יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש הממשלה: "אין חיל-אוויר טוב משלנו" פורסם בתאריך 17.08.2016
תגיות: בסיס תל-נוף , בכירים
ראש הממשלה ביקר היום בבסיס תל-נוף, נחשף לפלטפורמות שמפעיל החיל וליכולותיו וכן שוחח עם הלוחמים. "אזרחי ישראל צריכים לדעת שיש על מי לסמוך. אני מצדיע לחיל-האוויר ולמדינת ישראל, יש לנו את הלוחמים והלוחמות הטובים ביותר"
ורד תללה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך היום ביקור בבסיס תל-נוף של חיל-האוויר. בעת הביקור שמע נתניהו מפי מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, על מקומו של החיל בזירה המשתנה, על האתגרים העומדים בפניו כיום ועל אתגרי העתיד. כמו-כן הוא נחשף לתהליכים מבצעיים מרכזיים ושוחח עם הלוחמים. בסיור השתתפו גם שר הבטחון אביגדור ליברמן, סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן ופורום המפקדים הבכיר של חיל-האוויר.

"פגשתי היום את המפקדים של החיל, שמפקדים על הטייסות המבצעיות ואחראיים על הפעלת מערכות ההגנה האווירית", אמר ראש הממשלה במהלך הביקור. "מול כל היכולות המופלאות של חיל-האוויר ראיתי לנגד עיניי אנשים מעולים ועוצרי נשימה. אין חיל-אוויר טוב יותר משלנו, אני שולח אותו לבצע את משימותיו והוא מגיע לכל מקום ובכל זמן. אזרחי ישראל צריכים לדעת שיש על מי לסמוך. אני מצדיע לחיל-האוויר ולמדינת ישראל, יש לנו את הלוחמים והלוחמות הטובים ביותר".


נתניהו: "מול כל היכולות המופלאות של חיל-האוויר ראיתי לנגד עיניי אנשים מעולים ועוצרי נשימה" | צילום: שני שמש

ביקורו של נתניהו התמקד באירועים שנמצאים בליבת העשייה של חיל-האוויר כיום וביניהם, השקעתה של מדינת ישראל בבניין הכוח של החיל כשבמרכזה קליטת מטוס ה"אדיר" (F-35I), השפעת התכנית הרב-שנתית על משרתי הקבע ופעילותו של חיל-האוויר למען השגת השקט בגבולות. 

לחה"א משקל מכריע בתפיסת הבטחון
השפעותיהן של התהפוכות במזרח התיכון בשנים האחרונות מחייבות את מדינת ישראל להיות מוכנה לכל איום בכל רגע. לחיל-האוויר משקל מרכזי ומכריע בתפיסת הבטחון, על-כן להיכרותו של נתניהו עם זרוע האוויר של צה"ל ומפעיליה המרכזיים ישנה חשיבות רבה. 

במהלך היום ביקר ראש הממשלה בתערוכה בה הוצגו בפניו מספר פלטפורמות מבצעיות ומתקדמות ביניהן, מסוק החילוץ וההצלה מסוג "יסעור" (CH-53), כלי-הטיס המאויש מרחוק (כטמ"ם) "איתן" (הרון TP), מערכת ההגנה האווירית כיפת ברזל ומסוק קרב מסוג "פתן" (אפאצ'י). כחלק מהתערוכה קיבל ראש הממשלה נתניהו סקירה על מסוק הקרב ויכולותיו מתוך הקוקפיט מפי מפקד חיל-האוויר. בנוסף, אלוף אשל הסביר לו על הייחודיות של ה"איתן" במערך הכטמ"ם.


ראש הממשלה ראה מקרוב מספר פלטפורמות מבצעיות ושמע על ה"פתן" מתוך הקוקפיט | צילום: שני שמש

"ראש הממשלה מכיר טוב את חיל-האוויר ובמהלך הביקור עדכנו אותו איך החיל נראה בשנת 2016 על כל יכולותיו המבצעיות", סיפר מפקד בסיס תל-נוף, תא"ל אורי זייפרט. "הוא קיבל סקירה על אתגרי העתיד העומדים בפני החיל ושמע לאן הוא צפוי להתקדם. לבסיס תל-נוף יש מגוון רחב מאוד של יכולות, אמצעים ופלטפורמות כך שבמהלך הביקור הוא נחשף ליכולות אלו ולצורך שלנו לתפקד תחת לחץ ולשמור על רציפות תפקודית".


במהלך הביקור קיבל נתניהו סקירה על אתגרי העתיד העומדים בפני החיל ושמע לאן הוא צפוי להתקדם | צילום: שני שמש