בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 202
גליון 202 29/12/11
מוצגים בפניכם תקצירים משלוש הכתבות הפותחות של כל מדור. את הגיליון הנוכחי ניתן יהיה לקרוא כשהגיליון הבא יצא.

לגליון זה מצורף גיליון ילדים

עסקי אוויר | נערכים לבוא ה–F–35:

הסימולטור יגיע לפני המטוס

תגיות: סימולטורים , F-35

גורמים בחיל–האוויר מנהלים בימים אלה מגעים מול האמריקאים לרכישת סימולטור למטוס הקרב העתידי, ה–F–35. אם הכל יילך על פי המתוכנן, המאמן החדש ינחת בארץ עוד לפני המטוס עצמו, הצפוי להגיע לישראל בעוד כארבע שנים.

מאי אפרת וטל מיכאל

גורמים בחיל-האוויר מנהלים בימים אלה מגעים מול האמריקאים לרכישת סימולטור למטוס הקרב העתידי, ה-F-35. אם הכל יילך על פי המתוכנן, המאמן החדש ינחת בארץ עוד לפני המטוס עצמו, הצפוי להגיע לישראל בעוד כארבע שנים.
"השאיפה שלנו היא להביא את המאמן כמה שיותר מוקדם, כדי שכשיגיעו המטוסים כבר יהיו בחיל טייסים כשירים, המתורגלים בטיסה על הפלטפורמה החדשה", מסביר סא"ל אלון, ראש ענף מאמנים במחלקת הנדסת מערכות של להק ציוד. "זהו אחד מהלקחים שהפקנו מקליטת מטוס הסופה, אז המאמן הגיע רק לאחר המטוס. מדובר בפלטפורמות מאוד מורכבות לתפעול ויש יתרון גדול כשיש כלי זמין להדרכה עוד לפני הדבר האמיתי".

רוצים לקרוא עוד? לחצו כאן

בית כבר יש: ה–F–35 יוצב בנבטים

מטוס הקרב העתידי, ה-F-35, יוצב בבסיס חיל-האוויר בנבטים - כך החליט לאחרונה מפקד 
חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן. ההחלטה התקבלה משיקולים מבצעיים וסביבתיים, וכן תוך התייחסות לחזון יישוב הנגב ומעבר צה"ל דרומה. המטוס הראשון צפוי לנחות בישראל בעוד כארבע שנים.
"אנחנו גאים להיות הבסיס שיקלוט את ה-F-35, מטוס שיחזק את מעמדו של בסיס נבטים כבסיס אסטרטגי, גם במערך הקרב", אומר תא"ל רונן שמחי, מפקד נבטים. "הבסיס צפוי לקלוט בשנים הקרובות גם את מטוסי השמשון (הרקולס-J), ויחד עם ה-F-35 בסיס נבטים יהפוך לחוד החנית של חיל-האוויר במערך התובלה ובמערך הקרב".

עוד באותו מדור

נבחנת האפשרות: ריחוף אוטומטי גם לינשוף

במרכז ניסויי הטיסה (מנ"ט) של חיל-האוויר נערך לאחרונה ניסוי מוצלח, במסגרתו הותקנה מערכת לריחוף אוטומטי במסוק הינשוף (בלק הוק). המערכת שומרת על גובה הריחוף של המסוק באופן עצמאי, ומאפשרת לטייס להקדיש תשומת לב מירבית לביצוע המשימה. "אין ספק שהמערכת יכולה לשפר את ביצועי המסוקים במשימות יום-יומיות", אומר רס"ן בוריס, ראש מדור בקרת טיסה בלהק ציוד. "הטייסים יוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם משימותיהם, בזמן שהמערכת האוטומטית תדאג לשמור על גובה הריחוף ומצב המסוק באוויר"

הכירו את בוגרי קורס הטיס של חורף 2011