בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 146 (247) 01/08/02

עסקי אוויר

נבחר צוות ההקמה של טייסת ה-F-16I

מטוסי ה-F-16I (סופה) הראשונים של חיל-האוויר צפויים להגיע לישראל בסוף שנת 2003, אבל הרכבת צוות ההקמה של הטייסת הראשונה הושלמה כמעט במלואה.
לתפקיד מפקד טייסת ה-F-16I הראשונה נבחר סא"ל ע', ששימש עד לאחרונה כמפקד טייסת F-15. אחד מסגניו יהיה סרן ח', טייס F-16 הממלא כיום תפקיד במטה חיל-האוויר. שאר אנשי צוות-האוויר שנבחרו לצוות ההקמה של הטייסת החדשה הם קצינים מדרגת סגן עד רב-סרן, שחלקם מוצבים כיום בטייסות הקרב השונות וחלקם ממלאים תפקידי מטה

יפעת גליק ורוני ווינקלר

רוב אנשי צוות-האוויר של הטייסת החדשה מגיעים, באופן טבעי, מטייסות ה-F-16 של חיל-האוויר, אם כי יש ביניהם גם אנשי F-15 ואפילו נווט פאנטום. אותם אנשי צוות-אוויר עוברים בימים אלה סידרה של הסבות למטוסי ה-F-16 המשרתים כיום בחיל, במטרה להכשיר אותם למטוס החדש.
גם תפקיד מפקד הגף הטכני של טייסת ה-F-16I אויש. לתפקיד נבחר רס"ן שלומי, שמשמש כיום כמפקד גף מערכות בבסיס שבו יוצבו המטוסים החדשים.
במקביל לבחירת אנשי הצוות, מתקדם גם תהליך פיתוח המערכות החדשות שיותקנו במטוסי הסופה. בימים אלה מתארחת בארה"ב משלחת מהנדסים של חיל-האוויר ואנשיה שוקדים על ניסויים במערכות השונות, בצוותא עם אנשי "לוקהיד-מרטין", יצרנית המטוס.
באוקטובר 2003 צפויים להגיע לישראל ארבעת מטוסי ה-F-16I הראשונים. אחר-כך, במהלך השנים הקרובות, צפויים להגיע ארצה ארבעה מטוסים נוספים כל חודשיים וחצי. בשנת 2008, כשתושלם עיסקת הרכש השנייה, עתידים לשרת בשורות חיל-האוויר 102 מטוסי F-16I.

עוד באותו מדור

האקדמיה לטיס יצאה לדרך

בחודשים האחרונים גובשו הפרטים הסופיים, ובסוף יולי נפתח המחזור הראשון של קורס-הטיס במתכונתו החדשה. אוניברסיטת בן-גוריון היא שנבחרה להעניק את חסותה לאקדמיה, והתואר הראשון לבוגרים יוענק מטעמה. עד סוף 2003 תושלם הקמתו של קמפוס חדיש בבסיס חיל-האוויר חצרים, בו ממוקמת האקדמיה. בין פרחי הטיס הצעירים גם חניכה אחת, עולה חדשה מבלגיה

שמו העברי של הגאלפסטרים-5: "נחשון"

הרכש החדש של חיל-האוויר, שישמש הן כמטוס ביון והן כמטוס מכ"ם, ייקרא על-שמו של נחשון בן-עמינדב התנ"כי