יומן ארועים

Bookmark and Share
פרויקט חדשני לפתרון בעיות בחיל-האוויר פורסם בתאריך 01.11.2018
איך לא חשבו על זה קודם? לאחרונה הסתיים המחזור השני של תכנית ה"אקסלרטור" של חיל-האוויר, תוכנית למימוש פרויקטים משלב הרעיון למיזם תוך זמן קצוב. צוותי עבודה המורכבים ממשרתים בחיל מצאו פתרונות יצירתיים לבעיות ארגוניות משמעותיות
נופר בליט

בחיל-האוויר ובצה"ל בכלל נוהגים המפקדים לקיים "דלת פתוחה" עבור החיילים שלהם. זו הזדמנות עבור החיילים לשוחח עם המפקד באופן אישי, להציף את בעיותיהם ולהיעזר במפקד על מנת לקבל מענה. אך מה אם זה היה הפוך? מה אם חיל-האוויר היה פותח את הדלת לאנשיו על מנת שיפצחו את בעיותיו שלו?


התמונה באדיבות המרואיינים

תכנית ה"אקסלרטור" (מאיץ) היא תכנית אינטנסיבית המשמשת בעולם היזמות למימוש פרויקטים משלב הרעיון עד לשלב המיזם בתוך עשרה שבועות. מטרת התכנית היא לקדם מיזמים ולסייע להם להתפתח תוך זמן קצוב. מודל ה"אקסלרטור" מספק תמיכה ליזמים הצעירים בצורת סביבת עבודה נוחה, תכנית עסקית, אסטרטגיית שיווק וייעוץ משפטי. בין היתר עוזר המודל למשקיעים לאתר את המיזמים המעניינים אותם ולהשקיע בהם.

מודל ה"אקסלרטור" הוא מודל יזמות הקיים בחברות אזרחיות גדולות. את המודל האזרחי הזה החליטו ליישם לפני יותר משנה בתוך חיל-האוויר, על מנת לאתר בעיות ארגוניות מרכזיות בחיל ולמצוא להן פתרונות יצירתיים וישימים.

צוות לעניין
בשבועות האחרונים הסתיים המחזור השני של ה"אקסלרטור" בהובלת מדור החדשנות של החיל. "כהכנה, במשך שלושה חודשים עשינו מחקר מקדים עם ראשי מחלקות ובכירים בחיל, קראנו תכניות עבודה וראיינו אנשים מהשטח בניסיון להבין לעומק מהם הפערים המרכזיים שאף אחד לא מצא להם פתרון או שנפלו בין הכיסאות", מסביר רס"ן א', ראש מדור חדשנות וטייס בטייסת 122 ("הנחשון").


התמונה באדיבות המרואיינים

מכל קצוות החיל הגיעו משרתים שביקשו להשתתף בתכנית. "חיפשנו אנשים מתאימים בלי קשר לגיל, לדרגה או למשך שירותם", מציין רס"ן א'. המתמודדים שהתקבלו חולקו לעשרה צוותים, כאשר כל צוות עסק באתגר אחר בתחומים של תהליכי פיתוח אמל"ח (אמצעי לחימה), ניהול ידע, רווחת הפרט וחסמים בירוקרטיים ומבצעיים בחיל.

"לא הייתי יכול לקבל מידע כזה במקום אחר"
במשך שלושה חודשים נפגשו הצוותים לפחות פעם בשבוע להרצאות במגוון תחומים רלוונטיים ולימי עבודה מרוכזים שכללו הכוונה מקצועית וליווי של אנשי צבא ומומחים מחברות הייטק ותעשיות. תחילה עסקו הצוותים במחקר ובהבנת הבעיה, ובהמשך למדו על פיתוח רעיונות, אפיון מוצר, הטמעה ארגונית ורתימת בעלי עניין. "אני לא חושב שהייתי יכול לקבל מידע כזה במקום אחר. למדנו מהן הדרכים הכי טובות להשיג תמיכה וכיצד להגדיר נכון את קבוצת היעד של המוצר או הפתרון", מסביר סמ"ר אוהד באר, מש"ק לוגיסטיקה המשרת בגדוד "כיפת ברזל".

סמ"ר באר שובץ בצוות שהתעסק באתגר שיתוף ידע בחיל-האוויר. מטרת הצוות הייתה לשפר את יכולת שיתוף המידע המבצעי בין טייסות הטיסה בחיל. "הנושא רחב מאוד והבעיה הייתה מוכרת לכל בעלי העניין בתחום. ניסינו להבין מה גורם לבעיה ולאפיין אותה - האם היא נובעת מחוסר שיתוף פעולה של גורמים שונים בצה"ל או שהיא פשוט בעיה טכנולוגית שדורשת מענה", מספר סמ"ר באר. "ברגע שהבנו את אופי הבעיה, בדקנו האם ישנן חברות שנתקלו בבעיות דומות, והאם ניתן ללמוד מהן וליישם את דרכי הפעולה שלהן כדי למצוא פתרון".


התמונה באדיבות המרואיינים

במסגרת ה"אקסלרטור", פיתח אחד הצוותים מנגנון ארגוני לפיתוח אמל"ח המאפשר את חלוקתו לרכיבים מודולריים שניתן לשנות ולהתאים מצורך מבצעי אחד לאחר. במילים אחרות - להפוך אמל"ח מבצעי ללגו. צוות אחר, שהוביל רס"ן מ' ששימש כסגן מפקד טייסת 140 ("נשר הזהב"), לקח כלים ותפיסות מעולם ה"אדיר" (F-35I) והשתמש בהם כדי לאפשר לאנשי הקבע בחיל למצות את זכויותיהם בצורה המיטבית, פתרון משלים לתכנית "אנשים" בחיל שמטרתה לשפר את השירות והטיפול בפרט.

איך לא חשבו על זה קודם?
לאחר עבודה ממושכת על הפרויקטים הציגו הצוותים את הפתרונות המוגמרים לפורום בכירים בראשות תא"ל תומר בר, ראש מטה חיל-האוויר (רמ"ט), על מנת לקבל משאבים ותמיכה להטמעה בחיל. הם עשו זאת ביום שנקרא "Demo day", בדומה למודל האזרחי בו מרצות חברות הסטרטאפ שסיימו את התכנית בפני המשקיעים הפוטנציאלים. "בדיון הזה שמעתי כמה פעמים את המשפט - איך לא חשבנו על זה קודם?", מספר רס"ן א'. "פעמים רבות האילוצים של היומיום מפריעים לתהליך היצירתי. התשתית שלנו, הזמן והתמיכה נתנו לצוותים אפשרות להעמיק ולפתור הרבה בעיות לאורך הדרך כדי להגיע לפתרון שמתברר לרוב כפשוט ודורש מעט משאבים כספיים או ארגוניים".


התמונה באדיבות המרואיינים

"תכנית האקסלרטור מביאה פרויקטים שמשפרים את הארגון", מדגיש רס"ן א'. "היא מעודדת יזמות בתוך הארגון, כך שכל אחד בחיל ידע שיש לו מקום להציע, ליזום ולפתור דברים, ושהחיל מוכן להקשיב ולקדם את היוזמות הללו". אמנם האקסלרטור הבא כבר בדרך, אך במדור חדשנות לא שוכחים שזוהי רק תחילת הדרך עבור הפרויקטים שנוצרו. "אנחנו מבינים שהטמעת הפרויקטים היא תהליך מאוד חשוב להצלחתם, ונמשיך ללוות אותם לאורך כל הדרך".