יומן ארועים

Bookmark and Share
ולתפארת חיל-האוויר! פורסם בתאריך 11.05.2016
תגיות: יום העצמאות , אנשים
לכבוד יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל מערכת אתר חיל-האוויר בחרה את 12 מדליקי המשואות של חיל-האוויר, כולם פורצי דרך ובולטים בתחומם וחולקים את המסירות לעבודתם ואת אהבת החיל
מערכת אתר חיל-האוויר

1. סא"ל ד"ר יפעת ארליך, משרתת במערך הרפואה של חיל-האוויר מזה 20 שנים. לאחרונה, מונתה למלא את תפקיד קצינת הרפואה החילית ותהיה האישה הראשונה בתפקיד זה.

 

אני, סא"ל ד"ר יפעת ארליך, אשר עתידה להיות הקצינה הראשונה בתפקיד קצינת הרפואה החילית מתכבדת להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד אנשי מערך הרפואה אשר עובדים לילות כימים בארץ ומחוץ לה כדי להציל חיי אדם ולשמור על בטחון העם והמולדת, לכבוד הנשים פורצות הדרך בחיל-האוויר ובצה"ל, על הנחישות והאומץ ללכת כנגד הזרם, על המחיר שאנו לעיתים נאלצות לשלם ועל הניצחונות הקטנים אך יקרים מפז ולכבוד החיל שלי שפרץ תקרת זכוכית נוספת והוכיח שוב שאין מקום שהוא רחוק מידי.

2. אל"ם עזר הוא ראש מחלקת תכניות מטוסים בחיל-האוויר, במסגרת תפקידו הוא אחראי על תהליכי הרכש, הפיתוח והקליטה של כלי-הטיס החדשים בחיל והמערכות הנלוות להם. בשנים האחרונות עסק בקליטת מטוס ה"שמשון" (סופר הרקולס C-130J), ה"לביא" (M-346) וכיום מרכז עיסוקו הוא סביב קליטת מטוס ה"אדיר"(F-35I).

 

אני, אל"ם עזר, רמ"ח תכניות מטוסים בלהק הציוד, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד חיל-האוויר, חיל מתקדם המפעיל טכנולוגיות מהמובילות בעולם ושואף תמיד להתחדש ולהתעצם באמצעות כלי-הטיס אותם הוא מפעיל ולהתאימם לצרכים המבצעיים של צה"ל. לכבוד אנשי החיל אשר בונים את העתיד ושואפים תמיד להיות צעד אחד לפני כולם, לכבוד שיתוף פעולה פורה עם זרועות צה"ל, משרד הביטחון, התעשיות הצבאיות והמדינות השונות אשר שותפות לדרכנו ולשיח מתמשך של שיתוף ידע ולמידה הדדית.


3. תא"ל (מיל') רז גור-אריה התגייס בשנת 1974 ושירת כלוחם ומפקד בסיירת מטכ"ל, בהמשך החליט להתנדב לקורס-הטיס ולעבור לחיל-האוויר. הוא כיהן כמפקד בית-הספר לטיסה וסיים את שירותו כראש להק כוח-האדם בדרגת תא"ל. כיום הוא משרת במילואים כמדריך בבית-הספר לטיסה.

 

אני, תא"ל (מיל') רז, מדריך טיסה במילואים כבר 7 שנים מתוך אהבת הטיסה, המכונה והאדם. מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד דור העתיד עליו ישען חיל-האוויר בשנים הבאות, לכבוד אנשי צוות-האוויר הצעירים הנושאים את השרביט ושומרים על בטחון המדינה ועם ישראל ובכך מאפשרים לנו לחיות בסביבה בה אנו נמצאים, ולכבוד דור המדריכים הוותיקים, אשר תורמים מהידע והניסיון שלהם וממשיכים להתנדב לקחת חלק בעיצוב פני דור ההמשך.

4. בלב אחת היחידות הטכנולוגיות ביותר בחיל-האוויר, יחידת "אופק", יזמה סא"ל (מיל') מרב חכמון את הקמת פורום נשים מצטיינות כדי לייצר מציאות בה יותר נשים בצה"ל משתלבות במקצועות טכנולוגיים.

