יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש להק השתתפות ומסוקים: תא"ל ניר נין-נון פורסם בתאריך 02.08.2016
היום התקיים טקס החלפת ראש להק השתתפות ומסוקים. לאחר שלוש שנים בתפקיד, בהן שינה הלהק את פניו, העביר תא"ל ירון רוזן את שרביט הפיקוד לתא"ל ניר נין-נון. "שיתוף הפעולה בין הכוחות בשדה הקרב הם הבסיס לניצחון"
זהר בונה

היום סיים תא"ל ירון רוזן את תפקידו כראש להק השתתפות ומסוקים (רלה"מ) ופינה את מקומו לטובת תא"ל ניר נין-נון. לפני שלוש שנים, כאשר נכנס תא"ל רוזן לתפקיד, הוא נכנס אליו כראש להק האוויר למסוקים (רלמ"ס) ובמהלך מבצע "צוק איתן", לפני שנתיים בדיוק, שינה המטה המבצעי את פניו ואחריותו של הלהק התרחבה גם להשתתפות בלוחמת היבשה והים. "בשנים האחרונות הצבנו לעצמנו רף גבוה במיוחד. כתבנו יחד את חזון השילוביות של החיל ואת תכנית חיזוק השילוביות על-מנת שעוצמת הכוח האווירי תהפוך את הקרב היבשתי לעוצמתי ומהיר, קטלני ושריד", סיכם תא"ל רוזן בדברים שנשא בטקס החלפת הפיקוד. "אנשיי, רשמנו פיסת היסטוריה. מחזון למציאות, לא פחות".


 צילום: יח"צ ממח"א 111

במסדר טקס החלפת רלה"מ בלט במיוחד שבין כובעי הקצינים הכחולים והכמותות של חיל-האוויר, צצו מספר כומתות שונות: כמותות בצע ירוק, תכלת ושחור של חיילים מזרוע היבשה וזרוע הים, הכפופים ללהק. בשל אופיו המיוחד של להק השתתפות ומסוקים, החלפת הפיקוד עליו תשפיע לא רק על חיל-האוויר, אלא על צה"ל כולו. "את הפיקוד מקבל תא"ל ניר נין-נון, קצין משכמו ומעלה, לוחם עתיר ניסיון ובעל ידע רב בעולם ביניין הכוח. עולם התוכן מוכר לך", אמר בטקס מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל. "האתגר, לקשור את כלל הגורמים לכדי תהליכים נכונים ותפוקות ראויות בתוך החיל ויחד עם שותפינו בצה"ל. הציפייה שנעמיק בשת"פ, נפרוץ תחומים חדשים, נחזק את מערך המסוקים ונשמור על רמת בטיחות הכרחית".


צילום: יח"צ ממח"א 111

זו הפעם השנייה בה עומדים תא"ל רוזן ותא"ל נין-נון ברחבת המסדרים, בעודם מעבירים שרביט זה לזה. כבר בשנת 2005, כאשר סיים תא"ל רוזן את הפיקוד על טייסת "מגע הקסם", הפיקוד הועבר לתא"ל נין-נון.

תא"ל נין-נון סיים את קורס-הטיס בשנת 1989 כטייס מסוקי קרב. לאורך השנים פיקד על טייסות מסוקי הקרב: "מגע הקסם" ו-"הצרעה", פיקד על מנהלת מגן בעת הקמתה ומילא תפקידים פיקודיים נוספים בחיל. "במציאות המבצעית במזרח התיכון כיום, עם השתנות תמידית של הזירות והאיומים סביבנו משימת ההשתתפות מרכזית וחשובה מאי פעם. שילוב הזרועות ושיתוף הפעולה בין הכוחות בשדה קרב הם אלה שיכריעו את המלחמה והם תנאי בסיסי לניצחון", הצהר תא"ל נין-נון בנאומו. "אנשי הלהק, זכות גדולה להיות אחראים על תחום ההשתתפות בחה"א. נמשיך ברוח של שיתוף פעולה ואמון הדדי לקדם את כשירות חיל-האוויר להשתתף בקרב המשולב".


צילום: יח"צ ממח"א 111