יומן ארועים

Bookmark and Share
המשמרת שלהם: קצינים חדשים בחיל פורסם בתאריך 05.04.2017
תגיות: קורסים והכשרות , קורס קצינים , בסיס עובדה
כ-80 קצינים וקצינות חדשים עמדו הערב על רחבת המסדרים בבסיס עובדה וקיבלו את הדרגות ממפקד חיל-האוויר. כעת, הם מצטרפים באופן רשמי לשורת הפיקוד בחיל. "ראו בשירות העם זכות גדולה ומלאו אותה בהתלהבות וענווה"
עדן ביטון

רגע לפני חג הפסח קיבלו הערב עשרות קצינים וקצינות חדשים את הדרגות והפכו באופן רשמי למפקדים מן המניין. הם הגיעו לרגע זה לאחר תהליך ארוך וסיום ההשלמה החילית בבית-הספר לקצינים של חיל-האוויר שבבסיס עובדה. "אתם, הבוגרות והבוגרים, המיטב שבדור הישראלי הצעיר, בחרתם להשתתף במסע להגנה על הבית", אמר מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל. "בעוד רגע נענוד לכם את דרגות הקצונה ואיתן אחריות כבדה. הצליחו במשימותיכם, ראו בשירות העם זכות גדולה ומלאו אותה בהתלהבות וענווה, היו בני אדם".

"אין תזמון טוב יותר להצטרף לקבוצה האיכותית והמצומצמת הנושאת באחריות הכבדה, ההיסטורית, לשמר את אותה חירות שנחגגה לראשונה לפני 3,329 שנים. חובתנו היא לא רק לשמר את החירות, אלא גם לצקת בה תוכן שיצדיק את קיומה. שאיפתנו כחברה היא לממשה באופן ערכי, מוסרי ושוויוני", הוסיף אל"ם איתמר, מפקד בסיס עובדה. "המניע החזק ביותר הוא פשוט - הצורך. כולנו פה כי צריך. זו המשמרת שלנו, אין אחרים. מבט חטוף למדינות השכנות מבהיר מה דינם של אלו שלא מסוגלים להגן על עצמם. אותי מניע הצורך - הצורך לשמור על הבית".

 
כ-80 קצינים חדשים הצטרפו לשורותיו של חיל-האוויר. "בחרתם להשתתף במסע להגנה על הבית" | תמונת ארכיון

תורמים בגדול
בין המסיימים הערב, ניתן היה למצוא על רחבת המסדרים שני צוערים שהוכיחו כי אין דבר העומד בפני הרצון: סגן מוחמד וסרן משה רוזנס.

סגן מוחמד (23) הוא הקצין הבדואי הראשון במערך הביטחון. הוא החל את דרכו במערך הטכני של חיל-האוויר ולאחר מכן שירת בתחנת הכיבוי של בסיס נבטים. לאחר שירות קבע של כשנה וחצי וקבלת דרגת רס"ל, הוא החליט לצאת קורס קצינים במטרה להמשיך ולתרום.

סרן משה (34) הוא עתודאי, קצין ואבא לשני ילדים. במהלך ההשלמה החילית, אשתו המשרתת גם היא בחיל-האוויר, ילדה את בתם הקטנה. למרות האתגרים שעלו בדרך כתוצאה מהשילוב בין השניים, המשיך סרן משה בדרכו וסיים את הקורס בהצלחה.


"שאיפתנו כחברה היא לממש את החירות באופן ערכי, מוסרי ושוויוני" | תמונת ארכיון