 

אני, סא"ל (מיל') מרב חכמון, מנהלת אגף מערכות מידע בשירות המטאורולוגי במילואים, מובילת מיזם "אופק נשי טכנולוגי" בצה"ל ו"פורום נשות אופק" בחיל ומפקדת יחידת משנה ב"אופק" לשעבר, מתכבדת להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד אותן נשים פורצות דרך המהוות מודל והשראה לצעירות, המלמדות אותן לחלום, להעז ולפרוץ קדימה, לכבוד חיל-האוויר כארגון מצוין, מוביל, מתקדם ושוויוני ולכבוד אנשי המערך הטכנולוגי בצה"ל המובילים בצניעות ומקצוענות להכרעה והצלחה במשימותיו השונות של צה"ל.

5. בזמן שהיה תלמיד תיכון בנה טוראי ים אשבל ננו-לוויין בעצמו ושיגר אותו לחלל. לפני כשנה הוא התגייס לשירות במדור לוויינות אשר בלהק הציוד וכיום, על אף גילו הצעיר, הוא משרת לצד קצינים ועתודאים.אני טוראי ים אשבל, קמ"ד (קצין מדור) לוויינות בלהק הציוד, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד חיל-האוויר שעושה מאמצים רבים לאתר את שוחרי הטכנולוגיה הצעירים בבתי-הספר במטרה לטפח אותם ולעודד חדשנות ויצירתיות בקרב בני דור העתיד ולכבוד מדינת ישראל אשר נמצאת במועדון האקסקלוסיבי והמכובד של מדינות החלל ועומלת כל העת על פיתוח מיזמים בתחום זה לצרכי הביטחון על-מנת להשיג עליונות בשדה הקרב.

6. בחודש אוקטובר האחרון, בתחילתו של גל הפיגועים, סג"ם דניאל, ירה למוות במחבל שדקר באמצעות מברג חמישה בני אדם, ביניהם חיילת באזור הקריה בתל אביב.

אני, סג"ם דניאל, משרת כקצין הדרכה באחת מסוללות ה"יהלום" (פטריוט) של מערך ההגנה האווירית, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד הלוחמים אשר פועלים כל העת בגבורה ובאומץ כדי לשמור על ריבונותה של מדינת ישראל ולהגן על תושביה. לכבוד לוחמי מערך ההגנה האווירית אשר מגנים על השמיים והקרקע ולכבוד דור המפקדים הצעירים של צה"ל, האחראיים על הכשרתם וחינוכם של הדורות הבאים.

7. סרן ארגה סהלו היא קצינה המובילה את גדנ"ע האוויר בחיל. גדנ"ע אוויר הוא תהליך בו בני נוער מכל הארץ לומדים על חיל-האוויר ועל השירות בו במגוון פעילויות בבסיסי החיל במטרה לעודד אותם להתגייס לשירות משמעותי. סרן ארגה התגייסה בשנת 2007 ומאז היא משרתת בחיל-האוויר.

אני, סרן ארגה סהלו, הקצינה המובילה את גדנ"ע האוויר, מתכבדת להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד המערך המחנך בחיל-האוויר ובצה"ל שעומל כדי ליצור דור עתידי טוב יותר, לכבוד אותו נוער ישראלי אשר לעיתים ממעיטים בערכו אבל בעיני הוא מרגש, יפה ומקסים כמו אותו נוער שהקים את המדינה הזו, ולכבוד ההורים שמפקידים את ילדיהם בידינו, בין אם לארבעה ימים בגדנ"ע ובין אם לשנים של שירות משמעותי בצה"ל.

8. לצד השירות בתפקיד מבצעי בחיל, מצא רס"ן אסף זמן לרוץ לצדו של אבי סולמון שהתעוור בגיל 16, במטרה להגיע לתחרויות שונות בעולם. כבר שנה הם רצים זה לצד זה, כשביניהם מחברת רצועת גומי, כל הדרך אל הפסגה.

אני, רס"ן אסף, משרת כראש מדור בלהק האוויר, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד הלוחמים והחיילים של חיל-האוויר אשר פועלים ביום ובליל, בגבורה ובאומץ אין קץ על מנת לשמור על ריבונותה של מדינת ישראל ולהגן על אזרחיה ותושביה ולכבוד כל אלו, בצה"ל ומחוצה לו, אשר נושאים באחריות לאומית הראשונה במעלה ופועלים בכדי להפוך את החברה הישראלית לשוויונית, מלוכדת וטובה יותר, חברה בה כל פרט ירגיש גאווה להיות חלק ממנה.

