בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 201
גליון 201 30/10/11
מוצגים בפניכם תקצירים משלוש הכתבות הפותחות של כל מדור. את הגיליון הנוכחי ניתן יהיה לקרוא כשהגיליון הבא יצא.

לגליון זה מצורף פוסטר של טייסת מגני המערב.

גלעד חזר הביתה

מסוקי יסעור של טייסת "מובילי הלילה" השתתפו במבצע להשבתו של גלעד שליט הביתה. אחד הטייסים הוא בנו של ישי אבירם, הטייס שנטש עם רון ארד בגיחה שממנה לא שב. "התרגשנו מאוד מהטיסה, אבל מבחינתי זאת לא סגירת מעגל", הוא אומר. "המעגל שלי ייסגר כשרון יחזור ואטיס אותו הביתה"

"הוקם גרעין ההקמה של 
יחידת שרביט קסמים"

הלוחמים הראשונים של מערכת ההגנה האווירית החדשה, אשר תיירט טילים ורקטות בטווח בינוני, מגיעים בימים אלו אל התעשיות הביטחוניות, לקראת קליטת המערכת בחיל־האוויר במהלך השנה הבאה

מכ"ם משופר ל"כיפת ברזל"

מערכת "כיפת ברזל" הופעלה לראשונה לפני חצי שנה בלבד, וכבר זוכה לשדרוג: כמה מהסוללות החדשות שייקלטו במערך ההגנה האווירית בשנתיים הקרובות יצוידו במכ"ם משופר.

מסע זיכרון ברומניה

בני המשפחות של ששת אנשי צוות האוויר שנהרגו בהתרסקות היסעור ברומניה לפני שנה ביקרו בחודש שעבר באתר התאונה, בהרי הקרפטים. מלווים במפקד 
חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, הגיעו בני המשפחות אל המקום וחנכו אנדרטה חדשה, לזכר הנספים: אל"ם דניאל שיפנבאור, סא"ל אבנר גולדמן, רס"ן ליאור שי, רס"ן יהל קשת, סרן ניר לקריף ורס"ר אורן כהן.

טייסי חיל־האוויר - הדור הבא

לוחם סיירת מטכ"ל לשעבר, בני זוג, נכדו של אחד מאלופי ההפלות של חיל־האוויר, וגם כתבת בטאון חיל־האוויר לשעבר - הצצה ראשונה אל אנשי צוות האוויר, מחזור חורף 2011

כמה עייפות?

ההיסטוריה של חיל-האוויר עמוסה בסיפורים על טייסים שהתנדבו לצאת למשימות גם כשהיו עייפים, גם כשלא נחו בין טיסה לטיסה. מחקר חדש שעורכת היחידה לרפואה אווירית (ירפ"א) עשוי לסייע בפיתוח שיטה למדידת העייפות של אנשי צוות האוויר. בכך, כמובן, צפויה לעלות רמת הבטיחות של הטיסות.

מגע אישי

במשך שנים נאלצו אנשי צוות האוויר במטוסי הקרנף (הרקולס) להשתמש בכלים ידניים ובמפות מסורבלות כדי לנווט ולתכנן את הטיסה. בהמשך עברו למחשבים ניידים, וכעת חושבים בלהק ציוד על פתרון חדש: מערכת מסכי מגע לאנשי הצוות בתא הטייס.