בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 202
גליון 202 29/12/11
מוצגים בפניכם תקצירים משלוש הכתבות הפותחות של כל מדור. את הגיליון הנוכחי ניתן יהיה לקרוא כשהגיליון הבא יצא.

לגליון זה מצורף גיליון ילדים

עסקי אוויר

מלאך משמיים

תגיות: קורס טיס , למען הקהילה

חניכי קורס 163 לא זכו לראות הרבה את הבית בשלוש השנים האחרונות. כשכבר הזדמן להם לצאת הביתה לסופי שבוע קצרים, בחר אחד מהם, סגן דן, בוגר מגמת מסוקי סער, להשקיע את זמנו בעיסוק מיוחד. בעקבות הצלחתה של מסיבה שאירגן יחד עם 11 חברי ילדות, החליטו דן וחבריו להקים עמותה שתארגן אירועים לגיוס תרומות לנזקקים

איתי איתמר

חניכי קורס 163 לא זכו לראות הרבה את הבית בשלוש השנים האחרונות. כשכבר הזדמן להם לצאת הביתה לסופי שבוע קצרים, בחר אחד מהם, סגן דן, בוגר מגמת מסוקי סער, להשקיע את זמנו בעיסוק מיוחד. בעקבות הצלחתה של מסיבה שאירגן יחד עם 11 חברי ילדות, החליטו דן וחבריו להקים עמותה שתארגן אירועים לגיוס תרומות לנזקקים.
בתקופת השלב הראשוני של קורס הטיס, ערכו החברים את המסיבה הראשונה. כל הכנסותיה נתרמו לטיפולים ביעל מיטליאנסקי, ילדה בת ארבע מנתניה שבגופה התגלה גידול ממאיר. הרווחים עמדו על כ-35,000 שקלים. "אני זוכר שחזרתי מהבסיס ישר למסיבה", משחזר סגן דן. "היה עמוס, הרבה מעבר למה שציפינו. הייתה אווירה של קירבה, ואנשים היו מוכנים לשלם אפילו יותר על מנת לתרום".
וכך נולדה עמותת "אחים", שעד מהרה הפכה לעמותה רשמית בישראל. שם העמותה נבחר עקב השותפות וההתגייסות שמנסים ליצור 12 הצעירים שהקימו אותה, כולם חיילים ומפקדים ביחידות מובחרות בצה"ל. "אנחנו עצמנו די אחים, גדלנו יחד מגיל אפס", מחייך סגן דן. "אבל זה גם שם צעיר, שמעביר את המסר: כל ישראל ערבים ואחים זה לזה".
בינתיים, הספיקו חברי העמותה לארגן כמה אירועים, מסיבות ומופעי התרמה, וגייסו סכומים נכבדים למגוון גופים ואנשים פרטיים. "במהלך הקורס, הייתי מספר על העמותה מול כל החניכים בבית הספר לטיסה, מזמין אותם לאירועים ומסביר על הילד שעבורו מתרימים", אומר סגן דן. "אנשים שמחו מאוד לעזור".
גם המפקדים בחיל-האוויר העריכו את התרומה, אך דאגו להדגיש בפני דן שההתנדבות אינה יכולה לבוא על חשבון ההשקעה בקורס. "הם נתנו בי אמון שאני אצליח לשים את הפעילות בעמותה בפרופורציה ולהחליט היכן להשקיע ומתי", הוא אומר. "אני מקווה שהצלחתי".

רוצים לקרוא עוד? לחצו כאן

מלאך משמיים

פרחי הטיס של הקורס האחרון, קורס מספר 163, זכו לברכה מיוחדת עוד כשהיו בשלב הראשוני של הקורס: אביו של אחד מהם, סגן אור, חרש את השדה שלו בגליל התחתון בצורת הכיתוב "163 בהצלחה". במסגרת אחד האימונים באותה תקופה, התבקשו החניכים לטוס מעל היישוב שבו מתגורר אור, ואז נגלתה לעיניהם הברכה המפתיעה מן הקרקע.

עוד באותו מדור

דר' ברק במפגש הקודם עם מפקד חיל-האוויר

זהבה ושלושת הטייסים

כבר כמה שנים שמפקד חיל-האוויר מזמין ללשכתו, לקראת סיומו של כל קורס טיס, את האנשים שנבחרו על ידי בוגרי הקורס כאלה שהשפיעו עליהם בשנות התבגרותם. במפגש האחרון שקיים האלוף עידו נחושתן הוא פגש פנים מוכרות: ד"ר זהבה ברק, מורה לביוטכנולוגיה ולביוכימיה בתיכון "מור" שבמכבים-רעות, הוזמנה לטקס ההוקרה על ידי תלמיד שלישי שלה שפרש כנפיים

קורס טיס עם פרופיל 21

ההתגייסות לקורס הטיס של 
חיל–האוויר מתבצעת על בסיס התנדבותי, אך מחזה שבו מתנדב בעל פרופיל 21, שקיבל פטור משירות צבאי, מתייצב בשערי בית הספר לטיסה, לא נראה כבר שנים רבות. בקורס שיחל בקרוב זה יקרה: מ', צעיר בן 18 מהמושב בני דרור, יחל את המסע הארוך בדרך אל הכנפיים