יומן ארועים

Bookmark and Share
חילופי אש ברצועת עזה פורסם בתאריך 12.11.2018
תגיות: מבצעי , גזרת עזה
הלילה (ב'), במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד ברצועת עזה, התפתחו חילופי אש. באירוע נהרג סא"ל מ' ז"ל ונפצע קצין נוסף. הרמטכ"ל: "הכוח וכוחות חיל-האוויר ניהלו קרב אמיץ בקור רוח ובגבורה"
מערכת אתר חיל-האוויר

הלילה (ב'), במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד של צה"ל ברצועת עזה, התפתחו חילופי אש. באירוע נהרג סא"ל מ' ז"ל ונפצע קצין נוסף באורח בינוני. הפעילות הסתיימה וההודעה נמסרה למשפחות. צה"ל משתתף בצער המשפחה השכולה וימשיך ללוותה.


צילום: ניר בן-יוסף

ראש המטה הכללי, רא"ל גדי איזנקוט, וראש השב"כ, נדב ארגמן, קיימו הערכת מצב בהשתתפות בכירי צה"ל ושירות הביטחון הכללי. במהלך הערכת המצב עמדו הבכירים על מוכנות כוחות צה"ל וכוחות הביטחון למול התפתחויות עתידיות. צה"ל תגבר כוחותיו בפיקוד הדרום וערוך להפעלת כוח רב באם יידרש.


תמונת ארכיון

"כוח מיוחד של צה"ל פעל הלילה במבצע בעל חשיבות גבוהה לביטחון ישראל", אמר הרמטכ"ל. "הכוח וכוחות חיל-האוויר ניהלו קרב אמיץ בקור רוח ובגבורה. מצדיע לכוחות. צה"ל חייב לסא"ל מ' יותר משניתן לספר. מחבק את משפחתו ומאחל החלמה לקצין צה"ל הפצוע".

"כיפת ברזל" יירטה שיגורים אל עבר ישראל
"סא"ל מ' נפל בפעילות הרואית", ציין דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "כוח מיוחד יצא לבצע פעילות שתעזור בהתמודדות עם איומים שונים. ברגע שנתקעו, פעלו בצורה הכי טובה שיש. כל הכוח חולץ, כולל הנפגעים, והחילוץ התבצע ללא נפגעים נוספים מעבר לסיטואציה הראשונית. הכוח הצה"לי נפגע בזמן האירוע הראשון ולא בזמן החילוץ. נוסף על כך, בוצעה פעילות של חיל-האוויר ופעולות פינוי שפגעו בפלסטינים".


תמונת ארכיון

ברחבי המועצה האזורית אשכול נשמעו אזעקות במהלך הלילה. נכון לשעה 05:15, זוהו 17 שיגורים לשטח הארץ. לוחמי מערכת הנשק "כיפת ברזל" יירטו שלושה שיגורים.

"פעולת הכוח הייתה נחושה ואמיצה, והחילוץ שלו הוא מעשה גבורה שעוד ידובר עליו", הצהיר תא"ל מנליס. "מטרת המבצע לא הייתה חיסול או חטיפה. אנו נערכים למגוון רחב של תרחישים. אני מציע לא לבחון את המוכנות של צה"ל, היא גבוהה מאוד".