בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 132 (233) 01/05/00

עסקי אוויר

קרוב לשמיים

תגיות: ביקורים , ינשוף (בלק-הוק)

במהלך ביקורו בישראל הוטס האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, במסוק בלק-הוק של חיל-האוויר.

ענת וושלר צילום: גולן מקס

במסוק נערכו מספר שינויים והתאמות לכבוד האורח: לכסאות נוסף ריפוד, הכיסא שמול מושב האפיפיור פורק, ועל רצפת המסוק נפרס שטיח מקיר לקיר.
שלושה מסוקי בלק-הוק הוקצו עבור ביקור האפיפיור, שארך שמונה ימים בחודש מארס האחרון. זאת, בנוסף לשלושה מסוקי יסעור, שהטיסו את הפמליה המורחבת.
לאורך כל הביקור, טסו במקביל שני מסוקים. באחד ישבו האפיפיור ומלוויו; השני הכיל צוות רפואי, ונועד לגבות את הראשון במקרה של תקלה. מסוק שלישי עמד מוכן בטייסת, לשעת הצורך. מפקד טייסת הבלק-הוק, סא"ל שרון, הוא שזכה להטיס את האורח המכובד לאורך מרבית הביקור.
מבצע ההטסה המיוחד, שזכה לכינוי "ידיד ותיק", כלל גם עבודה מאומצת על לוחות הזמנים, דקדוק בכללי הטקסים השונים ותגובות מוכנות מראש לתקלות העלולות להתרחש.

עוד באותו מדור

עד גיל 15 כבר נגיע לירח

קבוצת תלמידים מבית-הספר "אורט קרית-מוצקין" פיתחה ניסוי מדעי, שיישלח לחלל בשנה הבאה. התלמידים, כולם מכיתות ח', ינסו לפתח בחלל נבטים, ובכך לפענח תהליך בלתי מוסבר: מדוע גדלים הנבטים שעל כדור-הארץ כלפי מעלה. "לא חיפשנו תלמידים מצטיינים או 'חרשנים', אלא כאלה שיש להם ראש פתוח וחשיבה מדעית טובה", אומרת ד"ר אמירה בירנבאום, המורה המלווה את הניסוי. ככל הנראה, יצורף הניסוי לטיסה בה ישתתף אל"מ אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, והוא גם יפקח על מהלך הניסוי. ואגב, הנבטים שיתפתחו בחלל יהיו בצבעי כחול-לבן, ולא במקרה

הסתדרו בשלשות

בעז, איתי ועמרי נולדו בהפרש של חמש דקות זה מזה. כעבור 18 שנה התגייסו לצה"ל: בעז משרת בנ"מ בסוללת פטריוט, עמרי משרת בסוללת הוק, ואיתי הוא חניך בקורס-טיס בשלב הבסיסי. משפחת חיל-האוויר, הפעם כפול שלוש