יומן ארועים

Bookmark and Share
"אני גאה ללבוש סרבל" פורסם בתאריך 19.06.2017
תגיות: אנשים , בסיס רמת-דוד
האנשים שלנו: רב"ט דניאל מוזר לומד בכל יום דברים חדשים וגם מלמד את חבריו ואת מפקדיו לא מעט שיעורים. לאחר תהליך ממושך שכלל ועדות ואישורים הוא התגייס לחיל-האוויר והוכיח לכולם שהוא כאן כדי להישאר
כרמל להד

הגשים את החלום: תחילת דרכו של רב"ט דניאל מוזר, חייל מתנדב בעל צרכים מיוחדים המשרת בגף תקשוב בבסיס רמת דוד כחלק מפרויקט "שווים על מדים", לא הייתה קלה. לאחר חודשים עמוסים בבדיקות רפואיות, באישורים ובוועדות שקדמו לאישור גיוסו, הוא הגיע לתפקיד אותו מבצע כיום. "המשפחה שלי הייתה בצבא ולכן היה לי חשוב להתגייס", הוא מספר מדוע בחר לשרת. "כשאחותי התאומה התגייסה, החלטתי שגם אני רוצה". 

בתום תהליך ארוך, שובץ רב"ט דניאל במחלקת קשר קרקע האמונה בין היתר על מערכות האבטחה, הכריזה והאזעקה בבסיס. עבודתו דורשת אחריות רבה ועל כן לפני הגיוס הוא הגיע לתקופת התנסות. "דניאל הגיע ליחידה להתאקלמות וללמידה. בתקופה זו אנו למדנו אותו והוא למד אותנו", משתף רס"ר ערן בוריס, מפקד מחלקת קרקע קשר ומגדל.

לאורך כל הדרך הוכיח רב"ט דניאל שהוא מסוגל לבצע מעל ומעבר למה שציפו ממנו, החל בפעילות המקצועית ועד לחניכת חיילים צעירים ממנו בעת הגעתם לבסיס. "הזדמן לי לבצע משימה לבד. הייתה תקלה בקשר ואני הייתי היחיד שהיה פנוי לפתור אותה", הוא נזכר. "עבור אנשים רבים זה אולי מובן מאליו, אבל בשבילי לא. בהתחלה פחדתי להתמודד עם התקלה לגמרי לבד, כשהצלחתי לפתור אותה בכוחות עצמי החמיאו לי והרגשתי שסומכים עליי".


רב"ט דניאל מוכיח מידי יום שעבורו השמיים הם לא הגבול. "מרגיש שסומכים עליי" | צילום: עדי עבו

נקודת אור
את תחושת המסוגלות והאחריות אותה מתאר רב"ט דניאל, מרגישה גם היחידה כולה. "זה שלב בהתבגרות מבחינתי", אומר רס"ר ערן. "כמפקד, ההתנהלות מול דניאל הייתה לי חדשה אבל היום אני מבין שרק הרווחתי מהצטרפותו ליחידה. הוא חייל למופת והתמימות והשמחה המאפיינת אותו מדבקת". רס"ן נדב כשר, מפקד גף תקשוב מעיד: "דניאל עבורנו הוא נקודת אור והוא מדרבן אותנו יום-יום להיות טובים יותר".

רב"ט דניאל מגלה כי הוא מעוניין להרחיב את תקופת ההתנדבות שלו אם הדבר יתאפשר ומספר בהתרגשות על אהבתו הגדולה לבסיס וליחידה. "הפעילות בבסיס מדהימה אותי וכל פעם שאני רואה את אנשי צוות-האוויר אני חש גאווה. בשבילי ללבוש סרבל זאת תחושה טובה ואני גאה בזה, אני רוצה להיות פה כמה שיותר".


"בשבילי ללבוש סרבל זאת תחושה טובה ואני גאה בזה, אני רוצה להיות פה כמה שיותר" | צילום: עדי עבו