בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 124 (225) 01/12/98

עסקי אוויר

%70 עירונים, %13 קיבוצניקים, %11 חובשי כיפות סרוגות

מחזור חדש של אנשי צוות-אוויר סיים בימים אלה את קורס-הטיס. רובם עירונים, מאיזור המרכז והשרון, ממשפחות בנות שלושה ילדים. לראשונה מסיימת אשה את הקורס, כנווטת קרב

ליעד ברקת צילום: אמיר מודן

%70 מהבוגרים הם עירונים.

%13 קיבוצניקים.

%6 מושבניקים.

%11 מתגוררים בישובים קהילתיים.

%11 חובשי כיפות סרוגות.

התפלגות הבוגרים לפי מקומות הישוב המובילים:

במקום הראשון - רמת-השרון וכפר-סבא.

במקום השני - הרצליה, חיפה והקריות.

שלושה מבין הטייסים הטריים מתגוררים בישוב קהילתי בצפון.

שלושתם בוגרי בית-הספר אורט מעלות.

גם לבית-הספר "ראשונים" בהרצליה יש נציגות נכבדה: שלושה מבוגריו סיימו עתה את הקורס.

%85 מהבוגרים למדו במגמה ריאלית-פיזיקלית.

רק לשני בוגרים אין תעודת בגרות.

%61 מהבוגרים באים ממשפחות בנות שלושה ילדים.

%38 מהם בנים בכורים.

%22 בנים צעירים.

%40 הם הבנים האמצעיים במשפחה.

%15 מאבות הבוגרים הם מהנדסים.

%24 מהאמהות הן מורות.

%13 מהבוגרים שירתו קודם-לכן ביחידות אחרות בצה"ל. אחד מהם, סגן נ', שירת כמ"מ בסיירת אגוז. לאחר שנפצע בספטמבר 1996 בלבנון וחולץ על-ידי מסוק בלק-הוק, החליט להתנדב לקורס-הטיס על-מנת לסיימו כטייס מסוקי סער.

אחיו של סג"מ יונתן, אחד הבוגרים, נהרג באסון השייטת. יונתן, שהיה אז בעיצומו של קורס-הטיס, החליט להמשיך בקורס. כעת הוא סיים את הקורס כטייס מסוקי קרב.

לראשונה מזה שנים רבות מסיימת את קורס-הטיס אשה. סג"מ שרי היא נווטת הקרב הראשונה של חיל-האוויר. בקרוב היא תוצב בטייסת F-16 .

סג"מ שרי, נווטת הקרב הראשונה בחיל-האוויר

ארבע שנים חלפו מאז הוחלט כי גם נשים יוכלו להתנדב לקורס-הטיס. סג"מ שרי, שהצטרפה למחזור השני שנפתח לבנות, היא הראשונה מבין כולן שסיימה את קורס-הטיס והפכה לנווטת F-16.
סג"מ שרי, בת 21, נולדה וגדלה ברעננה. כספורטאית מחוננת, עסקה מגיל צעיר בהתעמלות קרקע ומכשירים ובקפיצה למים. לפני שהתנדבה לקורס-הטיס, שירתה שרי בצבא כמדריכת כושר. בזכות כושרה הגופני הגבוה, היא עברה את השנה הראשונה של קורס-הטיס, השנה הקשה יותר מבחינה פיזית, בקלות יחסית. היא הפגינה ביצועים מצוינים בניווטים, במסעות ובאימונים.
שרי היא בוגרת המגמה הביולוגית של בית-הספר "אוסטרובסקי" ברעננה, שרבים מבוגריו הם אנשי צוות-אוויר. אביה הוא מהנדס ואמה עוסקת בתחום האופנה. אחד משני אחיה שירת גם הוא בחיל-האוויר: הוא שהה בקורס-טיס במשך כשנה, אך סיים את שירותו כבקר טיסה.
למרות שהיא האשה הראשונה שסיימה את קורס-הטיס מזה שנים רבות, עושה סג"מ שרי כל מאמץ כדי לא לבלוט. לכל אורך הדרך הקפידה שיתייחסו אליה כמו אל כל חניך אחר. חבריה לקורס מגדירים אותה כבחורה צנועה ונחושה, בעלת רמת טיסה מצוינת. העובדה שהיא מיועדת לטייסת F-16 מתקדמת, מדברת בעד עצמה.

עוד באותו מדור

"מהקשר היה ברור שיש ירי כבד"

מסוק קוברה באוויר, מסייע לכוחות הקרקעיים בירי על המחבלים. מסוק אנפה על הקרקע, ולוחמי 669 מכניסים לתוכו את הפצועים. מסוק קוברה שני מחפה על שניהם. במקביל, עשרות מחבלים יורים על כל מוצבי צה"ל בגיזרה - זו היתה תמונת המצב באיזור מוצב דלעת, בגיזרה המזרחית בלבנון, בצהרי יום שני ה-23 בנובמבר. מלחמה.

סוללות הפטריוט נפרסו עם תחילת המתקפה

ב-16 בדצמבר, שעות ספורות אחרי תחילת המתקפה האמריקאית על עיראק, ניתנה במקביל הפקודה לסוללות הפטריוט לפרוס באתרים בגוש דן ובחיפה, וליחידת החץ להפעיל את מכ"ם ה"אורן ירוק", לגילוי טילים בליסטיים.