יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחם חיל-האוויר מונה למזכיר הצבאי לנשיא פורסם בתאריך 24.02.2016
תגיות: אנשים , שיתוף פעולה , מינויים
מפקד כוחות האוויר המיוחדים, אל"ם בועז הרשקוביץ, מונה למזכיר הצבאי לנשיא המדינה, ויהיה איש חיל-האוויר הראשון בתפקיד. ההחלטה על המינוי התקבלה אמש על-ידי נשיא המדינה, שר הביטחון והרמטכ"ל. המינוי מלווה מגמה של יציאת אנשי החיל אל הצבא הירוק, ומהווה ביטוי לשילוביות בין זרועית
מערכת אתר חיל-האוויר

אל"ם בועז הרשקוביץ, ששימש כמפקד כוחות האוויר המיוחדים, ימונה למזכיר הצבאי לנשיא המדינה. ההחלטה על המינוי התקבלה אמש, (23.2) על-ידי נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ובתיאום עם שר הביטחון, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון, והרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט.

אל"ם הרשקוביץ החל את דרכו בצבא כלוחם ביחידת הקומנדו של חיל-האוויר "שלדג". בתפקידיו הקודמים שימש כמפקד יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בהיטס 669, מפקד יחידת "שלדג" ומפקד הימ"מ במשטרת ישראל.


אל"ם בועז הרשקוביץ(בתמונה) מונה למזכיר הצבאי לנשיא המדינה

מינוי מרכזי נוסף של איש חיל-האוויר לתפקיד לא שגרתי מחוץ לחיל הינו של אל"ם אביעד דגן, לוחם צוות-אוויר אשר כיהן כראש מחלקת השתתפות בחיל-האוויר ומונה לתפקיד מפקד מערך האש של פיקוד הצפון. אל"ם אביעד ישמש כמפקד מערך האש הפיקודי, האחראי על כל הפעלת האש מהאוויר, מהיבשה ומהים במשימות אותן מוביל הפיקוד בשגרה ולחימה.

שני המינויים מצביעים על מגמה של שילוביות ושיתוף פעולה בין כלל זרועות צה"ל, ועל חיזוק מקומו של חיל-האוויר אל מול הפיקודים. "היציאה מתוך החממה החיל-אווירית היא אירוע מעניין וחדש עבורי", סיפר אל"ם אביעד לאחר מינויו.


לוחם צוות-אוויר מונה למפקד מערך האש של פיקוד צפון | צילום: הגר עמיבר