יומן ארועים

Bookmark and Share
מה שאלו השוחרים את מפקד חיל-האוויר? פורסם בתאריך 18.12.2018
תגיות: שוחרים , מפקד חיל-האוויר
הם לובשים את מדי החיל במשך ארבע שנים, כל זאת עוד לפני שבכלל הצטלמו לתמונת החוגר. מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, ביקר בתחילת השבוע את השוחרים של החיל, רגע לפני שייקחו חלק מלא בפעילות המבצעית של החיל
כרמל שטרן | צילום: אלכסנדרה אקסיוטיץ'

"זו גאווה גדולה לעמוד לפניכם במעמד הזה. אתם חלק מהמעיין הנובע שלנו. בית-הספר הזה הוא מקום שיש בו איכות ומצוינות. הערכים שמובילים אותנו מוטמעים בכם", פתח מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, את ביקורו בבית הספר "עמל שחקים" בו לומדים שוחרים אשר עתידים להתגייס למערך הטכני של החיל בעוד שנים ספורות. מפקד חיל-האוויר ביקר בבית-הספר על מנת להתרשם מתוכנית "פלדה כחולה" שמטרתה עידוד גיוס שוחרים למערך הטכני.

"בעת הזו חיל-האוויר פועל בדרום ובצפון. שוחרים שעמדו כאן לפני שנים אחדות הם כיום שותפים מלאים לכלל הפעילות המבצעית של החיל. אני בטוח שתרגישו את הגאווה שטמונה בלקיחת חלק בשמירה על ביטחון ישראל. אנחנו גאים בכם".

השבוע (א') פגש אלוף נורקין את עתידו הקרוב של פני המערך הטכני. עשרות צוערים לבושי מדים עמדו שורות-שורות על מנת לקבל את פניו של מפקדם לעתיד. "נתתם לנו את הזכות לשרת את המדינה ואת חיל-האוויר. מבית-הספר יצאו תלמידים שהם כיום טכנאים, קצינים וטייסים, וזה מרטיט את ליבנו", הודה אבי מנשס, מנהל בית-הספר.

"אני מפקיד את חיי בידי הטכנאים"
השוחרים, הלוא הם התלמידים שמתחנכים בשלוחות השונות של חיל-האוויר בבתי-ספר ברחבי הארץ, מהווים חלק ניכר מהמשרתים בתפקידים טכנולוגיים בחיל. כך זוכה המערך הטכני במלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) המתאימים ביותר לתפקידים הללו, מה גם שאותם תלמידים רכשו במהלך התיכון ידע בחשמל, מכניקה וטכנולוגיה אשר יסייע להם עם גיוסם. השנה נפתח במערך הטכני מסלול מצטיינים אשר מסיימים את שירות החובה כקצינים, לאחר שעברו תכנית אקדמית.

"אתם משפיעים על אנשים והופכים אותם לתלמידים טובים יותר, להורים טובים יותר, לחיילים וקצינים טובים יותר, ובעיקר לאנשים טובים יותר", פנה מפקד החיל אל צוות המורים וסגל ההדרכה. "זו זכות להיות הורה ומחנך, ויש לכם יד בדרך בה נראית החברה הישראלית. השוחרות מאפשרת למידת מקצוע לחיים ומהווה משימה לאומית. אנחנו בחיל-האוויר מרגישים חלוצים בתחום הזה".

נוסף על ביקורו בבית הספר התיכון, פקד מפקד חיל-האוויר את פרויקט "אדיר במרום", מכללה להנדסאים של עמותת "רוח הגולן". בפרויקטים של העמותה היא שמה לעצמה כמטרה לקדם אוכלוסיות חלשות, להקנות להן ערכים תוך כדי לימוד תורה ולהכשיר אותם לשירות צבאי משמעותי במקצועות הטכנולוגיים. "באתי על מנת להביע הערכה רבה ולהגיד לכם שהילדים שלכם נקלטים בבית טוב - בחיל-האוויר - שמאפשר להם לקיים את אורחות החיים במלואם, לשרת בשירות משמעותי ולקבל מקצוע לחיים. החינוך שלכם ומה שאתם עושים עם התלמידים מהווה השפעה ישירה על הביטחון הלאומי בראייה של עשרות שנים קדימה".

בשיחה עם התלמידים נשאל מפקד החיל אודות מקומם של הטכנאים בחיל. "אתם אחראים לשמור על יכולתו המבצעית של החיל. כשאני מגיע לטוס אני לא יכול לטפל במטוס שלי, אין לי ידע בנושא. אני מפקיד את חיי בידי הטכנאים", הכריז אלוף נורקין. "בשונה מחילות אחרים, אין אצלנו סיטואציה בה לוחם נלחם לבד, רק הוא והכושר הגופני שלו. אין חיל-האוויר בלי המערך הטכני. בתוך החיל ההערכה היא גבוהה מאוד ואני חושב שגם בציבור הכללי מבינים את החשיבות של המערך הזה שאין שני לו".