יומן ארועים

Bookmark and Share
הפכו ללוחמים: טירוני מערך ההגנ"א נשבעו פורסם בתאריך 15.06.2017
תגיות: בית הספר להגנה אווירית , מערך ההגנה האווירית , טירונות
לאחר חודשים ארוכים של תרגילים ולמידה, נחתם פרק הטירונות של לוחמי מחזור מרץ 2017 של מערך ההגנה האווירית שנשבעו אמש ברחבת הכותל. שעות ספרות לפני ההשבעה התקיים מפגש מרגש בין שלוש חיילות בודדות לבין הוריהן הגאים
כרמל להד והדס לבב

טירוני מערך ההגנה האווירית (הגנ"א) נשבעו אמש ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בתום טירונות אינטנסיבית בה למדו את המיומנויות הנדרשות מהם על מנת להיות לוחמים במערך. כעת, הם ימשיכו להכשרה מקצועית על מערכות היירוט השונות בבית הספר להגנה האווירית (ביסל"א). "בסיומו של המסלול, כשאתם מעוצבים כלוחמים חדורי מוטיבציה וביטחון עצמי, תצטרפו באופן פעיל לשורות לוחמי המערך הפרוסים לביצוע משימותיהם בכל רחבי הארץ ופועלים לשמירת ביטחון המדינה 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, 365 ימים בשנה", אמר תא"ל צביקה חיימוביץ', מפקד המערך. 

"כלוחמי הגנ"א ניתנת לכם הזכות להשפיע במו ידיכם השפעה ישירה על משימות ההגנה כנגד האיומים מהאוויר, לעיתים באופן בלעדי, כשאתם מהווים המתריע הראשון ומחסום ההגנה האחרון", הוסיף אל"ם חמי בראל, מפקד ביסל"א.


מהגנ"א: "כשאתם מעוצבים כלוחמים חדורי מוטיבציה וביטחון עצמי, תצטרפו לשורות לוחמי המערך" | צילום: עדי עבו

הפתעה מעבר לים
שעות בודדות לפני ההשבעה זכו טוראי מדליין שונברגר, טוראי אלכסנדרה דובינסקי וטוראי איב יאנג, חיילות בודדות שעלו מארצות הברית כחלק מגרעין "צבר" להפתעה מרגשת. בעת סיורן בהר הרצל הגיעו הוריהן מארצות הברית על מנת להפתיע אותן. "לא ציפיתי לראות אותם, בהתחלה הם אמרו שהם לא בטוחים שהם יגיעו להשבעה", סיפרה בהתרגשות טוראי שונברגר. "הרעיון לעלות ארצה ולהתנדב בצבא החל לרקום עור וגידים כשהייתי בכיתה י'. מאותה שנה הגעתי לביקורים בישראל, ולאחר שנתיים בקולג' החלטתי להגשים את החלום ולעלות לארץ".

"בחרתי להיות לוחמת כיוון שרציתי לחוות את השירות הצבאי העוצמתי ביותר ולעסוק בנושא שבחיים האזרחיים אני כנראה לא אעסוק בו. השירות במערך חושף אותי ללוחמה טכנולוגית בה אוכל לפתח את המחשבה, לכן זו הזדמנות כפולה עבורי". הוריה של שונברגר שיתפו: "אנחנו גאים בה, היא מהווה דוגמא לאחותה הקטנה כאישה בטוחה בעצמה ואמיצה מאוד". 


הוריהן של חיילות בודדות מגרעין "צבר" הגיעו ארצה לכבוד טקס ההשבעה | צילום: עדי עבו

המרחק מהבית, העבודה בכל שעות היממה ותנאי השטח הם רק חלק מהאתגרים שאותם חווים הלוחמים. לאלה מצטרפים גם הבדלי התרבות, השפה והעצמאות שעמם מתמודדים החיילים הבודדים. "המפגש עם ההורים נועד להוקיר תודה ולהעריך את המאמץ שהן משקיעות ואת העובדה שהן עושות מעל ומעבר בשביל לשרת את המדינה", סיפר רס"ן תום פרימור, מפקד אחד ממסלולי הטירונות.

"בימים אלה, כשהשיח הציבורי נע בין קיצוניות לאלימות, אני רואה חשיבות מיוחדת לעיסוק בערכים דוגמת הרעות, האחריות וערך השליחות המהווה נר לרגלינו בעשייה הצבאית ומרכיב בציונות בת זמננו", התייחס תא"ל חיימוביץ'. "מחזור מרץ 2017, היו מודעים לגודל האחריות ולעבודה שזו המשמרת שלנו להוות כוח מגן לעמנו ומרכיב בחוסנה של מדינת ישראל".


"היו מודעים לגודל האחריות ולעובדה שזו המשמרת שלנו להוות כוח מגן לעמנו ומרכיב בחוסנה של המדינה" | צילום: עדי עבו