יומן ארועים

Bookmark and Share
"נוצרת ההבנה שאתה משפיע ומשמעותי" פורסם בתאריך 03.04.2017
תגיות: אנשים , טקסים
60 קצינים ונגדים, ביניהם 17 אנשי חיל-האוויר, קיבלו הערב אותות הצטיינות מטעם הרמטכ"ל לרגל יום העצמאות התשע"ז. בין מצטייני החיל ניתן למצוא ייצוג לעולמות השונים ביניהם המערך הטכני, תחום הרפואה, עולם ההדרכה, אנשי המנהלה והמערכים המבצעיים
הדס לבב

כמדי שנה לקראת יום העצמאות נבחרים הקצינים, החיילים והנגדים שהצטיינו במיוחד בשנה החולפת ומקבלים תעודות הערכה. בטקס חגיגי שהתקיים הערב בבסיס פלמחים של חיל-האוויר העניק ראש המטה הכללי, רא"ל גדי איזנקוט, אות הוקרה לשישה קצינים ו-11 נגדים מצטיינים בחיל, לצד עשרות מצטיינים משאר זרועות צה"ל. כמו כן בתקופה הקרובה יקבלו חיילים נוספים תעודות הערכה על הצטיינות מנשיא המדינה, ממפקד חיל-האוויר ומראשי הלהקים השונים. 

"מצטיינים יקרים, ערב זה עוסק בהצטיינות שלכם - הצטיינות שהיא סוף מעשה במחשבה תחילה, בחירת הדבר הנכון לעשותו ומילוי איכותי וממוקד של המשימה", אמר הרמטכ"ל. "כל אחד ואחת מכם אחראי לתחום עשייה שונה, אך כולכם פועלים יחדיו למען מטרה משותפת - ההגנה על אזרחי מדינת ישראל ותושביה".


"כל אחד ואחת מכם אחראי לתחום עשייה שונה, אך כולכם פועלים יחדיו למען מטרה משותפת" | צילום: יח״צ פלמחים

מעריך כל רגע
בין מצטייני הרמטכ"ל אשר נבחרו השנה מחיל-האוויר ניתן למצוא את רס"ן מאיר בוחבוט, ראש מדור בלהק מבצעי-אוויר. "המדור הוקם לפני שנתיים ומשפר את האפקטיביות המבצעית של עולם הביטחון", הסביר רס"ן בוחבוט. "אנחנו לוקחים חלק בכל אירוע ביטחוני שמתרחש, למשל במבצע 'באש ובמים' שהתקיים בנובמבר האחרון בו השתתפו לוחמי האש של החיל במאמצי כיבוי השריפות. השליטה על הכוחות הפועלים תוך כדי תיאום עם מערך הכבאות הארצי היא לא פשוטה, אך נוצרת בך ההבנה שאתה גורם משפיע ומשמעותי". 

 
הרמטכ"ל ורס"ן בוחבוט. "הצטיינות שהיא סוף מעשה במחשבה תחילה" | צילום: יח״צ פלמחים

לפני כשנה הקרקע נשמטה מתחת לרגליו של רס"ן בוחבוט כאשר בנו נפטר. "הבן שלי היה בן שנה כשגילו אצלו סרטן", הוא סיפר. "בבוקר הייתי מגיע לצבא ובערב חוזר לבית החולים כדי לישון איתו. כשהוא נפטר חוויתי שברון לב גדול, והשנה שעברה מאז הייתה מאתגרת ומורכבת". על אף האובדן התעקשו רס"ן בוחבוט ואשתו להמשיך הלאה תוך נשיאת הכאב והזיכרון, והביאו לעולם בת בשם כנרת. "החיים מורכבים ולכל אחד מאתנו יש רגעים טובים ורגעים קשים. אני, שחוויתי את הרגע הקשה ביותר, למדתי שעלינו להעריך את הזמן שלנו ולנצל כל רגע. אני קם בבוקר עם חדוות יצירה ועם רצון לעשות טוב".


רס"ן בוחבוט ובנו עומר ז"ל. "למדתי שעלינו להעריך את הזמן שלנו ולנצל כל רגע" | צילום: באדיבות המרואיין