יומן ארועים

Bookmark and Share
עצמאות 2017: היכן יעברו המטסים? פורסם בתאריך 26.04.2017
תגיות: יום עצמאות , מטס , הצוות האווירובטי
ביום העצמאות ה-69 למדינת ישראל יערוך חיל-האוויר מטס הצדעה בשמי המדינה. בנוסף, ארבעה מבסיסי החיל ברחבי הארץ יפתחו את שעריהם למבקרים ויוצגו בהם תערוכות כלי-הטיס של חיל-האוויר. כל הפרטים על אירועי החיל ביום העצמאות
מערכת אתר חיל-האוויר

כמיטב המסורת, יערוך חיל-האוויר מטס הקפה בשמי הארץ לכבוד יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל ביום ג', 2 במאי, בין השעות 09:40-14:30. המטס יחלוף מעל כ-40 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל-האוויר ויכלול מטוסי תובלה, מטוסי קרב ומסוקים. 

כמו כן, אם אתם מתכננים להגיע לבסיס רמת-דוד, לתל-נוף, למוזיאון חיל-האוויר או לטכני בחיפה, מטיילים בעיר הבירה או בתל-אביב תזכו לצפות במופע המרהיב של הצוות האווירובטי.

בואו לבקר בבסיסי חיל-האוויר
במהלך היום ארבעה מבסיסי חיל-האוויר יפתחו את שעריהם למבקרים ויוצגו בהם תערוכות כלי-הטיס של החיל, יחד עם נציגים מהטייסות והיחידות השונות:
בסיס חיל-האוויר רמת דוד, אשר ממוקם בעמק יזרעאל, יפתח בין השעות 08:00-13:00.
בסיס הטכני, הממוקם סמוך לעיר חיפה, יפתח בין השעות 09:00-14:00.
בסיס תל-נוף, הנמצא סמוך לגדרה, יפתח בין השעות 09:00-14:00.
מוזיאון חיל-האוויר, אשר ממוקם מערבית לבאר שבע, יפתח בין השעות 09:00-14:00.


תמונת ארכיון

האפליקציה שתלווה אתכם בבסיסים הפתוחים
לראשונה השנה פותחה בתוך החיל אפליקציה ייעודית שבאמצעותה תוכלו לחוות את המערך הטכני בצורה אינטראקטיבית ומיוחדת במינה. אנשי מחלקת טכנולוגיות ומידע חדשניות בגף חופ"ה של טייסת ההדרכה של הבסיס הטכני עמלו על פיתוחה של האפליקציה "עצמאות 69" הזמינה להורדה בחינם ב"אפ-סטור" וב"גוגל-פליי", וכמו כן ניתן להוריד אותה דרך סמל ה- QR CODE המופיע על-גבי המודעה.

אחת האפשרויות שהיא מציעה כולל איסוף חלקים של סמל המערך הטכני אשר פזורים באתרים שונים בכל אחד מהבסיסים הפתוחים. האפליקציה עובדת בטכנולוגיה של מציאות רבודה שבה המשתמש מכוון את מצלמת הטלפון אל חלקי הסמל שעליו למצוא בתוככי התערוכה ובכך להרכיב, שלב אחר שלב, את סמל המערך. פיצ'ר נוסף נקרא "תערוכה וירטואלית", המאפשר למשתמש להגיע לשולחן ייעודי שיוצב בכל אחד מהבסיסים הפתוחים ועליו מספרים מ-1 עד 10. בכל פעם שיכוון המשתמש את מצלמת הטלפון לאחד מהמספרים, יופיעו על גבי הצג תמונות והסברים של אחת מהפלטפורמות שמטיס חיל-האוויר ובהן גם מטוסים שאינם מוצגים באותו הבסיס. הפיצ'ר השלישי הוא טייס וירטואלי, המאפשר למשתמש סימולציה של טיסה במסוק באמצעות משקפי מציאות מדומה שיוצבו בתערוכות. כל אדם שיש לו משקפי מציאות מדומה פרטיים בבית יוכל להמשיך ולשחק בה גם מחוץ לבסיסים.