קישורים מומלצים

Bookmark and Share

קישורים מומלצים

ברוכים הבאים למדור הקישורים המומלצים של אתר חיל-האוויר! בחלק זה תוכלו למצוא רשימה ארוכה ומפורטת של קישורים מומלצים הקשורים לנושאי תעופה וצבא.

הקישורים מחולקים לקטגוריות הבאות:

שדות תעופה

חברות תעופה

חילות אוויר זרים

חלל


 • אתר מעבורת החלל

  לרגע אחד אפשר להתבלבל בין אתר המולטימדיה המרשים של מעבורת החלל לאתר של סרט מדע בדיוני הוליוודי. באתר מידע רב על המשימות השונות שממלאת המעבורת, בליווי סרטי וידאו ותמונות, פרטים על הצוותים שנטלו חלק במשימות ועוד.
  http://spaceflight.nasa.gov

 • טלסקופ החלל האבל
  אתר מרתק ועשיר במידע על טלסקופ החלל האבל: מטרותיו, התמונות שהתקבלו ממנו עד כה והמסקנות שבעקבותיהן, מיקומו המדויק של הטלסקופ בחלל ועוד.
  http://www.stsci.edu/resources

 • מסלול - פורום סטודנטים לקידום החלל בישראל
  אתר של אגודת מסלול, המורכבת בעיקר מסטודנטים, הפועלת למען קידום חקר החלל בישראל, העלאת המודעות הציבורית לתעשיית החלל ועידוד פעילויות ממשלתיות בתחום החלל. באתר ניתן למצוא מידע על האירועים והפעילויות אותם עורכת האגודה ואפשרות להצטרף לקהילת מסלול.
  http://israel.seds.org

 • מסעה של הפת'פיינדר על מאדים
  האתר מספר את סיפורו המלא של מאדים ואת מסעה המרתק של חללית הפת'פיינדר, שנחתה על הכוכב ב-1997. ניתן ליהנות גם ממודלים תלת-מימדיים של ציוד הנחיתה ואתר הנחיתה, וכן ממבט פנורמי על מאדים.
  http://science.ksc.nasa.gov/mars/mpf/marswatch.html

 • מצפה הכוכבים וייס של אוניברסיטת תל אביב
  כל מה שרציתם לדעת על מצפה הכוכבים שבנגב, אי שם אחרי מצפה רמון. ניתן לחפש תמונות שצולמו במצפה לפי הקואורדינטות שלהן, לקרוא כמה מאמרים על הקשר שבין האסטרונומיה ל...יהדות ועוד. כדאי!
  http://wise-obs.tau.ac.il/index.html

 • מרכז החלל ג'ונסון של נאס"א
  מרכז החלל ג'ונסון אחראי על הטיסות המאוישות לחלל. האתר מאפשר סיור וירטואלי במרכז, אפשרות חיפוש בנושאי חלל על-פי קטגוריות, מאגר תמונות מרשים של מראה כדור-הארץ מהחלל, עדכון חדשות יומי על המתרחש במרכז ועוד.
  http://www.jsc.nasa.gov

 • נאס"א
  האתר (בה"א הידיעה) לחובב החלל המנוסה או המתחיל. באתר ענק, מרשים ומרתק, ממנו מתפצלים עשרות תת-אתרים נוספים, מספרת סוכנות החלל האמריקאית על פעילותה בחלל. מומלץ מאוד!
  http://www.nasa.gov

 • פרוייקט גלילאו
  מידע על החללית גלילאו, שיצאה לחלל באוקטובר 1989 במטרה לחקור את כוכב הלכת צדק. האתר מציע גם תמונות ופרטים רבים על צדק וארבעת ירחיו, אותם גילה, כבר בשנת 1610, גלילאו גליליי, שעל-שמו נקראת החללית.
  http://www.jpl.nasa.gov/galileo

 • שאל את מדען החלל
  מה זה חלל? מה היא הטמפרטורה של הכוכבים? כמה משלמים לאסטרונאוטים? התשובות לשאלות אלה, ולעוד מאות אחרות, באתר מיוחד של נאס"א, שמאפשר לקהל הגולשים לשלוח שאלות למדעני החלל ולקבל תשובה בתוך שלושה ימים.
  http://image.gsfc.nasa.gov/poetry/ask/askmag.html

