בטאון חיל האוויר

ביטאון
מאויישים מרחוק אבל שומרים קרוב
גליון 231 31/10/16
כטמ"ם במשימת היבשה
60 למבצע "קדש"
אימון אווירי ביוון

עסקי אוויר

סמ"ט א' נהרג בהתרסקות "סופה"

ב־5 באוקטובר יצא מטוס "סופה" (F-16I) של טייסת "העטלף" לפעילות מבצעית ברצועת עזה. במהלך נסיון הנחיתה בחזרתם לבסיס רמון, נטשו שני אנשי צוות־האוויר את המטוס. במהלך הנטישה נהרג רס"ן אוהד כהן נוב ז"ל (34) סגן מפקד הטייסת. איש צוות־האוויר הנוסף נפצע קל ופונה לטיפול בבית־החולים.

רס"ן כהן נוב הוא בוגר קורס־טיס מספר 147. נחשב ללוחם ותיק ומוערך בחיל־האוויר. הוא הותיר אחריו הורים, שתי אחיות, אישה בהריון וילדה.

סא״ל יובל, מפקד הטייסת, ספד לו: ״השארת אותנו עם כל כך הרבה סימני שאלה, רק התחלת את התפקיד וזה נראה היה כל כך טוב. אני שמח שהספקתי להגיד לך את זה. הצלחת לייצר השפעה כבר בשבועיים הראשונים״. בעקבות התאונה הורה אלוף אמיר אשל, מפקד חיל־האוויר, על הקמת צוות חקירה בראשות אלוף־משנה.

יהי זכרו של אוהד ברוך.

עוד באותו מדור

סופות במדבר

חיל–האוויר לקח חלק בתרגיל "רד פלאג" הבינלאומי שהתקיים בארצות הברית ובו השתתפו מדינות מרחבי העולם. זו השנה השנייה ברציפות בה השתתף החיל בתרגיל המהווה את גולת הכותרת של הפריסות לחו"ל בתכנית האימונים

חברות כנה

מפקד חיל–האוויר המלכותי הקנדי צופה המשך שיתוף פעולה פורה עם חיל–האוויר הישראלי. בביקור שערך בארץ בשלהי ספטמבר אמר: "גישתו של חיל–האוויר וכליו מהווים עבורנו מקור לידע וללמידה"