בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 223 01/06/15
40 שנה למנ"ט
הרמס 900

עסקי אוויר

ארבעה חודשים פחות

החל מחודש יולי 2015 יכנס לתוקפו העדכון בחוק הגיוס הקובע כי השירות הסדיר של המיועדים לשרת שלוש שנים יקוצר בארבעה חודשים ויסתכם ב־32 חודשים בלבד.

טליה יריב ונעמי צורף

בחיל־האוויר מדובר בצמצום תקנים ונכון לעכשיו לא יגדל מספר הגיוסים, כך שעל אנשי התכנון למצוא פתרונות יצירתיים לכסות על הפער שייווצר. בין הפתרונות המוצעים: הגדלת אחוזי הגיוס בקרב אוכלוסיות מיוחדות כמו חרדים ובני מיעוטים, צמצום הנשר בקרב החיילים, הפרטת משימות שונות וביטול והפחתה של תורניות.
המערך הטכני הוא אחד מהמערכים הגדולים בחיל־האוויר ואנשיו לוקחים חלק בביצוע כל משימה. מחסור בידיים עובדות עלול לפגוע באיכויות המבצעיות של החיל ועל־מנת למנוע זאת, הוחלט בבסיס הטכני לקצר את תהליכי ההכשרה של הטכנאים במהלך הטירונות.
"בשערי הבסיס הטכני עוברים יותר ממחצית מהמתגייסים לחיל", סיפר סא"ל מיכאל, קצין ההדרכה הראשי בבסיס. "המיועדים למערך הטכני יחלו את שלב המיון למקצועות השונים כבר במהלך הטירונות ובכך יחסך שבוע המיונים שעד כה התבצע בין הטירונות לקורסים". בנוסף לכך, איתור המתאימים למערך הטכני יחל כבר מכיתה ט' על־מנת לאפשר הסמכות והכשרות בכיתה י"ב. ההכשרות תקוצרנה באותו האופן גם במקצועות התעופה.
"לא מדובר רק בקיצור הכשרות, אלא גם ביצירת הכשרות מתוקשבות שיצמצמו את זמן העברת התכנים", אמר סא"ל אריק נוימן מלהק כח האדם.

לרכישת מנוי לבטאון חיל-האוויר לחץ כאן!

עוד באותו מדור

"גמישות מבצעית, מהירות ותגובה מדויקת"

משה (בוגי) יעלון, שר הבטחון החדש-ישן, מתאר בראיון ל"בטאון חיל-האוויר" את האתגרים העומדים בפני מדינת ישראל ואת חלקו המכריע של חיל-האוויר במענה הצה"לי לאתגרים אלו. הוא סבור שהתעצמותו של החיל חיונית ומדגיש כי האנשים והכלים מוכנים לפעולה מול כל אויב בכל טווח

מסלול שאין שני לו

לכבוד יום חיל־האוויר, מוציא האלוף אמיר אשל, מפקד חיל האוויר, תמונה מאלבום קורס־הטיס, מספר על מפגש מיוחד בשנה החולפת, מוקסם מאנשי החיל ומודיע לבוגרי הקורס שהוא מוכן להתחלף איתם עכשיו