 • תחנת החלל הבינלאומית
  תחנת החלל הבינלאומית היא פרויקט מרתק, שמאפשר לראשונה קיום חיים אנושיים ב"עיר חלל", בה מתגוררים אסטרונאוטים ומדענים מרחבי העולם. האתר כולל עדכון יומי על מיקום התחנה וארכיון תמונות מרשים.
  http://spaceflight.nasa.gov/station/index.html

 

יצרניות כלי טיס

תעופה

 • המוזיאון הלאומי לתעופה וחלל
  האתר מציע מידע רב, מלווה בתמונות מרהיבות, על התערוכות המוצגות במוזיאון. בניגוד לאתרי תעופה אחרים, המידע באתר הוא בסיסי ומופנה גם למי שאינו מבין בתעופה. את הסיור באתר כדאי לחתום בביקור בגלריה המיוחדת, המוקדשת לסרט הפולחן "מלחמת הכוכבים".
  http://www.nasm.si.edu

 • המשמר הלאומי האמריקאי
  למשמר הלאומי האמריקאי זרוע אווירית מפותחת. האתר שלה מציע לקהל הגולשים אתר מעוצב, ובו מידע היסטורי, מורשת קרב, נתונים סטטיסטיים, גלריית תמונות וסמלים ועוד.
  http://www.ang.af.mil

 • חיל הים האמריקאי
  מעבר למידע נרחב על חיל-הים, ניתן למצוא באתר פרטים רבים על נושאות המטוסים, המטוסים והמסוקים שמשרתים בחיל.
  http://www.navy.mil

 • מוזיאון חיל האוויר האמריקאי
  אתר מוזיאון חיל-האוויר האמריקאי, מוזיאון התעופה הוותיק והגדול ביותר בעולם, כולל מידע רב אודות ההיסטוריה של חיל-האוויר האמריקאי והתעופה בארה"ב. כדאי מאוד להיכנס למאגר המידע והתמונות העצום שבאתר, שמתחיל בכלי-הטיס הראשונים של האחים רייט ומסתיים בעידן החלל.
  http://www.wpafb.af.mil/museum

 • מינהל התעופה הפדראלי
  חובבי תעופה אזרחית? אתר מינהל התעופה הפדראלי האמריקאי מציע מידע רב על תחומי פעילותו ובראשם - שמירה על בטיחות הטיסה.
  http://www.faa.gov

 • משרד ההגנה האמריקאי
  אתר ענק, בו ניתן למצוא מידע רב וקישורים לאתרי זרועות הצבא האמריקאי. מומלץ!
  http://www.defenselink.milכתבי עת

 • אוויאיישן וויק
  אתר מצוין של אחד מעיתוני התעופה המובילים בעולם. ניתן לעיין בכתבות מהגיליון האחרון, המחולקות על-פי תחומים, לבקר בגלריית הווידאו והתמונות, וכמובן,לחתום מנוי. האתר נוח לשימוש ועשיר במידע.
  http://www.aviationnow.com

 • אייר פאוור ג'ורנל אינטרנשיונל
  אתר האינטרנט של ביטאון חיל-האוויר האמריקאי, מגזין בינלאומי המופיע באנגלית, בספרדית ובפורטוגזית. האתר מציע בעיקר גישה לארכיון כתבות מקיף.
  http://www.airpower.maxwell.af.mil/apjinternational/aci/aci.html

 • ג'יינס
  ג'יינס היא הוצאה לאור, המתמחה בפירסומים בנושאי צבא וביטחון ברחבי העולם כבר למעלה ממאה שנה. בין היתר, ג'יינס מפרסמת את סידרת הספרים "מטוסי כל העולם", המתעדכנים מדי שנה. בנוסף, היא מוציאה לאור גיליון שבועי בנושאים צבאיים. האתר הוא אחד ממאגרי המידע הטובים ביותר בנושאי ביטחון.
  http://www.janes.com

