בטאון חיל האוויר

ביטאון
גיליון 209 28/02/13

עסקי אוויר

מתכוננים לתרגיל בינלאומי

שנת 2013 החלה ואיתה גם ההכנות לתרגיל הבין־לאומי שיתקיים בסופה, המכונה "Blue Flag". חילות־אוויר מרחבי העולם יגיעו לבסיס עובדה הדרומי ויתאמנו זה לצד זה בניצוחה של טייסת ביום האויב הישראלית, "הדרקון המעופף". בחיל־האוויר מבטיחים תרגיל בקנה מידה שעוד לא נראה בישראל ומצליחים להביא להתעניינותן של מדינות זרות רבות. ניתן כבר לספר כי מספר מדינות ששיתפו פעולה עם ישראל בעבר נרשמו לסדנה הייחודית.

שני פומס ומיכל חיוט

"לכוחות הזרים תהיה שותפות מלאה בתכנון התרגיל", מבטיח רס"ן (מיל') גולן, האחראי על האימון מטעם מחלקת ההדרכה. "ייערכו מספר מפגשי תיאום עם נציגי המדינות הזרות, כשהראשון יתקיים בעוד מספר חודשים בבסיס עובדה". לא רק נציגי המדינות המשתתפות יגיעו לבסיס חיל־האוויר, גם מדינות נוספות ישלחו ארצה משקיפים שיצפו באימון. "הם יראו כיצד התרגיל מתנהל ויוכלו להחליט האם להצטרף אליו בפעמים הבאות", מסביר רס"ן (מיל') גולן.
על־מנת להבטיח את הצלחתו של התרגיל, התקיימה בתחילת חודש ינואר סדנה אינטנסיבית בה השתתפו טייסות קרב רבות מהמערכים השונים בחיל־האוויר. מטרת הסדנה הייתה לבחון את שטח האימונים לפני תחילתו של התרגיל הגדול. "בדקנו את ההתאמה של המגרש ואת היכולות שלנו לייצר אימון איכותי", מספר רס"ן (מיל') גולן, "אחרי השבוע הזה אנחנו מרגישים מוכנים יותר".

עוד באותו מדור

שלוש אחיות, תפקיד אחד

שרוך ההדרכה הדהוי של סמ"ר רוני גינוסר, מדריכת מאמן "נץ" בטייסת "נשר הזהב", מסגיר את סיפורה המיוחד. לפני 12 שנים, כשעוד היה חדש ובוהק, הוענק השרוך לאחותה שירי, שהחלה את תפקידה כמדריכת מאמן "קורנס" בבית־הספר לטיסה בחצרים. שש שנים מאוחר יותר המשיך השרוך בנדודיו והועבר אל האחות האמצעית, גילי, שעשתה את צעדיה הראשונים בתור מדריכת סימולאטור בטייסת המאמנים בבסיס חצור. עכשיו הוא נח בגאווה על כתפה של רוני, האחות הצעירה מבין השלוש.

ט"ו בשבט בחיל־האוויר: נוטעים ערכים

ט"ו בשבט הביא עימו נטיעה מיוחדת במינה: בטייסת "העקרב" בבסיס חצור ניטעו 35 עצים, לזכר 35 נופלי הטייסת. המשפחות השכולות הצטרפו לאנשי הטייסת ויצרו יחד את "בוסתן העקרבים", גן הזכרון של טייסת "העקרב". "הנטיעה הייתה מרגשת מאוד", סיפר סא"ל תומר, מפקד הטייסת, "המפגש חיבר את כולנו ואנחנו מתכננים להמשיך ולחזק את הקשר עם המשפחות השכולות". שיר כהן