יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד חיל-האוויר הגרמני ביקר בישראל פורסם בתאריך 10.04.2017
תגיות: בינלאומי , שיתוף פעולה
מפקד חיל-האוויר הגרמני, גנרל קארל מולנר, ביקר בארץ במטרה להמשיך ולחזק את שיתוף הפעולה האסטרטגי בין המדינות והחילות. במהלך הביקור הוא נחשף לאנשי חיל-האוויר וליכולותיו הטכנולוגיות, בדגש על צמיחתו של מערך ההגנ"א ועל קליטת מטוס ה"אדיר"
נועה וולמן

מפקד חיל-האוויר הגרמני, גנרל קארל מולנר, ביקר בשבוע שעבר בחיל-האוויר הישראלי כחלק מחיזוק שיתוף הפעולה בין החילות. במסגרת הביקור הגיע גנרל מולנר להר הטייסים בליווי מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל. בנוסף, הוא סייר בבסיסים השונים ונחשף למגוון תחומי פעילותו של החיל. "יש לנו קשר ארוך שנים עם חיל-האוויר הגרמני, המבוסס על עולמות תוכן חופפים", אמר אל"ם אסף, ראש מנהלת מגן. "המשלחת הגיעה כדי להיחשף לטכנולוגיה החדישה שנכנסה לצה"ל".

יכולות חדשות
במהלך ביקורו סייר גנרל מולנר בבסיס חצור והכיר מקרוב את מערך ההגנה האווירית. הוא ראה את מערכת הנשק "קלע דוד" ואת הגדוד המפעיל אותה, אשר הוכרזו מבצעיים רק בשבוע שעבר.

בעת פגישתו עם אנשי הגדוד הוא קיבל סקירה מבצעית על עבודתם. "הטכנולוגיה לא הייתה עובדת בלי האנשים", הכריז סא״ל קובי, מפקד הגדוד. "לוחמים ולוחמות, טכנאים ותומכי לחימה, אנשים צעירים עם אחריות גדולה ההופכים את הטכנולוגיה למבצעית".

"תמונת השמיים במדינת ישראל ייחודית. היא מלאה בכלי-טיס מגוונים כך שבפני אנשי המערך עומדת משימה מורכבת - לזהות מה מהווה איום ולהבין כיצד לפעול כנגדו", שיתף סא"ל רגב. "מערכת 'קלע דוד' מוסיפה עוד שכבת הגנה אסטרטגית. אנו יודעים שהמערכה הבאה תהיה מאתגרת, אבל חיילי מערך ההגנה האווירית מוכנים לכך".


סא"ל רגב וגנרל מולנר. "יודעים שהמערכה הבאה תהיה מאתגרת, אבל אנו מוכנים לכך" | צילום: מור צידון

בסיס שיתוף הפעולה: למידה הדדית
בתום הסיור בבסיס חצור, הגיעו אנשי המשלחת הגרמנית לבסיס נבטים ופגשו את אנשי טייסת "נשר הזהב" המפעילה את מטוס ה"אדיר" (F-35I). "בנבטים קיבלו אנשי חיל-האוויר הגרמני הזדמנות ראשונה לראות את המטוס החדש בפעולה, לשמוע על יכולותיו המקדמות ולהבין את חשיבותו לחיל-האוויר הישראלי", הסביר אל"ם אסף.

"אנשי המשלחת התרשמו מכך שחיל-האוויר מצליח לפתח יכולות חדשות", הוא סיפר. "הלימוד המשותף הוא בסיס הקשר שלנו ולכן נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה וללמוד אחד מהשני".


"הלימוד המשותף הוא בסיס הקשר שלנו ולכן נמשיך לעבוד בשת"פ וללמוד אחד מהשני" | צילום: מור צידון