בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 118 (219) 01/12/97

עסקי אוויר

מפקד חיל-האוויר ההולנדי טס לראשונה ב-F-15 - בישראל

תגיות: ביקורים , בז (F-15) , חילות אוויר זרים

"חוויה מדהימה", כך סיכם לוטננט-ג'נרל בן דורסט, מפקד חיל-האוויר המלכותי ההולנדי, את הטיסה הראשונה שלו ב-F-15 שהתקיימה במהלך ביקור בטייסת F-15 של חיל-האוויר.

נדב נוקד צילום: אמיר מודן

"אני טייס F-16, ולקח לי זמן להסתגל לעוצמה של המטוס ולהבדלים אחרים, אבל אחרי כמה דקות כבר הצלחתי להטיס אותו", סיפר דורסט לאחר הנחיתה. במהלך הטיסה בחן מפקד חיל-האוויר ההולנדי את טיל הפיתון-4, ומערכות שונות ב-F-15. אחר-כך ביקר עם פמלייתו במרכז ניסויי הטיסה של חיל-האוויר, שם הוצגו לו מסוק יסעור-2000, טיל הפופאי ומערכות נוספות. "התרשמתי ממערכות הנשק שהוצגו לי, ובעיקר מטיל הפיתון-4", אמר דורסט, "אך התרשמתי עוד יותר מרמתם ומיומנותם הגבוהה של הטייסים בחיל-האוויר".
מטוס הקרב העיקרי של חיל-האוויר המלכותי ההולנדי הוא ה-F-16. ההולנדים רכשו לאחרונה מסוקי אפאצ'י לונגבאו והם נוטלים חלק בפעילות כוח המשימה של האו"ם בבוסניה.

עוד באותו מדור

אם ביצה נופלת מגובה 40 מטר

תחרות להנחת ביצה מבניין בגובה 40 מטר, נערכה לאחרונה בטכניון בחיפה. עשרות סטודנטים לקחו חלק באתגר ההנדסי, שמטרתו היתה להנחית את הביצה שלמה, ובמהירות הגבוהה ביותר. הנוסחה המנצחת: טיל רקטי, נושא צנצנת ריבת משמש, שבתוכה הביצה

דואר אוויר

במסגרת המדור "דואר אוויר" נענה לשאלותיכם בנושאי חיל-האוויר, תעופה אזרחית וצבאית, היסטוריה אווירית, טכנולוגיה וחלל. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכתב, לד"צ 01560 צה"ל, או בפקס 03-5695806 , או בכתובת ה-iaf@inter.net.il E-mail. לצערנו, לא נוכל לענות במסגרת המדור לשאלות העוסקות בנושאים מסווגים.