בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 202
גליון 202 29/12/11
מוצגים בפניכם תקצירים משלוש הכתבות הפותחות של כל מדור. את הגיליון הנוכחי ניתן יהיה לקרוא כשהגיליון הבא יצא.

לגליון זה מצורף גיליון ילדים

עסקי אוויר

הכירו את בוגרי קורס הטיס של חורף 2011

תגיות: קורס טיס , סקר קורס טיס

% מבוגרי הקורס גדלו בעיר. 26% גדלו בישובים קהילתיים. 21% הם בני מושבים, 17% הגיעו מהמועצות המקומיות ורק 5% הגיעו מהקיבוץ.

58% מתגוררים במרכז הארץ, 36% בצפון ו-6% מתגוררים בדרום.

7% לא נולדו בארץ.

76% למדו במגמה ריאלית, 15% למדו במגמות משולבות, 9% למדו במגמה הומנית ואף אחד לא למד במגמת אומנות.

52% הם חברי תנועות נוער, והמובילה, עם יותר מ-20% היא תנועת הצופים.

באקדמיה, 43% מהבוגרים למדו כלכלה וניהול, 29% למדו ניהול מערכות מידע, ו-24% למדו פוליטיקה וממשל. מדעי המחשב נשאר מאחור עם 4% בלבד.

אף אחד לא הגיע לקורס עם תואר ראשון אך כולם בעלי תעודת בגרות מלאה.
24% מאימהות הבוגרים מחזיקות כמיטב המסורת במשרת ההוראה, אך רוב האמהות עוסקות במקצועות אחרים שאינם מופיעים בסקר. ואילו האבות אומנם, 11% מהנדסים אך מעל מחצית מהאבות עוסקים במקצועות שונים.

עוד בנושא המשפחה: לשליש מהבוגרים יש קרוב משפחה ששירת או משרת בחיל כאיש צוות-אוויר.
23% הם בנים אמצעיים, 33% הם הצעירים במשפחה והבכורים מובילים עם 40%.

22% מהבוגרים התנדבו לשנת שירות לפני גיוסם. 5% לקחו חלק במכינות קדם צבאיות. 14% מהבוגרים שירתו בתפקידים שונים לפני הגעתם לקורס הטיס.

# עוד לפני שכבש את האוויר, הוכיח סגן גיא, בוגר מגמת קרב, שליטה מוחלטת בים. הוא היה אלוף ישראל בשיט מפרשיות עד גיל 18, וגם הגיע למקום התשיעי באליפות העולם. מי שהתאמן איתו היה חברו לכיתה, שגם שמו גיא, וגם הוא מסיים את הקורס כטייס קרב.
# שניים מבוגרי הקורס הם דור שלישי של טייסים: אביו של סגן איל, טייס מסוקי סער טרי, שירת בעבר כטייס בטייסת "הדרקון המעופף". סבו פיקד על הטייסת עם הקמתה.
סגן גיא, בוגר מגמת מסק"ר, הוא בנו של טייס לשעבר מטייסת "הנגב". סבו, גם הוא טייס קרב, קיבל את עיטור העוז במלחמת ששת הימים.
# סגן אופיר, טייס קרב טרי, הוא בנו של קצין הרפואה החילי לשעבר.
# היישוב להבים ממשיך להגדיל את מלאי הטייסים שלו: שניים מבוגרי הקורס מגיעים מהיישוב הדרומי, מצטרפים לשלושה משכניהם שסיימו את הקורס יחד רק לפני שנה.
# שלושה מבוגרי הקורס, סגן אור, סגן ליעד וסגן שובל, למדו יחד בתיכון האזורי בנהלל. שלושתם, אגב, ישרתו כנווטי קרב.

עוד באותו מדור

מלאך משמיים

חניכי קורס 163 לא זכו לראות הרבה את הבית בשלוש השנים האחרונות. כשכבר הזדמן להם לצאת הביתה לסופי שבוע קצרים, בחר אחד מהם, סגן דן, בוגר מגמת מסוקי סער, להשקיע את זמנו בעיסוק מיוחד. בעקבות הצלחתה של מסיבה שאירגן יחד עם 11 חברי ילדות, החליטו דן וחבריו להקים עמותה שתארגן אירועים לגיוס תרומות לנזקקים
דר' ברק במפגש הקודם עם מפקד חיל-האוויר

זהבה ושלושת הטייסים

כבר כמה שנים שמפקד חיל-האוויר מזמין ללשכתו, לקראת סיומו של כל קורס טיס, את האנשים שנבחרו על ידי בוגרי הקורס כאלה שהשפיעו עליהם בשנות התבגרותם. במפגש האחרון שקיים האלוף עידו נחושתן הוא פגש פנים מוכרות: ד"ר זהבה ברק, מורה לביוטכנולוגיה ולביוכימיה בתיכון "מור" שבמכבים-רעות, הוזמנה לטקס ההוקרה על ידי תלמיד שלישי שלה שפרש כנפיים