יומן ארועים

Bookmark and Share
מנהיגות נשית פורצת דרך פורסם בתאריך 22.08.2018
תגיות: נשים בחיל , מפקד חיל-האוויר
לאחרונה נפגש מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, עם קבוצת מנהיגות נשית המורכבת מקצינות מצטיינות בדרגת סרן. הקצינות הציגו בפני אלוף נורקין המלצות קונקרטיות לקידום השוויון המגדרי בחיל-האוויר. "תפקדנו כמפקדים הוא לנטוע בנערות, בחילות ובמפקדות בתחילת דרכן את תחושת המסוגלות ולהוות ראש החץ שיוביל את שארית המחנה"
כרמל להד

לאחרונה נפגש מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, עם קבוצת מנהיגות נשית המורכבת מקצינות מצטיינות בדרגת סרן כחלק מתוכנית שמוביל בית-הספר לפיקוד ומנהיגות. אלו הציגו בפניו המלצות קונקרטיות לקידום השוויון המגדרי בחיל-האוויר, ביניהן שינויים במסלול השירות ובתחום התשתיות.


צילום: קורל דביר

"הדבר המשותף לכל מי שיושבת כאן הוא היותה בת אדם, אישה, מפקדת ולבסוף היותה ממלאת תפקיד מסוים בחיל-האוויר", קבע אלוף נורקין. "הצבא לא פועל בוואקום והוא בבואה של החברה הישראלית במובנים רבים וגם בהקשר המגדרי. הצבא צריך להיות קטר ולא קרון ברכבת. הוא צריך להוביל מהלכים ולהטביע חזון בתוכו. בחיל-האוויר כלל התפקידים פתוחים לנשים, פרט לאלו העלולים לגרום לנזק בריאותי. למרות זאת, על אף שהאיכות נחלקת באופן שווה באוכלוסייה, קיים מאגר שלם של איכות נשית שלא בא לידי ביטוי. תפקדנו כמפקדים הוא לנטוע בנערות, בחיילות ובמפקדות בתחילת דרכן את תחושת המסוגלות ולהיות ראש החץ שיוביל את שארית המחנה".


מפקד חיל-האוויר וקבוצת מנהיגות נשית

"אני לא מתביישת לשמור על הזהות הנשית שלי"
קבוצת המנהיגות הנשית הינה חלק מפרויקט המתקיים זו השנה השנייה בהשתתפות קצינות מצטיינות מכלל מערכי חיל-האוויר. אלו נפגשו אחת לחודש בחצי שנה האחרונה, כאשר כל מפגש עוסק בנושא אחר הקשור לפיתוח מנהיגותן באופן כללי וספציפית אל מול האתגרים מולן הן ניצבות כנשים.

"שנים התכחשתי לשוני והרגשתי שמעולם לא הופלתי. אני לא חושבת שיש אפליה, אך אני רואה שעדיין קיימות בעיות. יש נושאים שחשוב לשים על השולחן ולבצע בהם התאמות", מסבירה אל"ם (מיל') לימור בוזגלו, אז ראש מחלקת פרט בלהק כוח-אדם והקצינה הבכירה ביותר שליוותה את התכנית.


צילום: קורל דביר

ההמלצות, אותן הציגו הקצינות למפקד חיל-האוויר, נבנו לאורך המפגשים שלהן. המפגשים כללו גם חניכה אישית על-ידי מדריכות התוכנית סא"ל (מיל') מרב חכמון והילה שרון, וכן מפגש בזוגות עם שותפה מהתוכנית.

"עם סיום התוכנית אני מרגישה יותר בנוח להגיד את מה שאני חושבת. הבנתי שאני לא היחידה שמרגישה וחושבת כך", משתפת סרן מעיין סיבוני, קצינת מדור תעופה ולחימה במחלקת תוא"ר (תכנון וארגון). "מעבר לתכנים שספגנו בתוכנית, התגבשה קבוצה של נשים מכל חיל-האוויר שיכולות לדבר אחת עם השנייה על האתגרים המאפיינים את אורח חייהן. כיום אני לא מתביישת לשמור על הזהות הנשית שלי ומבינה שאני יכולה לבצע את תפקידי בצורה הטובה ביותר תוך שמירה על זהות זו. אני הולכת להתמנות למפקדת סוללה במערך ההגנה האווירית, תפקיד שמביא עמו יכולת לחולל שינוי ולקדם את הקצינות שלי, את החיילות שלי ואף את המועמדות לשירות בטחון".

דוגמה אישית
התוכנית למנהיגות נשית בה השתתפו הקצינות התקיימה במתכונתה הראשונית במהלך שירותה הצבאי של סא"ל (מיל') מרב חכמון ביחידה הטכנולוגית "אופק" שבחיל-האוויר. זו זיהתה שבדומה לעולם הטכנולוגי האזרחי, גם בחיל ישנו מיעוט נשי מובהק המגיע לתפקידים בכירים. סא"ל (מיל') חכמון החליטה להרים את הכפפה וליזום קבוצה בה ישתתפו קצינות מהיחידה. לאחר גלגולים רבים של התוכנית, היא החלה לפעול בבית-הספר לפיקוד ומנהיגות.


תמונת ארכיון

"לקידום השוויון המגדרי חשיבות רבה מכיוון שככל שיהיה מגוון רחב יותר וייצוג של אוכלוסיות רבות יותר ביחידות השונות ובקבוצות הפיקוד, כך יהיו נקודת מבט שונות יותר אשר יתרמו לפעילות היחידה ולהצלחתה המבצעית", משקפת רס"ן הילה מזור, אחראית על פיתוח ההדרכה בבית-הספר לפיקוד ומנהיגות.


צילום: קורל דביר

"אני לוקח לתשומת ליבי את הנקודות שהועלו כאן וארצה שאלו יהפכו למסמך על מנת שהתובנות שלכן יבואו לידי ביטוי בתוכניות העבודה של חיל-האוויר", הצהיר מפקד חיל-האוויר. "אני שמח שיש בחיל קבוצה כזו של קצינות. החיילות מסתכלות עליכן, תמנפו את שלמדתן למקום הנכון במסגרת תפקידכן ובמקומות שבהן אתן יכולות להשפיע וחשוב מכל - תהוו דוגמה אישית".