בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 120 (221) 01/04/98

עסקי אוויר

מפקד חיל-האוויר נפגש עם תלמידי תיכון ברחבי הארץ כדי לעודד התנדבות לקורס-טיס

תגיות: קורס טיס , חינוך , איתן בן-אליהו

"אנחנו נתפסים כמשהו גבוה ורחוק, מורכב ומסובך. אנחנו רוצים שתכירו אותנו ורוצים לדעת מה מעניין אתכם, מה מטריד אתכם, ואיזה ביקורת יש לכם על צה"ל". כך פתח מפקד חיל-האוויר, האלוף איתן בן-אליהו, את המפגש עם תלמידי תיכון בדימונה, בחודש שעבר

רונה תמיר

המפגש בדימונה היה חלק מסידרת מפגשים שעורך מפקד חיל-האוויר בערים שונות ברחבי הארץ, מהן מגיעים מתנדבים מעטים לקורס-טיס. מטרת המפגשים היא לשנות את המצב. עד כה נפגש מפקד חיל-האוויר עם תלמידי תיכון באילת, בית-שאן, דימונה וערד. אל מפקד חיל-האוויר מתלווים קצינים בחיל, שיחד עימו משוחחים עם התלמידים ועונים על שאלותיהם. בכל ביקור נערכת גם הופעה של הצוות האווירובאטי של חיל-האוויר.
למפגש בבית-שאן הצטרפו קצינים מבסיס רמת-דוד. מרבית התלמידים התעניינו בתפקידים שבהם יוכלו לשרת בחיל-האוויר, וכיצד מגיעים אליהם. אחד התלמידים אף שאל את סגן תומר, טייס F-16 , כמה הוא מרוויח בחודש.
לביקור בערד ובדימונה הצטרפו קצינים מבית-הספר לנ"מ ומבסיס נבטים. ברחבת היכל התרבות בדימונה, שם נערך המפגש, הוצגה תערוכה של כלי נ"מ מתנייעים מסוג צ'פארל ומחבט, וכן טיל כתף מסוג סטינגר. רוב השאלות נגעו לתפקידים מעניינים בחיל, וקציני הנ"מ נשאלו על הצטרפות הבנות למערך הנ"מ בתפקידי לחימה.
"אם תבטיח לנו שנהיה טייסות קרב, אנחנו באות לחיל-האוויר. אני לא רוצה להיות פקידה", כך אמרה לאלוף בן-אליהו גלית אומר, 18, שמתכננת לעשות שירות לאומי, ולא להתגייס לצה"ל. "קורס-טיס הוא קשה ותובעני, לבנים ולבנות כאחד. אני לא יכול להבטיח לך שתהיי טייסת קרב, אבל אני בהחלט יכול להבטיח לתת לך לנסות", השיב בן-אליהו, ושאל את גלית וחברותיה אם ידעו שבעבר שירתו נשים כטייסות בחיל-האוויר. הבנות לא ידעו, אך גלית סיכמה: "הבנות יותר טובות מהבנים".
עדי פינסקי, 18, טען בפני מפקד חיל-האוויר כי פרחי-טיס מעיירות-פיתוח מקופחים בקורס-הטיס לעומת האחרים. על כך השיב בן-אליהו בתוקף: "אותנו לא מעניין מאיפה בא האדם, מה צבעו, מינו או שפת האם שלו. מה שמעניין אותנו הם נתוניו, והאם יש לו רצון להצליח".

עוד באותו מדור

בוגרי בית-הספר הטכני חגגו 'כמעט 50' לבית-הספר

מה הקשר בין השחקן ישראל גוריון, נשיא "אלביט" עמנואל גיל, יו"ר מועצת המנהלים של "מוטורולה" חנן אכסף, אלוף (מיל') בני פלד והזמר צביקה פיק?

נבחנת פעילות המסוקים במזג-אוויר קשה

חיל-האוויר בוחן את תחום הטיסה במערך המסוקים בתנאי מזג-אוויר גרוע