יומן ארועים

Bookmark and Share
לראשונה: סגנית מפקד טייסת קרב פורסם בתאריך 06.11.2017
אמש (א') מינה מפקד חיל-האוויר לראשונה אישה לתפקיד סגנית מפקד טייסת קרב. בנוסף, מונו שתי קצינות לתפקיד סגניות מפקד טייסת במערך הכטמ"ם
מערכת אתר חיל-האוויר

אמש מינה מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, בפעם הראשונה סגנית מפקד טייסת קרב במערך מטוסי הקרב. הקצינה תשרת בטייסת 106 ("חוד החנית") בבסיס תל-נוף המפעילה את מטוסי ה"בז" (F-15).

מערך הקרב לא לבד, אמש מונו גם שתי קצינות לתפקיד סגנית מפקד טייסת (סמ"ט) במערך כלי-הטיס המאוישים מרחוק (כטמ"ם). סרן גל מונתה לתפקיד סגנית מפקד טייסת המפעילה כלי-טיס מסוג "כוכב" (הרמס 900) וסרן רוני מונתה לתפקיד סגנית מפקד טייסת 210 ("הנשר הלבן") המפעילה את ה"איתן" (הרון TP).

בחודש ספטמבר האחרון מינה מפקד חיל-האוויר שתי קצינות בדרגת סא"ל לתפקידי אל"ם בחיל, ביניהן אישה ראשונה בתפקיד ראש מחלקת תקציבים ובקרה (מת"ב).


תמונת אילוסטרציה

"זוהי זכות גדולה לצד אחריות גדולה"
סרן גל התחילה את דרכה בחיל-האוויר כמדריכת סימולטור פיקוח טיסה, שירתה כפקחית טיסה בבסיס פלמחים ובהמשך יצאה לקורס קצינים והפכה למפקדת מגדל הפיקוח בפלמחים. "בנקודה זאת חשבתי שהגיע הזמן להשתחרר", נזכרת סרן גל. "אבל אז הגיע הרעיון לצאת לקורס מפעילי כטמ"ם, הכרתי את עולם הכטמ"ם משירותי במגדל הפיקוח בפלמחים ויצא לי לעבוד עם הרבה מפעילים. רציתי להתקרב לליבה המבצעית ומערך הכטמ"ם ענה על כל רצונותיי". מפקדיה של סרן גל תמכו בהחלטתה, היא סיימה את קורס המפעיל והגיעה לטייסת המפעילה את כטמ"ם ה"כוכב". "אני שמחה להישאר בטייסת ולשרת כסמ"טית", משתפת סרן גל. "כדי להגיע לנקודה הזאת עברתי דרך צבאית ארוכה ומיוחדת וצברתי ניסיון פיקודי ומקצועי כדי לשמש בתפקיד".

בדומה לסרן גל, גם סרן רוני הגיעה למערך הכטמ"ם מעולם פיקוח הטיסה. היא שירתה תחילה כפקחית ובהמשך הפכה למפקדת מגדל שדה דב. "רציתי להגיע למערך כי הוא מערך מתפתח ומבצעי", מספרת סרן רוני המשרתת בטייסת ה"כוכב" ועתידה לעבור לטייסת 210 במסגרת תפקידה החדש. "אני רואה במעבר לטייסת כטמ"ם אחרת הזדמנות להכיר פלטפורמה נוספת ולהתעסק במשימות שונות", היא אומרת. "האיוש הזה הוא זכות גדולה לצד אחריות גדולה".


סרן רוני בטקס סיום קורס מפעילי כטמ"ם. "רציתי להגיע למערך כי הוא מתפתח ומבצעי" | צילום: מור צידון