לא תוכל להכריע את המערכה ולנצח את האויב. הצוות, באוויר ועל הקרקע, מהווה את היתרון האיכותי האמיתי שלנו. היתרון של זרוע האוויר של צבא ההגנה לישראל איינו רק בטכנולוגיה, אלא קודם כל באנשים, בכל אחת ואחד מכם, שמהווים יחד את ליבו הפועם של חיל האוויר.

בשמי ובשם העם בישראל, אני רוצה להודות לכם ולמשפחות היקרות שלכם, על המסירות, האחריות והמקצוענות, ויותר מכך - על המחויבות, על ההקרבה ועל הנתינה.

חזקו ואמצו!

שלכם בברכה ובהערכה רבה,
ראובן (רובי) ריבלין
ירושלים

עוד באותו מדור

דבר ראש הממשלה

"מושא להערצה"

שר הבטחון, מר אביגדור ליברמן, מברך את בואו של מטוס ה״אדיר״ ואומר: ״קליטתו של המטוס, היא שלב נוסף בשדרוג היכולות המבצעיות של חיל–האוויר״