יומן ארועים

Bookmark and Share
"כל אחד מכם שותף לנבחרת ששמה חיל-האוויר" פורסם בתאריך 11.04.2018
תגיות: אנשים , טקסים , מפקד חיל-האוויר
כמדי שנה, התקיימו אתמול טקסי יום העצמאות בראשות מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. במסגרת האירוע, הפתיע חיל-האוויר את רס"ל יעקב ורב"ט שרון, שפגשו את הוריהם לראשונה מזה שנה וחצי. "אנחנו מסתכלים אחורה בגאווה, מביטים קדימה בציפייה ויודעים שיש לנו עוד הרבה לעשות כדי שהחברה הישראלית תמשיך לשגשג"
עינת רביד

לקראת יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל שיחול בשבוע הבא, נערכו אמש (ג') אירועי הוקרה לחיילים הבודדים ולקצינים המצטיינים של החיל בראשות מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. במסגרת הרמת הכוסית, שנערכה בבית חיל-האוויר, הוזמנו לנאום שני אחים, רס"ל יעקב ורב"ט שרון, שעלו לבדם לישראל מקולומביה. רס"ל יעקב חלם מגיל צעיר לעלות לישראל ולהתגייס לצה"ל. "התגייסתי ב-2013 לתפקיד טכנאי דרג א'. רציתי מאוד להתגייס לתפקיד הזה ושאפתי להגיע אליו", סיפר בהתרגשות רס"ל יעקב.


אתמול נערכו בבית חיל-האוויר אירועי יום העצמאות לחיילים בודדים ולקצינים מצטיינים | צילום: סליה גריון

בעקבות אחיה הגדול החליטה רב"ט שרון לעלות גם היא לישראל ולהתגייס לחיל-האוויר. סבה וסבתה ברחו בזמן מלחמת העולם השנייה מרומניה לקולומביה, ושם הקים סבה את הקהילה היהודית-אשכנזית. עם הקמת מדינת ישראל תרם סבה כספים רבים עבור המדינה, וחלומו היה לעלות לארץ ישראל. "סבי לא הצליח לעלות לישראל, אך אני רואה בעלייה שלי ובגיוס שלי לצה"ל סגירת מעגל", משתפת רב"ט שרון. "בעקבות העלייה של אחי החלטתי שגם אני רוצה להתגייס לחיל-האוויר". רב"ט שרון התגייסה באפריל 2017 לקורס עברית בבסיס מחווה אלון וסיימה קורס מ"כים (מפקדי כיתות) בבית-הספר למקצועות החי"ר של חיל-האוויר.


משפחתם של רס"ל יעקב ורב"ט שרון הגיעו מקולומביה כדי להפתיע את ילדהים | צילום: סליה גריון

הפתעה קולומביאנית
רס"ל יעקב ורב"ט שרון לא ראו את בני משפחתם יותר משנה וחצי. חיל-האוויר החליט להפתיע את שני האחים ולהביא את הוריהם לאירוע ללא ידיעתם. בזמן שהשניים נאמו, התארגנו הוריהם בחדר אחורי והתכוננו להפתעה. עם כניסתם לאולם, הופתעו שני האחים ולא הצליחו להשאיר אף עין יבשה. מפקד חיל-האוויר הרים כוסית לכבודם ולכבוד כל החיילים הבודדים של החיל, ובירך אותם על הישיגיהם ועל תרומתם לקראת יום העצמאות.


