בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 202
גליון 202 29/12/11
מוצגים בפניכם תקצירים משלוש הכתבות הפותחות של כל מדור. את הגיליון הנוכחי ניתן יהיה לקרוא כשהגיליון הבא יצא.

לגליון זה מצורף גיליון ילדים

עסקי אוויר

נבחנת האפשרות: ריחוף אוטומטי גם לינשוף

תגיות: מרכז ניסויי טיסה , ינשוף (בלק-הוק)

במרכז ניסויי הטיסה (מנ"ט) של חיל-האוויר נערך לאחרונה ניסוי מוצלח, במסגרתו הותקנה מערכת לריחוף אוטומטי במסוק הינשוף (בלק הוק). המערכת שומרת על גובה הריחוף של המסוק באופן עצמאי, ומאפשרת לטייס להקדיש תשומת לב מירבית לביצוע המשימה. "אין ספק שהמערכת יכולה לשפר את ביצועי המסוקים במשימות יום-יומיות", אומר רס"ן בוריס, ראש מדור בקרת טיסה בלהק ציוד. "הטייסים יוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם משימותיהם, בזמן שהמערכת האוטומטית תדאג לשמור על גובה הריחוף ומצב המסוק באוויר"

דנה רוסו וטל מיכאל

במרכז ניסויי הטיסה (מנ"ט) של חיל-האוויר נערך לאחרונה ניסוי מוצלח, במסגרתו הותקנה מערכת לריחוף אוטומטי במסוק הינשוף (בלק הוק). המערכת שומרת על גובה הריחוף של המסוק באופן עצמאי, ומאפשרת לטייס להקדיש תשומת לב מירבית לביצוע המשימה. "אין ספק שהמערכת יכולה לשפר את ביצועי המסוקים במשימות יום-יומיות", אומר רס"ן בוריס, ראש מדור בקרת טיסה בלהק ציוד. "הטייסים יוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם משימותיהם, בזמן שהמערכת האוטומטית תדאג לשמור על גובה הריחוף ומצב המסוק באוויר".

מערכת הריחוף האוטומטי מותקנת בימים אלו על מסוקי היסעור, במסגרת קו ההשבחה "יסעור 2025". כדי להתקינה גם על מסוקי הינשוף, יש לשדרג את מערכות הניווט שלהם. "הריחוף האוטומטי דורש מערכת ניווט מתקדמת יותר מזו המותקנת כיום בינשוף, ולכן התקנו במסוקים את מערכת הניווט של הפתן", מספר סגן יעקב, קצין הפרויקט במדור.

בעקבות הצלחת הניסוי במנ"ט, הותקנה המערכת החדשה על אחד ממסוקי הינשוף של טייסת "החרב המתהפכת". בחודשים הקרובים היא תיבחן מבצעית על ידי אנשי הטייסת, ובהמשך יוחלט אם לשלבה בכלל מערך הינשוף של החיל.

עוד באותו מדור

הכירו את בוגרי קורס הטיס של חורף 2011

מלאך משמיים

חניכי קורס 163 לא זכו לראות הרבה את הבית בשלוש השנים האחרונות. כשכבר הזדמן להם לצאת הביתה לסופי שבוע קצרים, בחר אחד מהם, סגן דן, בוגר מגמת מסוקי סער, להשקיע את זמנו בעיסוק מיוחד. בעקבות הצלחתה של מסיבה שאירגן יחד עם 11 חברי ילדות, החליטו דן וחבריו להקים עמותה שתארגן אירועים לגיוס תרומות לנזקקים