יומן ארועים

Bookmark and Share
המבחן האחרון של חניכי קורס-טיס 172 פורסם בתאריך 15.06.2016
תגיות: קורס-טיס , בית-הספר לטיסה , מפקד חיל-האוויר , בכירים
בעוד כשבועיים הם יעמדו על רחבת המסדרים ויקבלו את דרגות הסגן וכנפי הטיסה. רגע לפני הטקס המרגש, עברו החניכים את המבחן האחרון והמכריע בקורס-טיס – הטיסות המסכמות. חניכי קורס 172 עלו היום לטיסתם האחרונה כחניכים
טל גלעדי

הם הדקו את החגורות, חבשו את הקסדות והמריאו לגיחת המבחן האחרונה בקורס-הטיס. עם נחיתתם השלימו חניכי קורס 172 באופן רשמי את הטיסות במסגרת הקורס הארוך, ובפעם הבאה שבה יעלו על מטוס, הם יהיו אנשי צוות-אוויר מן המניין. חניכי קורס 172 במגמת הקרב ביצעו הבוקר את הטיסות המסכמות על מטוס ה"לביא" (M-346) אשר מהוות עבורם את המבחן האחרון כפרחי-טיס, רגע לפני קבלת דרגות הקצונה וכנפי הטיסה הנכספות, שיוענקו להם בעוד כשבועיים. 


בתמונה: מפקד חיל-האוויר לצד פרח-הטיס שאיתו עלה לטיסה האחרונה| צילום: מור צידון

 


מפקד חיל-האוויר ובכירים נוספים בחיל ליוו את חניכי קורס 172 בטיסות המסכמות | צילום: מור צידון

את הגיחה החשובה, המהווה חתימה סופית לצליחת הקורס המפרך שאורכו שלוש שנים, ליוו מהמושב האחורי טייסים בכירים בחיל-האוויר כשבראשם מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל. גם ראש אגף התכנון, אלוף עמיקם נורקין, ראש אגף כוח-אדם, אלוף חגי טופולנסקי, ראש להק מבצעי-אוויר, תא"ל תומר בר ואנשי צוות-אוויר בכירים נוספים נכחו בתדריכים ובתחקירים, טסו עם החניכים ונתנו לטייסים לעתיד טפיחת שכם אבהית וכמה עצות לדרך. 


בתמונה: ראש אגף התכנון, אלוף עמיקם נורקין, והחניך מקורס 172 עמו הוא טס | צילום: מור צידון

שיעור בטיסה
כיצד מתמודדים הבוגרים עם הלחץ הטבעי הכרוך במבחן המכריע? כיצד מתמודדים עם העובדה שאת מדריך הטיסה המוכר מחליף לפתע קצין בכיר כמו מפקד חיל-האוויר? "אין ספק שבגיחה כזאת ישנה תחושת לחץ גדולה יותר לעומת גיחה רגילה. בשבוע שעבר דימינו אותה, מה שעוזר להישאר רגוע", סיפר עדי, חניך במגמת קרב. לטיסה המסכמת של עדי התלווה מפקד בסיס חצרים, תא"ל אבשלום עמוסי. "זאת זכות גדולה עבורנו ללמוד מניסיונן של דמויות מרכזיות בחיל-האוויר, ולקבל מהן עצות והכוונה בנוגע למהות הטיסה ולא רק על דברים שאנו עוסקים בהם בקורס ביום-יום".


בתמונה: ראש אגף כוח-אדם, אלוף חגי טופולנסקי. במהלך הטיסה המסכמת מביאים החניכים לידי ביטוי את היכולות שרכשו בקורס | צילום: מור צידון 

בטיסות המסכמות, אשר נערכות לחניכים בכל מגמות הטיסה - קרב, תובלה ומסוקים - מביאים החניכים לידי ביטוי את כל היכולות והתכנים שלמדו בקורס וחידדו בשלב המתקדם כמו טיסה במבנה, קרבות אוויר והתמודדות עם מקרי חירום. במהלך הטיסה המסכמת פוגש כל חניך תקלה אפשרית, משימה חדשה שלא קיבל על הקרקע או מצב חירום מדומה על-מנת לבדוק את התמודדותו באי-וודאות.


"זאת זכות גדולה עבורנו ללמוד מניסיונן של דמויות מרכזיות בחיל-האוויר" | צילום: מור צידון