יומן ארועים

Bookmark and Share
מעבירים את השרביט: מפקד חדש לבסיס חצור פורסם בתאריך 15.08.2018
היום (ד') מונה אל"ם ע' למפקד בסיס חצור והחליף בתפקידו את אל"ם א' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות ופורש מצה"ל לאחר 28 שנות שירות. מפקד חיל-האוויר: "בחודשים האחרונים אספתם ותקפתם, הגנתם על שמי המדינה והתרעתם לאזרחיה מפני איומים תלולי-מסלול. אני יודע שאני יכול לסמוך עליכם"
מערכת אתר חיל-האוויר

היום (ד') מונה אל"ם ע' למפקד בסיס חצור. טקס החילופים נערך בבסיס חצור במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אל"ם ע' מחליף בתפקידו את אל"ם א' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.


צילום: קורל דביר

"לאורך שבעה עשורים הכנף הייתה מעורבת בכל הפעילויות המבצעיות ונטלה חלק משמעותי בבניין כוחו של החיל", אמר מפקד חיל-האוויר. "בעת הנוכחית אנו נמצאים בעיצומו של שינוי - הכנף תקלוט לתוכה את בסיס שדה-דב ותחדש פניה, מערך ההגנה האווירית יעבור אף הוא בהמשך לתוך הכנף וחצור תהפוך לבסיס רב-משימתי הנוטל חלק במשימות היירוט, התקיפה, האיסוף וההגנה. אנשי חצור - בחודשים האחרונים אספתם ותקפתם, הגנתם על שמי המדינה והתרעתם לאזרחיה מפני איומים תלולי-מסלול. אני גאה בהישגיכם. אני יודע שאני יכול לסמוך עליכם - עלו והצליחו".

מתחדשים
מפקד הבסיס הנכנס, אל"ם ע', נולד בשנת 1976, התגייס לצה"ל בשנת 1995, ושירת כמפקד וכלוחם בחיל. הוא שירת כמפקד טייסת 101 ("הקרב הראשונה") המפעילה את מטוס ה"ברק" (F-16C/D), כמפקד טייסת 106 ("חוד החנית") המפעילה את מטוס ה"בז" (F-15), כמדריך ראשי בבית-הספר לטיסה וכראש מחלקת אימונים במטה חיל-האוויר. אל"ם ע' בעל תואר ראשון במשפטים וממשל מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. הוא נשוי ואב לשלושה.


צילום: קורל דביר

"כפי שכולכם וודאי מבחינים - חצור נמצאת בתהליך התחדשות", נאם אל"ם ע'. "לצד מטוסי הברק בעלי היכולות הייחודיות תגענה בעוד פחות משנה היחידות מבסיס שדה-דב ובראשן טייסת 100 ("הראשונה"), שתצטרף לטייסת 101 ("הקרב הראשונה") ולטייסת 105 ("העקרב"), ויחד יהיו חלק מנבחרת מנצחת - במודיעין, בהדרכה, בהגנה ובהתקפה. לפנינו האתגר לעשות את המעבר הדרוש מכנף קטנה, אינטימית ומשפחתית לבסיס גדול גמיש ומשפחתי לא פחות, ואני בטוח שנעמוד בו".


צילום: קורל דביר

"אנשי חצור פקודיי כולם, השפעתו של חיל-האוויר על המציאות הביטחונית של מדינת ישראל משמעותית מאין כמוה, נדמה שהיום יותר מתמיד", הוסיף אל"ם ע'. "אל מול מחלוקות בחברה עלינו לזקוף ראש, לזכור שאנו משרתים מתוך שליחות, להוות עוגן ומשענת ערכית תמיד, ולהמשיך להיות ראשונית בחזית. בכל חזית. לצד כלי המלחמה המתקדמים ותהליכי בניין-הכוח המרשימים, עוצמתנו האמיתית נובעת מאנשינו".

סוד כוחו של הבסיס
מפקד הבסיס היוצא, אל"ם א', מסיים את שירותו בצה"ל לאחר 28 שנים משמעותיות כמפקד וכלוחם בחיל. "היום אני מסיים את המסע ארוך השנים, רובן כלוחם ומפקד בשדה", אמר אל"ם א'. "אני מעביר את הפיקוד על התחנה האחרונה במסע - בסיס חצור - לחברי היקר והמוכשר אל"ם ע'. אני יוצא את המקום שהיה לי לבית ועוזב דרך חיים ואנשים. חוב גדול אני חב לחיל-האוויר, ולאנשים שהראו לי דרך והלכו איתי בה.


צילום: קורל דביר

"פקודיי, בסיס חצור נותן את חלקו לכוחו של חיל-האוויר ולביטחון המדינה הודות למעשיכם ומאמציכם", הדגיש אל"ם א'. "זהו סוד כוחו של הבסיס שלנו, מעשי האנשים כבר 70 שנה. ע', אתה מקבל לידיך בסיס מוכן למשימה ואת משרתיו הנכונים לכל אתגר. בטח בהם. תחת מנהיגותך וכישרונך נכונו לכם הישגים רבים".