 • דיפנס ניוז
  מגזין שבועי לענייני צבא וביטחון. מנויים בלבד יכולים לעיין בגיליון האחרון. אם אינכם מנויים, תיאלצו להסתפק בתקציר החדשות, בשערי המניות של חברות העוסקות בייצור אמצעי לחימה ובחנות ספרים.
  http://www.defensenews.com

 • ההיסטוריה של מדינת ישראל
  אתר יפה ושימושי מבית YNET המציג את ההיסטוריה של מדינת ישראל על ציר זמן. מומלץ!
  http://go.ynet.co.il/timeline

   פלייט אינטרנשיונל
  באתר האינטרנט של המגזין הבינלאומי היוקרתי לענייני תעופה ניתן לקרוא כתבות מהגיליון האחרון ומגליונות העבר, ולחתום על מנוי. האטרקציות העיקריות: חיפוש מקומות עבודה בעולם התעופה ומידע על מטוסים ומסוקים העומדים למכירה.
  http://www.flightinternational.com/fiwelcfra.html

 • קי פאבלישינג
  בית הוצאה לאור בריטי, שמפרסם שמונה מגזינים שונים בנושאי תעופה. באתר ניתן לעיין בתקציר הגיליונות האחרונים של כל אחד מהמגזינים.
  http://www.keypublishing.com/index_html.html

   

תעשיות בטחוניות בישראל

תעופה וצבא בישראל

 • אכ"א
  אתר אגף כח-אדם בצה"ל מכיל מידע מגוון למועמדים לשירות, חיילים, פורשים ומילואמניקים. ניתן למצוא פירוט מלא של זכויות וחובות החיילים, מאגר כח אדם איכותי לפורשים, ואת "עולים על מדים" - תת אתר הכולל מידע מקיף על תהליך הגיוס. האתר מציע מספר שירותים ייחודים, ביניהם אפשרות להגשת בקשה לתיאום מילואים (לת"ם) והזמנת אישורים צבאיים באמצעות האתר.
  http://www.aka.idf.il

 • אצ"ל
  50 שנה לאחר שנסגר ואוחד עם צה"ל, נכנס הארגון הצבאי הלאומי לעידן הסייברספייס. האתר, שהוקם על-ידי ברית חיילי האצ"ל, מכיל תאריכון אירועים מפורט, מידע על פעולות הארגון בארץ וברחבי העולם, ביוגרפיות ותמונות מקוריות. מומלץ מאוד!
  http://www.etzel.org.il

 • אתר ארגון ההגנה
  אתר נהדר המביא בצורה מסודרת את ההיסטוריה של ארגון "ההגנה", הכח המגן של הישוב היהודי בארץ ישראל והתנועה הציונית, והבסיס להקמתו של צבא ההגנה לישראל.
  http://www.gal-ed.co.il/hagana/

 • אתר ארגון הפלמ"ח
  האתר הרשמי של יוצאי ארגון הפלמ"ח ( פלוגות מחץ ) של ההגנה. באתר מידע על חברי הפלמח, פעולותיהם וכמובן על מוזיאון הפלמ"ח בתל-אביב. מומלץ!
  http://www.palmach.org.il/

 • אתר האינטרנט צה"ל
  הודעות דובר-צה"ל, מידע אודות חילות צה"ל ויחידותיו, מידע למתגייסים וגם מעט היסטוריה. האטרקציות העיקריות: "צה"ל בתמונות", מערכת JAVA המציגה צילומים מחיי החיילים בצה"ל, ומערכת חיפוש, המכילה את כל שמות מקבלי העיטורים והצל"שים מאז קום המדינה.
  http://www.idf.il

 • אתר הנצחה לחללי מערכות ישראל
  רשימת הנופלים במערכות ישראל, תמונותיהם וסיפור חייהם.
  http://www.izkor.gov.il/