רב"ט שרון: "בעקבות העלייה של אחי החלטתי שגם אני רוצה להתגייס לחיל-האוויר" | צילום: סליה גריון

"לא השארתם אף עין יבשה, וההפתעה הזאת במובן מסוים מסמנת לנו, המפקדים, רף גבוה מאוד. זה מראה שגם כשקשה וכשיש מגבלות - לא מוותרים, משרתים את המדינה ותורמים לביטחון ישראל", פנה מפקד חיל-האוויר אל החיילים. "אם אתם מסוגלים לעשות את זה, גם אנחנו יכולים. אנחנו חיל הפועל ביום ובלילה, והייעוד שלנו הוא לספק ביטחון לאזרחי ישראל. כל אחד מכם שותף לנבחרת הזאת ששמה חיל-האוויר, שמנגנת ועובדת ללא הפסקה, וכך תמשיך". מפקד חיל-האוויר הודה לצוותי הת"ש (תנאי שירות) המסייעים לחיילים הבודדים במהלך כל השנה ותומכים בהם בכל עת. "אני רוצה להודות לכם על שירותכם ועל תרומתכם לחיל, ומאחל לכם המשך עשייה מבורכת".


מח"א: "כל אחד מכם שותף לנבחרת הזאת ששמה חיל-האוויר, שמנגנת ועובדת ללא הפסקה" | צילום: סליה גריון

במסגרת האירועים, הוענקו על-ידי מפקד חיל-האוויר דרגות סא"ל ורנ"ג לקצינים ולנגדים בחיל. "אנחנו תלויים באנשים האיכותיים האלה, הממשיכים לפעול למען קידום החיל ולבצע את המשימות הנדרשות מהם", אמר אלוף נורקין. "חיל-האוויר הוא בין החלוצים הגדולים בעולם והחלוציות הזאת באה לידי ביטוי בזכות האנשים שפועלים על הקרקע ובאוויר".


במסגרת אירועי העצמאות קצינים ונגדים בדרגת סא"ל ורנ"ג הועלו בדרגה | צילום: סליה גריון

"מסתכלים אחורה בגאווה וקדימה בציפייה"
כמדי שנה, חולקו תעודות הצטיינות לקצינים מצטיינים מהבסיסים והלהקים השונים. בין הקצינים שקיבלו תעודת הוקרה נמצא רס"ן וליד חסן, יליד בית ג'ן, נשוי ואב לשני ילדים. רס"ן חסן, בעל תואר שני במנהל עסקים, משמש כיום כראש מדור מכניקה במחלקת מטוסים בלהק הציוד. רס"ן חסן אמון על בטיחות ועל זמינות המערכות המכניות של מטוסי ה"בז" (F-15), ה"רעם" (F-15I) ומטוס ההדרכה "לביא" (M-346). "אני גאה להיות חלק מחיל-האוויר ולקבל תעודה ממפקד החיל בסימן 70 שנות מצוינות. נמשיך לקדם את חיל-האוויר עם מוטיבציה רבה ורצון עז", הוא מצהיר.


בין הקצינים שקיבלו תעודת הוקרה נמצא רס"ן וליד חסן, יליד בית ג'ן, נשוי ואב לשני ילדים | צילום: סליה גריון

קצין נוסף שזכה בתעודת הצטיינות הוא רס"ן מאור גבריאל, סגן מפקד גדוד המפעיל את מערכת הנשק "קלע דוד" שהפכה למבצעית בשנה האחרונה. רס"ן גבריאל ממלא תפקיד זה בשנה וחצי האחרונות, במהלכן לקח חלק בקליטת המערכת והפיכתה למבצעית. "המערכת שמפעילים לוחמי הגדוד נותנת לאתגרים שהוגדרו לנו", מספר רס"ן גבריאל. "תפקידנו משמעותי במיוחד בתקופה זו ודורש יוזמה ויצירתיות".


"אני רוצה להודות לכם על שירותכם ועל תרומתכם לחיל, ומאחל לכם המשך עשייה מבורכת" | צילום: סליה גריון

מפקד חיל-האוויר ביקש מהמצטיינים לחזור ליחידותיהם ולחנך את פקודיהם למצוינות. "הצטיינות זה לא משהו שקונים, זה משהו שסופגים מהבית ומהמפקדים. עם הכניסה לעשור השמיני למדינת ישראל, אנחנו מסתכלים אחורה בגאווה, מביטים קדימה בציפייה ויודעים שיש לנו עוד הרבה לעשות כדי שהמדינה תמשיך להתקיים וכדי שהחברה הישראלית תמשיך לשגשג".