יומן ארועים

Bookmark and Share
תקיפה נרחבת של מטרות טרור בעזה פורסם בתאריך 30.05.2018
בימים האחרונים תקף חיל-האוויר באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי-טיס כ-65 יעדי טרור ברצועת עזה. בין המטרות הותקפו מחסני רחפנים המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות, אמל"ח ימי מתקדם, מחנות אימונים ואתרים לייצור אמצעי לחימה. כל הפרטים
מערכת אתר חיל-האוויר

חיל-האוויר תקף הלילה (ד') באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי-טיס כ-25 יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בין המטרות נתקפו מחסני רחפנים המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות ומנועי רקטות, אמצעי לחימה ימיים מתקדמים, מתחמים צבאיים, מחנות אימונים ואתרים לייצור אמצעי לחימה.      

מדובר בגל תקיפות נוסף של צה"ל כנגד מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס. החמאס נושא באחריות לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, ובתוך כך לתקיפות החמורות כנגד אזרחי ישראל. החמאס בוחר שוב לפעול כנגד האינטרסים של תושבי הרצועה, ולאחר שנכשל בהפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת בוחר לבצע ולאפשר ירי תלול-מסלול רחב כנגד אזרחי ישראל.


יעדי הטרור שהותקפו על-ידי חיל-האוויר

בימים האחרונים תקף חיל-האוויר כ-65 יעדי טרור ברצועת עזה בסך-הכל. בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של החמאס וימשיכו לפעול כנגדה באופן עוצמתי וחד. צה"ל ערוך לממש את פעילותו ככל שיידרש ובמגוון רחב של כלים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים, נחוש לפעול נגד פעילי הטרור וימשיך לבצע את משימתו - להגן על אזרחי ישראל.

אמש: 35 יעדי טרור הותקפו
בתום כך, אמש (ג') תקף חיל-האוויר באמצעות מטוסי קרב וכלי-טיס נוספים למעלה מ-35 יעדי טרור בשבעה מתחמים השייכים לארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בשטח רצועת עזה. שישה מתחמים צבאיים נתקפו ובהם אתרי אחסון אמצעי לחימה, מטרות ימיות ומפקדות טרור.

 
מפת אילוסטרציה של 65 יעדי הטרור שהותקפו ברחבי רצועת עזה

במסגרת התקיפה נוטרלה מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור חמאס במרחב מעבר כרם שלום. מדובר במנהרת טרור שיצאה מרצועת עזה, חדרה למצרים ומשם חצתה לשטח ישראל. זוהי מנהרה דו-שימושית המיועדת הן לצורכי טרור והן להעברת אמצעי לחימה לשטח מצרים. המנהרה אותרה בשלבי חפירה בסמיכות למעבר כרם שלום, בו עוברות סחורות רבות לתושבי הרצועה. זוהי המנהרה השנייה המנוטרלת באזור מעבר כרם שלום, והעשירית מאז חודש אוקטובר האחרון.


אילוסטרציית תוואי המנהרה

התקיפות בוצעו בהמשך למטח פצצות המרגמה ששוגר על-ידי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני לעבר יישובי עוטף עזה מוקדם יותר אמש. מדובר בפעולת טרור חמורה, מסוכנת ומתוזמנת כנגד אזרחים וילדים. ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני הוא ארגון טרור מוכוון אידיאולוגיה ומימון איראני, שהשתמש בשיגורים באמצעי לחימה מתוצרת איראן.

"סדרת תקיפות שלא הייתה כמותה זמן רב"
מסיכום נתוני אמש, נכון לשעה 20:00, עולה כי בשטח ישראל נפלו ויורטו כ-70 פצצות מרגמה ורקטות, במספר מטחים ובשיגורים בודדים. בין החימושים ששוגרו לעבר ישראל גם רקטות שיוצרו באיראן. "איך הימים הבאים יראו בעקבות האירוע הזה, החמור ביותר מאז מבצע 'צוק איתן', זו קודם כל בחירה של ארגון הטרור חמאס", אמר אמש דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "הוא זה שבוחר להמשיך את הירי וחזינו ביכולת שלו להרגיע אותו בעבר. המצב בו ארגון טרור יורה לתוך ישובים הוא בלתי מתקבל".


"איך הימים הבאים יראו בעקבות האירוע הזה - זו קודם כל בחירה של חמאס" | תמונת ארכיון

"החל מהשעה 12:00 בצהריים אנחנו פועלים ברצועה בסדרת תקיפות שלא הייתה כמותה זמן רב", הוסיף דובר צה"ל. "תקפנו למעלה מ-30 יעדי טרור באור יום לאורך כל הרצועה - גם בעיר, גם במרכז הרצועה וגם במרחב רפיח. המתחמים שנתקפו הם גם מוצבים, גם מפקדות, גם מקומות לאכסון אמצעי לחימה וגם מנהרת טרור של חמאס בדרום הרצועה. המנהרה שזיהינו נחפרה במרחב מעבר כרם שלום. היא חוצה לגבול מצרים, מבצעת תנועה של כמעט ק"מ לתוך מצרים וחודרת למרחק של 900 מטרים לתוך שטח ישראל. זו המנהרה העשירית שמסוכלת מהרצועה, בעודה בתהליכי בנייה. בשעות האחרונות התבצעו עוד מספר אירועי ירי בתגובה לתקיפה הרחבה שלנו. מערכת 'כיפת ברזל' עברה מספר התאמות ויירטה פצצות מרגמה, אך חשוב לציין שההגנה איננה הרמטית ולכן יש להישמע להוראות".

ערוכים למגוון תרחישים
בחודשים האחרונים, וביתר שאת בשבועות האחרונים, פועל ארגון הטרור חמאס במטרה להפוך את מרחב הגדר לאזור טרור ולחימה. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל או בריבונותה, וימשיך לפעול בנחישות כנגד טרור מכל סוג.


המנהרות שסוכלו בחודשים האחרונים

בצה"ל רואים בחומרה את התקיפה הבוקר ורואים בארגון הטרור חמאס האחראי לכל המתרחש בעזה וממנה. במרחב עוטף עזה יש להימצא בסמיכות למרחבים מוגנים, בהתאם לזמני המיגון. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיתעדכנו ככל שיידרש. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מעל ומתחת לקרקע.