בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 120 (221) 01/04/98

עסקי אוויר

בוגרי בית-הספר הטכני חגגו 'כמעט 50' לבית-הספר

תגיות: בית הספר הטכני , חינוך , טקסים ואירועים

מה הקשר בין השחקן ישראל גוריון, נשיא "אלביט" עמנואל גיל, יו"ר מועצת המנהלים של "מוטורולה" חנן אכסף, אלוף (מיל') בני פלד והזמר צביקה פיק?

הילה שרון

 כולם, מסתבר, בילו לא מעט שעות במעבדות המכללה הטכנולוגית של חיל-האוויר, הידועה יותר בשם בית-הספר הטכני.
בסוף מרס נערך כנס בוגרים בולטים במכללה, שתחגוג בקרוב 50 שנה להקמתה. רשימת המוזמנים, שכללה מדענים, מנכ"לים ודמויות ציבור, היתה מעלה דמעות בעיניו של כל מנחה טוק-שואו ממוצע. אולם, המטרה העיקרית של המארגנים לא היתה התרפקות על זכרונות.
"החינוך הטכנולוגי במדינת ישראל נמצא היום במשבר", אומר אל"מ חיים מסינג, מפקד בית-הספר. "אנשי המערך הטכני עובדים קשה, בתנאים לא פשוטים, ובסוף נחשבים לג'ובניקים. גם הערכים השתנו, וחלק מהנוער רואה לנגד עיניו חומריות ותועלתנות, ולא תרומה. אנחנו מקווים, שאם נציג חלק מהבוגרים, שממוקמים בעילית התעשייתית של מדינת ישראל, זה יקסום לשוחרים פוטנציאליים. אם נער בן 14 יידע, שבמידה והוא ישקיע הוא יוכל יום אחד להיות מנכ"ל סאייטקס, הוא יעשה את המאמץ".
אבל בלי נוסטלגיה אי אפשר. במקור, תוכנן יום גדוש הרצאות וסיורים, אבל מהרגע שהבוגרים התכנסו באולם, התברר שכדאי לפנות את הבמה. "למדתי כאן ב-1951-2", משחזר ישראל אדיר, מנכ"ל "ראדא". "קורס אלקטרוניקה נמשך אז שנה, ואני זוכר שלמדנו המון מתמטיקה. טוב, אלקטרוניקה לא ממש היתה. לדעתי, אני החניך הראשון שסגר מעגל וחזר לכאן, כמפקד בית-הספר לאלקטרוניקה, ב-1964. מה השתנה? הטכני נשאר הטכני. אותו צביון".
סא"ל (מיל') משה כהן, הוא הרס"ר מושיקו, משמש כיום כמנהל האדמיניסטרטיבי של חברת "אלסינט". "היה לי הכבוד לגדל דור כזה של חניכים", הוא אומר בשביעות-רצון. החיוך ושערות השיבה כבר לא מותירים מקום לקשיחות. שלושים שנה הוא שירת בבית-הספר, והספיק לצבור חוויות רבות.

עוד באותו מדור

נבחנת פעילות המסוקים במזג-אוויר קשה

חיל-האוויר בוחן את תחום הטיסה במערך המסוקים בתנאי מזג-אוויר גרוע

טייסי תובלה בחיל-האוויר בחנו את ההרקולס-J

חיל-האוויר בוחן את תחום הטיסה במערך המסוקים בתנאי מזג-אוויר גרוע