9. בשנת 1967 החל תא"ל (מיל') איתן יריב את תפקידו כמפקד צעיר בשטח ובשנת 1988 סיים את שירותו כמפקד כוחות הנ"מ (נגד מטוסים). מאז ועד היום הוא משרת פעיל במילואים במגוון תפקידי פיקוד ושליטה.

אני, תא"ל (מיל') איתן יריב, כיום מפקד תא שליטה בבור ומשרת פעיל במילואים מזה 26 שנים, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד חברי ממערך ההגנה האווירית, המבצעים מגוון תפקידי שליטה ותכנון המאפשרים את הצלחת המשימה בשגרה ובלחימה, ברצף לחימה ובמלחמה שבין המלחמות, תוך שמיר על רעות, מקצוענות ויושרה, לכבוד המתנדבים הרבים בחיל, בסדיר ובמילואים. לכבוד לוחמי חיל-האוויר ומפקדיו אשר לוחמים בעוז באוויר, בים וביבשה ומפעילים את הטכנולוגיה המשוכללת ביותר, ולכבוד החיל שלנו שמאופיין בעבודה שיתופית ואינטנסיבית המטפח את המיומנות והמוכנות ונותן כבוד רב לניסיון העבר.

10. רס"ן רלי צין היא ראש מדור ת"ש (תנאי שירות) חובה בחיל-אוויר מאז שנת 2007. במסגרת תפקידה היא פועלת במסירות לרווחתם של חיילי החובה בחיל. בנוסף, היא האחראית החילית על תחום היוהל"מ (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר).

אני, רס"ן רלי צין, רמ"ד ת"ש חובה בלהק כוח-האדם, מתכבדת להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד החיילים הבודדים והחיילים המתמודדים עם מציאות אישית מורכבת המשרתים בחיל, על התמודדותכם יוצאת הדופן והראויה להערכה. לכבוד סגלי הת"ש בחיל, אשר עומלים לילות כימים למען החיילים, תוך טיפול מסור וחיבור משמעותי עם החיילים, כאשר אהבת האדם היא הכוח המניע אותם.

11. רס"ן ע' הוא סגן מפקד טייסת המפעילה כטמ"ם (כלי-טיס מאויש מרחוק) מסוג "הרמס 450" ונחשבת לטייסת בעלת מספר שעות הטיסה הרב ביותר בשנה החולפת. הטייסת מבצעת בין היתר משימות איסוף מודיעין, הכוונת מטוסים וסיוע שוטף לכוחות הקרקע.

אני, רס"ן ע', מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל לכבוד אנשי מערך הכטמ"ם העומלים על ביצוע משימות גלויות ומסווגות יומם וליל במעורבות מלאה אשר הולכת וגדלה בהתאם לאתגרים בשדה הקרב המודרני, לכבוד מערך הכטמ"ם כולו, אחד המערכים המבצעיים ביותר בחיל אשר נמצא בשנים האחרונות בתהליך פיתוח והתעצמות טכנולוגית ומבצעית וממשיך למצב את ישראל כמוקד ידע עולמי בתחום המאויש מרחוק ונחשב לכוח האווירי הבולט והמוביל של העתיד.

12. למרות שהיא מרותקת לכיסא הגלגלים, רב"ט קרולין טביב לא חשבה פעמיים ובשנת 2014 התגייסה כמתנדבת לחיל-האוויר. מאז שהייתה ילדה היא משחקת טניס שולחן באופן מקצועי ובקיץ הקרוב היא תייצג את ישראל כשחקנית טניס שולחן במשחקים הפראולימפיים בריו.

אני רב"ט קרולין טביב, מש"קית בלהק כוח-האדם, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל לכבוד החיילים המתנדבים בחיל על הנכונות לתרום ולהפוך את הגיוס לצה"ל לעניין מובן מאליו ולכבוד העוסקים בספורט, השומרים על גוף בריא לצד נפש בריאה.