יומן ארועים

Bookmark and Share
צוערי העבר, קציני העתיד פורסם בתאריך 17.02.2016
תגיות: מערך ההגנה האווירית , קורס קצינים
קצינים חדשים יצטרפו היום לשורות מערך ההגנה האווירית, וישתלבו בתפקידי פיקוד במערך במערכות הנשק השונות. על רחבת המסדרים יקבלו את דרגות הקצונה והזכות לפקד ולהוביל "היו קשובים לסביבתכם, פתוחים לביקורת, לימדו מאחרים, נהגו בצנעה ובענווה, היו בני אדם"
טל גלעדי

מערך ההגנה האווירית (הגנ"א) מצרף היום לשורותיו קצינות וקצינים חדשים שישתלבו בתפקידי פיקוד שונים במערכות הנשק שמפעיל המערך: "כיפת ברזל", "יהלום" (פטריוט) ו"חץ". אחרי שעברו דרך ארוכה בה הוכיחו את יכולותיהם, יעמדו היום על רחבת המסדרים בבית-הספר להגנ"א במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, מפקד מערך ההגנ"א, תא"ל צביקה חיימוביץ', סגל המפקדים ומשפחותיהם.

"חוסנו של חיל-האוויר ומערך ההגנה האווירית נשען על מערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, אך בעיקר נשען על אנשיו המצוינים, הלוחמים בחוד החנית והמערכים תומכי הלחימה לצדם", בירך מפקד מערך ההגנ"א את הקצינים החדשים. "מהיום אתם חלק מהפיקוד המוביל במערך וכמי שמיירטים בחלל - אצלנו השמים אינם הגבול".

יחד עם דרגות הסג"ם, יקבלו הקצינים את הזכות לפקד ולהוביל. "בוגרים ובוגרות - היו ראויים לאנשים שיופקדו בידיכם. היו בקיאים באמצעי הלחימה שבידיכם ומצו ממנו את המירב", אמר מפקד חיל-האוויר למסיימים. "היו קשובים לסביבתכם, פתוחים לביקורת, לימדו מאחרים, נהגו בצנעה ובענווה, היו בני אדם".


יחד עם דרגות הסג"ם, יקבלו הקצינים את הזכות לפקד ולהוביל | צילום: איילת אדר

דור המשך
סג"ם מעיין עוז, מצטיין הקורס, הינו נצר לשושלת מכובדת בחיל-האוויר: סבו של סג"ם עוז הוא אלוף (מיל') רן גורן, טייס קרב שבתפקידו האחרון שימש כראש אגף כוח-האדם בצה"ל. סבו מצד אביו, סא"ל (מיל') אריה עוז, ואביו אל"ם (מיל') ש', היו מפקדי טייסות, וארבעה מדודיו הינם טייסים.

עבור סג"ם עוז, שישתלב כקצין במערכת "חץ", היה ברור שישרת בחיל-האוויר, והתגייס למערך ההגנה האווירית כלוחם מערכת "יהלום" (פטריוט). "במהלך קורס-הקצינים כתבתי וסיפרתי על ההיסטוריה המשפחתית שלי", הוא מספר. "סבא שלי טס במבצע 'אנטבה' ובמלחמת ששת הימים. התעוזה והאומץ שלהם תרמו למדינה, והם השראה עבורי". במהלך קורס הקצינים עבר סג"ם עוז חוויות רבות, כולן עיצבו את אישיותו והכינו אותו לפרק החדש בחייו כקצין. "במהלך הפריסות המסכמות של הקורס כל מה שאתה לומד כלוחם בא לידי ביטוי ואתה לומד כיצד להתאים את עצמך לסביבה ולהתמודד עם סיטואציות חדשות ואי וודאות. אני מחכה להוביל מאחורי חיילים".

"מערך ההגנה האווירית של חיל-האוויר הוא הטוב והמתקדם בעולם. המערך מתחדש ומצטייד במיטב היכולות אל מול מגוון איומים מכלל הזירות", אמר מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, במהלך הטקס. "מעל לכל טכנולוגיה ניצבים אנשי המערך: מפקדים, לוחמים ותומכי לחימה. נבחרת איכותית ומסורה העומדת על המשמר, פועלת, תוך שניות, במקצועיות ונחישות, מול איומים ובאותה עת משכילה לקלוט יכולות חדשות, להשתנות ולהתאים עצמה למציאות המשתנה".


מח"א: "מעל לכל טכנולוגיה ניצבים אנשי המערך: מפקדים, לוחמים ותומכי לחימה" | צילום: איילת אדר