יומן ארועים

Bookmark and Share
אל"ם מ' מונה למפקד בסיס עובדה פורסם בתאריך 23.07.2018
היום (ב') מונה אל"ם מ' למפקד בסיס עובדה במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. אל"ם מ' מחליף בתפקידו את אל"ם א' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות וימונה בהמשך לראש להק כוח-אדם. "כל אחד ואחת מכם הוא חלק ייחודי, יפה, שונה במינו, אמונתו, העדפותיו ואהבותיו. ביחד אתם מרכיבים את התמונה היפיפייה שהיא בסיס עובדה"
מערכת אתר חיל-האוויר

היום (ב') מונה אל"ם מ' למפקד בסיס עובדה. טקס החילופים נערך בבסיס עובדה, במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אל"ם מ' מחליף בתפקידו את אל"ם א' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות. אל"ם א' ימונה בהמשך לראש להק כוח-אדם ויועלה לדרגה תא"ל.

"היום, בעידן של השתנות עולמית ואזורית, פועל בסיס עובדה בתצורתו הנוכחית בשני תחומים מרכזיים: מבצעי והדרכתי", אמר מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. "א', הרף שהצבת מורגש ונראה לעין. אנשי הבסיס רתומים ופועלים למימוש אחריותם מתוך תחושת מחויבות ושייכות. בנובמבר האחרון אירח הבסיס את תרגיל ה'בלו-פלאג' - התרגיל הבינלאומי הגדול ביותר שהתבצע בישראל - ועשה זאת בהצלחה רבה".


"בלו-פלאג" 2017 | צילום: סליה גריון

"לראות את סמל ה'לופטוואפה' (חיל-האוויר הגרמני) צבוע על זנב המטוסים הגרמנים החונים בדת"קים (דיר תת-קרקעי) כאן בישראל, זו תחושה עמוקה של היסטוריה יהודית המשתלבת בעשייה אווירית", הוסיף אלוף נורקין. "על כל אלו ניצחת ברוח המצוינות, ועל כך הערכתי הרבה לך. את הפיקוד על עובדה אעביר למ', מפקד ולוחם מנוסה שהערבה היא ביתו. אתה מקבל לידך משימה חילית, מבצעית והדרכתית. דע לבצעה והפוך את החיל למוכן יותר ואיכותי יותר".

היתרון האנושי
"בכל יום, בגלוי ובחשאי, חיל-האוויר מהווה מגן לעם ישראל, פשוטו כמשמעו", הצהיר אל"ם א', מפקד בסיס עובדה היוצא. "כאן, בעובדה, מונחים כמה מנכסיו האסטרטגיים - תשתית איכותית להבטחת רציפות פעולתו בלחימה, מערך הדרכה מקצועי וערכי שמכשיר אלפי חיילים וקצינים בכל שנה, ויכולות אימון מתקדמות המבטיחות את היתרון האנושי בכל עימות שלא יבוא. כל העשייה הזו, ועוד - נעשית על ידכם - ועל כך תודה לחיילי הבסיס. כל אחד ואחת מכם הוא חלק ייחודי, יפה, שונה במינו, אמונתו, העדפותיו ואהבותיו. ביחד אתם מרכיבים, ממש כמו פאזל, את התמונה היפיפייה שהיא בסיס עובדה".


צילום: עדי עבו

"א' - בצניעות שלך, בדרך ארץ ובהתוויית כיוון ברור - הצלחת לקדם את הבסיס בכל תחום אפשרי - מבצעי, הדרכתי, 'בלו-פלאג' מפואר, תשתיות רבות ועוד", אמר אל"ם מ', מפקד בסיס עובדה הנכנס. "הצלחת להפוך את הסיסמא 'המצוין מתחיל כאן' לסטנדרט בו עובד ומובל הבסיס. כילד שגדל והתעצב בערבה, באווירה הייחודית של אנשי הדרום, כאחד שרגיל לרוח החמה הנושבת במהלך רכיבה על אופניים ולרגליים היחפות שחום האספלט אינו מהווה עבורן איום, אני עומד כאן היום גאה ונרגש לקבל על עצמי את הפיקוד ולהמשיך להוביל את הבסיס קדימה".

אל"ם מ' נולד בשנת 1979, התגייס בשנת 1997 לחיל-האוויר ושירת כלוחם וכמפקד בחיל. הוא כיהן כמפקד טייסת 190 ("מגע הקסם") וכמפקד טייסת 113 ("הצרעה"). בשנת 2016 מונה אל"ם מ' למפקד מגמת מסוקים בבית-הספר לטיסה (ביס"ט). אל"ם מ' בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. הוא נשוי ואב לארבעה.

בסיס ההדרכה של החיל
בסיס עובדה כולל בתוכו מספר גופים ומשמש כבסיס ההכשרה וההדרכה של החיל. בעובדה נמצא בית-הספר לקצינים של חיל-האוויר (ביסל"ק), המכשיר את הקצינים הצעירים בחיל. בבית-הספר עוברים החניכים את קורס ההכנה לקצונה ואת קורס ההשלמה החילית, בו הם מוכשרים להיות קצינים בחיל-האוויר.


תמונת ארכיון

כמו כן, ממוקם בבסיס בית-הספר למקצועות התעופה (ביסמ"ת) המספק הכשרה מקצועית וערכית לכל מקצועות התעופה ולמקצועות תומכי הלחימה בחיל. בבסיס עובדה פועלת טייסת בימוי האויב 115 ("הדרקון המעופף"), הידועה בחיל כטייסת ה"אדומה". היא אמונה על דימוי מטוסי אויב ואימון טייסות החיל מול מתארי קרב שונים.