יומן ארועים

Bookmark and Share
יום ראשון ללימודים: מח"א מבקר ב"הולץ" פורסם בתאריך 02.09.2018
היום (א') ביקר מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, בבית-הספר הרב-תחומי "הולץ" בו לומדים מאות שוחרי המערך הטכני. עם רוחות של שינוי והתרגשות לקראת השנה חדשה, הכיר האלוף נורקין את התלמידים שבעתיד יהיו פני המערך הטכני כולו. "החיל קולט טכנולוגיות חדשות וזקוק לכם כדי להיות בראש, כדי להיות תמיד מצוינים, כדי להמשיך לפתח וליזום"
אילי פארי

בוקר היום הראשון ללימודים. ריח של התרגשות והתחדשות באוויר. כולנו זוכרים את אותן התחושות: הדחף לשפר ולשנות את מה שהיה בשנה שעברה, הפגישה עם החברים שלא פגשנו חודשיים והיכולת לפתוח דף חדש. כל אותן תחושות ליוו את 7,600 תלמידי חיל-האוויר, מתוכם 5,400 במסלול השוחרות בכיתות ט'-י"ב שהגיעו היום לבתי-הספר הפרושים ברחבי הארץ.


צילום: נעם נחום

מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הגיע הבוקר לבית-הספר הרב-תחומי עמל "הולץ", המתמחה בחינוך והכשרה לכל מקצועות התעופה. מפקד חיל-האוויר הגיע יחד עם אל"ם רונן פולוביאן, מפקד בית-הספר הטכני ואל"ם עמי גוטמן ראש מחלקת חות"ם (חובה, תכנון, ומקומות כוח-אדם). "בית-הספר הוקם בשנת 1954 בראייה צופה פני עתיד לפיה מדינת ישראל זקוקה לחינוך טכנולוגי בתחום התעופה. לפני 28 שנים הצטרף בית-הספר באופן רשמי למכללות הטכנולוגיות של חיל-האוויר, ומאז אנחנו צועדים יחד. אלפי בוגרים מבית-הספר משרתים בחיל ותורמים באופן יום-יומי לביטחון מדינת ישראל", אמר אלוף נורקין. "החיל קולט טכנולוגיות חדשות וזקוק לכם כדי להיות בראש, כדי להיות תמיד מצוינים, כדי להמשיך לפתח וליזום. בעתיד תצטרפו לחיל-האוויר ולכל אחד מכם יהיה מקום לשירות משמעותי: ליוזמה, לחדשנות, להשפעה והתפתחות".


צילום: נעם נחום

דור העתיד של החיל
לימודי התיכון בבית-הספר "הולץ" מתקיימים במסלול לימודים של חיל-האוויר, "מסלול שוחרות", המשלב רכישת מקצוע לשירות בחיל-האוויר לצד לימודים עיוניים, כאשר את הלימודים מלווים סגל מורים ומדריכים מחיל-האוויר. "לפני חודשיים אירח חיל-האוויר מאות מורים בבסיסי החיל, מתוך ההערכה שלנו למורים וההבנה שאיכות ההוראה במדינת ישראל היא חלק מהביטחון הלאומי", בירך אלוף נורקין. "יש לכם אחריות רבה על הכתפיים, וכך גם לכל המורים בישראל. בחיל-האוויר אנחנו מאוד מעריכים הוראה, ואני רוצה לומר לכם תודה. גם כמפקדים אנחנו יודעים מה היא הוראה - אתם מקבלים את התלמידים כחומר ביד היוצר, אנחנו מקבלים אותם מכם, והם משפיעים באופן ישיר על בטחון המדינה".


צילום: נעם נחום

אחרי שברך את התלמידים במסדר הבוקר סיירו הבכירים ברחבי בית-הספר, שם הציגו בפניהם התלמידים כמה פרויקטים שיזמו והוציאו לפועל, כדוגמת: בית חכם, מסך טלוויזיה שמקושר למשקפיים עם חיישנים עליהם שמייצרים אימון סימולטיבי, וכן רחפנים שונים. "תלמידים יקרים, נוכחותכם כאן מעידה על רצונכם להבטיח את עתידכם המקצועי במערך הטכני של חיל-האוויר, ובד בבד להבטיח את בטחונה של מדינת ישראל הנמצאת כל העת על המשמר. בית-הספר 'הולץ' הוא אחד מבתי-הספר המצטיינים בהישגיהם החברתיים, הערכיים והלימודיים במדינה. המוסד מוערך ומהווה מודל לחיקוי לחינוך טכנולוגי בארץ ובעולם", ברכה שרית מלמד, מנהלת בית-הספר.

אל"ם רונן פולוביאן, מפקד בית-הספר הטכני, הוסיף: "זה יום חשוב לחיל-האוויר - אנחנו עושים מאמצים רבים להעלות את כמות השוחרים שמגיעים ללמוד בבתי הספר ואכן אנחנו עדים למגמת עליה בכמות השוחרים מידי שנה. הם מצטרפים למסלול מצוין של לימודים ערכיים, חינוך לאזרחות טובה ומאוחר יותר לשירות צבאי איכותי. אנחנו מחנכים אותם להיות חיילים מצוינים עם ידע טכנולוגי נרחב, ערבות הדדית ומשמעות ערכית. הם דור העתיד של צה"ל ושל חיל-האוויר".


צילום: נעם נחום

חיל של אנשים
שנים על גבי שנים של לימודים מקצועיים, עיוניים ומעשיים מובילים לשמירה משותפת על בטחון המדינה, כאשר אלו שהתחילו היום את כיתות התיכון בבית הספר "הולץ" יהיו בעוד שנים ספורות מהאנשים המשפיעים של המערך הטכני. "בשנה האחרונה פעל חיל-האוויר בהיקף נרחב בזירה הצפונית והדרומית, מהקרקע ומהאוויר, בהגנה ובהתקפה, והיה שותף מרכזי בפעילות המבצעית של צה"ל בזירות השונות", סיכם אלוף נורקין. "כל אלו לא נעשים באחת, הם נעשים על-ידי אנשים. אנשים שבעבר למדו כאן בבית-הספר מאפשרים היום, במהלך שירותם, לבצע את משימות חיל-האוויר בהגנה ובהתקפה ולהמשיך להיות חיל פורץ דרך במגוון רב של תחומים. אני מאחל לכולכם שנת לימודים מוצלחת, שתצליחו לממש את עצמכם, להביא את עצמכם לידי ביטוי, ולחוש המון סיפוק מהעשייה".


צילום: נעם נחום