יומן ארועים

Bookmark and Share
אל"ם ג' מונה למפקד בסיס רמון פורסם בתאריך 10.07.2018
תגיות: בסיס רמון , מפקד חיל-האוויר
השבוע (א') מונה אל"ם ג' למפקד בסיס רמון במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. אל"ם ג' מחליף בתפקידו את אל"ם ע' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות וימונה למפקד בסיס תל-נוף. "בליבו של הנגב נבנתה עוצמה אווירית במשך ארבעה עשורים. הרמה הטבעית הפכה לשמורה מבצעית, לכוח אווירי קטלני ורב עוצמה"
מערכת אתר חיל-האוויר

השבוע (א') מונה אל"ם ג' למפקד בסיס רמון. טקס החילופים נערך בבסיס רמון במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אל"ם ג' מחליף בתפקידו את אל"ם ע' אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות. אל"ם ע' יצא לשנת לימודים בבריטניה, ולאחריה ימונה למפקד בסיס תל-נוף ויועלה לדרגה תא"ל.


תמונת ארכיון

"הרמה הזו, עליה אנו עומדים כעת, זכתה לנחיתה ראשונה של מטוס קרב ישראלי לפני 36 שנים. שנה לאחר מכן - הכנף הפכה מבצעית", אמר מפקד חיל-האוויר. "בכך, בליבו של הנגב נבנתה עוצמה אווירית במשך ארבעה עשורים. הרמה הטבעית הפכה לשמורה מבצעית, לכוח אווירי קטלני ורב עוצמה, הפועל בכל זירות הלחימה ומביא לידי ביטוי את יכולות מערכי הקרב ומסוקי-הקרב".

"ע', על העוצמה הזו פיקדת בשנתיים האחרונות", הוסיף אלוף נורקין. "ידעת רגעים של שמחה וידעת רגעים של עצב. גם באלו וגם באלו בלטת כמפקד אמיץ ואנושי הניצב בחזית אנשיו תוך הפגנת אוצר ערכים נדיר באיכותו. הובלת הכנף בצניעות תוך מיקוד מבצעי המתבסס על ניסיונך הרב. התוצאות - מדברות בעד עצמן. את הפיקוד על הכנף אני מעביר לג'. ג', אתה מקבל לידיך עוצמה בלב הנגב. אני יודע שתדע להובילה להישגים ולהצלחה".

בסיס רמון - מרכיב משמעותי בעוצמתו של החיל
"ביראת כבוד ובגאווה גדולה אני מסיים היום את הפיקוד על בסיס רמון. אלה היו שנתיים מרתקות ומאתגרות באחד ממוקדי הפעילות והכוח המרכזיים של הארגון העוצמתי, האיכותי והערכי - חיל-האוויר הישראלי", נאם מפקד בסיס רמון היוצא, אל"ם ע'. "ג' חברי היקר, אתה האיש הנכון במקום הנכון, אין מתאים ממך לקחת את הבסיס ולהוביל אותו לעבר האתגרים הגדולים העומדים בפניו. אני בטוח שתשכיל להשתמש בניסיונך הרב מהפיקוד בשדה ובמטה המבצעי, לתפקיד המאתגר של מפקד בסיס מבצעי בתקופה משמעותית".


צילום: קורל דביר

"ע' - תודה גדולה מכולנו", אמר מפקד בסיס רמון הנכנס, אל"ם ג'. "מאחלים לך הצלחה בלימודים, ומיד לאחר מכן בפיקוד על בסיס תל-נוף. השפעתו של חיל-האוויר על המציאות הביטחונית של מדינת ישראל נמצאת בעלייה מתמדת. הכנף, כמרכיב משמעותי בעוצמתו של החיל, תידרש לאתגרים רבים ומגוונים. העשייה והמוכנות המבצעית יהוו את המצפן לפעילות הכנף. תחושת אחריות גדולה מלווה בגאווה לעמוד כאן כמפקדכם העשרים. סומך עליכם ובטוח שיחד נדע לעמוד באתגרים הרבים העומדים בפנינו".

אל"ם ג' נולד בשנת 1976, התגייס בשנת 1994 לחיל-האוויר, ושירת כלוחם וכמפקד בחיל. הוא כיהן כמפקד טייסת 133 ("אבירי הזנב הכפול"), כראש ענף בלהק-אוויר וכמפקד טייסת 253 ("הנגב"). בשנת 2016 מונה אל"ם ג' לראש מחלקת התקפה אווירית בלהק מבצעי-אוויר (רמ"א). אל"ם ג' בעל תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה, הוא נשוי ואב לשלושה.