יומן ארועים

Bookmark and Share
עוצמה אנושית: 110 קצינים חדשים בחיל פורסם בתאריך 18.10.2017
תגיות: קורס קצינים , קורסים והכשרות , בסיס עובדה
קצינים חדשים סיימו הערב את קורס הקצינים ומתחילים בדרכם החדשה כמפקדים בשורת חיל-האוויר. בקורס זה בוצע פיילוט ראשון מסוגו לקיצור מחצית ממשך קורס הקצינים עבור עתודאים. מח"א: "בעוד זמן קצר כל אחד מכם יצטרף לנבחרת שמובילה את החיל ותינתן לכם ההזדמנות להשפיע"
נועה וולמן

קורס קצינים לצוערי חיל-האוויר במערך המנהלה הגיע הערב לסיומו. 110 קצינים עמדו על רחבת המסדרים בבסיס עובדה וקיבלו את דרגותיהם בטקס חגיגי בראשות מפקד חיל-האוויר (מח"א), אלוף עמיקם נורקין. "אני גאה לחשוף לכם את דרגות הקצונה ולראותכם מצטרפים לשורת המפקדים של חיל-האוויר. גאה לעמוד מול קבוצה שבחרה להתנדב, מגיעה מכל קצוות הארץ ויודעת שהיא כאן כדי להגן על הארץ", נאם מפקד חיל-האוויר בפני הבוגרים. "בעוד זמן קצר כל אחד מכם יצטרף לנבחרת שמובילה את החיל ותינתן לו ההזדמנות להשפיע על פקודיו ועל היחידה בה הוא משרת. בעוד רגע יביטו בכם ויראו בכם דמויות לחיקוי - היו ראויים לכך".


מח"א: "בעוד רגע יביטו בכם ויראו בכם דמויות לחיקוי - היו ראויים לכך" | צילום: עדי עבו

פיילוט ראשון מסוגו: קיצור משך הכשרת העתודאים
המחזור שסיים היום את קורס הקצינים מונה 35 אקדמאים מתוכם 24 עתודאים שהשתתפו בפיילוט ראשון מסוגו לקיצור בחצי של משך ההשלמה החילית לעתודאי חיל-האוויר, מתשעה שבועות לארבעה שבועות וחצי. זאת בעקבות קיצור משך שירות החובה לגברים בחודש יולי 2015 והצורך להאריך את משך השירות האפקטיבי.


קיצור משך קורס ההשלמה עבור עתודאים: מתשעה שבועות לארבעה וחצי | צילום: עדי עבו

"הפיילוט התגלה כמוצלח, הצוערים קיבלו את התכנים החיוניים להמשך שירותם באופן ממצה ובזמן קצר משמעותית", אמר מפקד ביסל"ק (בית הספר לקצינים), סא"ל רם. "הכשרת הקצינים נעה במספר צירים מרכזיים, אחד מהם הוא ציר הכניסה לתפקיד החדש, שכולל תוכן לימודי הקשור למקצוע אותו יאיישו בסוף הקורס. משום שהרוב המוחלט של עתודאי החיל חוזרים לתפקידם הקודם בסוף ההשלמה ומשום שלסגל המפקדים בקורס אין את היכולת להעשיר את התוכן הלימודי של אותם עתודאים מעבר לידע אותו רכשו בתואר, אנחנו יכולים לוותר על ציר זה. בכך מתקצרת ההכשרה ביותר מחודש ללא פגיעה ברמת הקצינים".

כ-55% גברים הרכיבו את קורס קצינים זה לעומת 45% נשים. הצוערים מגיעים מכל רחבי הארץ, מצפת ועד באר שבע. הקצין המבוגר ביותר שעמד הערב על רחבת המסדרים הינו בן 28 בעוד הצעיר ביותר מסיים את הקורס כבר בגיל 19. שני קצינים בני העדה הדרוזית קיבלו הערב את דרגות הקצונה. שניים מהקצינים נשואים וקצין נוסף התארס הערב לבחירת ליבו, בעת שהציע לה נישואים בטקס.


הצעת הנישואים בטקס | צילום: עדי עבו

"צוערים יקרים, בחרתם לקחת אחריות ולהשפיע, בדרך שגובה לעיתים מחיר ומאמץ ובימינו, כשרבים מדי בוחרים שלא לתרום דבר לחברה, אתם בולטים ומאירים את סביבתכם", בירך מפקד בסיס עובדה, אל"ם א' את הצוערים. "התמידו בעבודה הקשה ובחתירה לביצוע מצוין של המשימה, הבינו את חובתכם כמפקדים, לא רק 'מה' נדרש אלא גם 'למה' נדרש. כשתבינו זאת, תוכלו להסביר בעצמכם לפקודיכם. ההבנה תיתן לכם כוח ועמידות מפני קשיים ובעיות".


"בימינו, כשרבים מדי בוחרים שלא לתרום לחברה, אתם בולטים ומאירים את סביבתכם" | צילום: עדי עבו