יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר תקף 150 יעדי טרור ברצועת עזה פורסם בתאריך 09.08.2018
פעילות חיל-האוויר נמשכת: היום (ה') תקפו מטוסי קרב של חיל-האוויר בניין בן חמש קומות המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס, בשכונת רימאל שבצפון רצועת עזה. התקיפות הנרחבות שביצע חיל-האוויר הביאו עד כה לפגיעה והשמדה של כ-150 מטרות צבאיות ואסטרטגיות של חמאס. אלו היעדים שהותקפו
מערכת אתר חיל-האוויר

היום (ה') תקפו מטוסי קרב של חיל-האוויר בניין בן חמש קומות המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס, בשכונת רימאל שבצפון רצועת עזה. המבנה שימש את חמאס לצרכים צבאיים. היחידה היא הזרוע המבצעת של ההנהגה המדינית של ארגון הטרור חמאס המנהלת את כל פעילות ביטחון הפנים ברצועה. חלק מאנשי היחידה לביטחון פנים פעילים גם בזרוע הצבאית של חמאס. במבנה משרדים המשמשים נושאי משרה בארגון. התקיפה בוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע חיל-האוויר ובתגובה לירי של ארגון הטרור חמאס לעבר העיר באר-שבע מוקדם יותר היום.

מוקדם יותר היום תקפו מטוסי קרב מספר מטרות טרור לאורך רצועת עזה, בהן מתחם צבאי של גדוד מזרח רפיח פיר של מנהרת לחימה מערבית לג'באליה ושתי מנהרות לחימה שנמצאות בסמוך לחוף במרכז רצועת עזה השייכות לארגון הטרור חמאס. מדובר בהמשך המאמץ שמוביל צה"ל בשנים האחרונות להשמדת תשתיות טרור תת-קרקעיות.


המטה לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס שהותקף בצפון רצועת עזה

התקיפות הנרחבות שביצע חיל-האוויר הביאו עד כה לפגיעה והשמדה של כ-150 מטרות צבאיות ואסטרטגיות של ארגון הטרור חמאס. במהלך הלילה תקף חיל-האוויר באמצעות עשרות מטוסי קרב מעל ל-140 מטרות צבאיות איכותיות במערכים אסטרטגיים של ארגון הטרור חמאס. חיל-האוויר תקף עשרה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה ובהם מתחמי ייצור, יעדי התעצמות, אמצעי לחימה מתקדמים ויכולות מיוחדות.

בין המטרות הותקפו מפקדת גדוד חמאס בג'באליה ובה עשרות יעדי טרור, מתחם צבאי המשמש את מפקד חטיבת צפון העיר עזה ובו מנהרה ימית, מוצב צבאי של חמאס המשמש את גדוד מרכז אל ג'אבליה ובו מתבצעים אימוני לחימה בשטח בנוי ואימוני צוללנים של הכוח הימי של חמאס, ומתחם צבאי של גדוד זיתון המשמש לאחסון אמצעי לחימה רקטיים וחפירת מנהרות.


תצלום אווירי של המטרות שהותקפו

כמו כן, הותקפו מתחם צבאי של גדוד מזרח ג'אבליה המשמש לאימונים וללוחמה בשטח בנוי בו נחפר פיר המוביל למתחם מנהרות טרור, בסיס חמאס בצפון הרצועה המשמש לאימוני פעילים בשטח בנוי ובו קיימת מסילת שיגור, מתחם אימונים ללוחמה בשטח בנוי במרכז רצועת עזה, מתחם גדודי של גדוד כפר ג'אבליה בו נערכים אימונים ומפגשים של בכירי הגדוד. בנוסף, הותקפו מתחם צבאי לאחסון אמצעי לחימה וחומרי נפץ ששימש בעבר כמתחם לחפירות פירי שיגורים ומתחם צבאי של חמאס המשמש את גדוד דיר אל-באלאח ובו מתקיימות חפירות מנהרה.

לפנות בוקר: גל תקיפות נוסף
לפנות בוקר תקף חיל-האוויר פעם נוספת באמצעות מטוסי קרב למעלה מעשרים מטרות צבאיות במתחמים צבאיים ובמחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס. בין המטרות שהותקפו נמנים מחסן לאחסון אמצעי לחימה ומתחם המשמש את הכוח הימי של חמאס לאימונים. כמו כן, הותקפו חמישה מתחמי אימונים, מחסן ציוד מרכזי ומקום מפגש המשמש את בכירי חטיבת חאן יונס. בנוסף, כלי-טיס ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה רקטות מדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל.


תצלום אווירי של המטרות שהותקפו

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורים לעבר יישובי הדרום בשעות האחרונות. זוהו כ-180 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. סוללת "כיפת ברזל" יירטה 30 שיגורים בסך-הכל. רוב הנפילות הינן בשטח פתוח.


תצלום אווירי של המטרות שהותקפו

ארגון הטרור חמאס מוסיף לבצע פעולות טרור נגד אזרחי ישראל ותשתיות הביטחון המגינות עליהם, מפר את הריבונות הישראלית, ומסכן את אזרחי ישראל ואת כוחות הביטחון. בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של חמאס. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל.


תצלום אווירי של המטרות שהותקפו