 • אתר מוזיאון "אסירי המחתרות" בעכו
  האתר של מוזיאון "אסירי המחתרות" בעכו. במוזיאון תצוגה הפורשת את תולדות עכו העתיקה וכן את המאסרים, המשפטים ותנאי החיים בהם נכלאו ז'בוטינסקי וחבריו.
  http://www.akkonet.co.il/adv/musee-mahteret.htm

 • גלי צה"ל
  אתר גל"צ מציע חדשות, המתעדכנות ארבע פעמים ביום, הן בטקסט והן ב- Real Player עוד באתר: לוח המשדרים, מבנה התחנה, נתונים סטטיסטיים ממחלקת המוסיקה ודיווחי תנועה מגלגל"צ.
  http://glz.msn.co.il

 • ישראל בסאלון האווירי בפאריז
  מידע מגוון על חלקה של ישראל בסאלון האווירי בפאריז הנערך אחת לשנתיים. באתר פרטים אודות החברות הישראליות המציגות בתערוכה ומידע שימושי רב. האתר באנגלית או בצרפתית.
  http://www.airshow.mod.gov.il

 • לב"י
  תנו לבכם ללבי, תנו לבכם בברכה... מכירים? אז רגע לפני שאתם פוצחים בשירה גדולה, אל תשכחו לבקר באתר של לב"י, למען בטחון ישראל, אגודה הדואגת לרווחת החייל. באתר תמצאו מידע על יעדי האגודה ופעילותה, וכן תוכלו ליצור קשר ולתרום, כמובן.
  http://www.libi-fund.org.il

 • מח"ל
  במהלך מלחמת העצמאות הגיעו לארץ מתנדבים מחו"ל, שהתגייסו לשורות צה"ל ותרמו למאמץ המלחמתי. בין מתנדבי המח"ל (מתנדבי חוץ-לארץ) היו טייסים רבים, שהצטרפו לחיל-האוויר. אתר זה מספר את סיפורם.
  http://www.sabra.net/machal

 • מכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל
  מכון פישר הוקם על ידי עמותת חיל האויר בראשו עומד דוד עברי ובהנהלתו חברים מפקדי חיל-האוויר בעבר וקצינים בכירים בחיל. באתר מתפרסמים מאמרים וסיכומי כנסים שמארגן מכון פישר ומידע על כנסים ומחקרים שהמכון עורך.
  http://www.fisherinstitute.org.il

 • מערכת ה"חץ"
  אתר מושקע ואינפורמטיבי של מנהלת חומה – המנהלת האחראית על פרויקט ה"חץ" מטעם משרד הביטחון. באתר רקע רב על הפרויקט וייעודו, סקירות של הניסויים שנערכו, הסבר מפורט על רכיבי מערכת ה"חץ", וסרטונים הממחישים שלב אחר שלב את תהליך היירוט של טיל באליסטי המשוגר לעבר ישראל, משלב זיהוי האיום ועד להשמדתו הסופית על-ידי טיל ה"חץ". האתר קיים בגירסה אנגלית בלבד.
  http://www.mod.gov.il/pages/homa/index.html

 • משרד הביטחון
  מבנה ותפקידים, רכש ביטחוני, ספקים, מידע לחיילים משוחררים, מידע על פרויקט תלפיות, קטלוג הספרים של ההוצאה לאור, רשימת המוזיאונים של משרד הביטחון ועוד. כדאי לבקר באתר ארכיון צה"ל, החושף תמונות ומסמכים נדירים מתקופת קום המדינה והמצור על ירושלים.
  http://station14.mod.gov.il

 • עמותת חיל-האוויר
  אתרה הרשמי של עמותת חיל-האוויר. באתר מידע אודות העמותה, פעילות העמותה בחיל ומחוצה לו, בית חיל-האוויר ופרסומים של העמותה.
  http://www.amutaiaf.org.il

 •  תלפיות
  האתר הרשמי של פרויקט תלפיות שנבנה ומתוחזק על-ידי חניכי הפרויקט. האתר כולל מידע מפורט על התכנית, שלבי המיון ומהלך ההכשרה. בנוסף, האתר מציע פורום שאלות ותשובות ואפשרות הרשמה מקוונת לפרויקט.
  http://www.talpiot.org