יומן ארועים

Bookmark and Share
אני נשבע: לוחמים חדשים למערך ההגנ"א פורסם בתאריך 10.02.2016
תגיות: מערך ההגנה האווירית
לוחמי מחזור נובמבר 2015 של מערך ההגנה האווירית נשבעו אמונים הערב ברחבת הכותל המערבי. ממחזור זה יוכשרו הלוחמים הראשונים שישרתו בגדוד "שרביט קסמים". מפקד המערך: "בסביבה ביטחונית זו עולה חשיבותו של מרכיב ההגנה בתפיסת הביטחון הלאומי"
טל גלעדי

פרק הטירונות של לוחמי מחזור נובמבר 2015 של מערך ההגנה האווירית הגיע לקיצו והערב נשבעו הלוחמים הצעירים בכותל המערבי במעמד מפקד המערך, תא"ל צביקה חיימוביץ'. אחריו ימשיכו הלוחמים לשלב ההכשרה המקצועית בבית-הספר להגנה אווירית (ביסל"א) במסגרתו יוסמכו על מערכות הנשק השונות שמפעיל המערך. בחודשיים האחרונים עברו הלוחמים שבוע שדאות, בוחן מסלול, תרגילי שטח פתוח ומסע אלונקות. "כטירונים למדתם עד עתה את אורחות חיי הצבא ואת הנדרש מלוחם במערך ההגנה האווירית של חיל האוויר", אמר תא"ל צביקה חיימוביץ' בנאומו בפני משפחות הלוחמים בטקס ההשבעה. "מעתה תלמדו להפעיל את מערכות הנשק, ותהפכו ללוחמים מקצועיים בתחום היירוט מהקרקע לאוויר".


טירוני מחזור נובמבר 2015 במהלך בוחן המסלול | צילום: איילת אדר

כשליש מהמסיימים: לוחמות
מחזור זה שכשליש ממנו מרכיבות לוחמות, הוא המחזור הראשון שממנו ישובצו לוחמים לגדוד "שרביט קסמים" שיהפוך למבצעי במהלך החודשים הקרובים. שאר הלוחמים שובצו למערכת "כיפת ברזל" המיירטת טילים בטווחים נמוכים ולמערכת "יהלום" (פטריוט) המיירטת כלי-טיס. "בהיבט הביטחוני אנו נמצאים בתקופה בה האתגרים הניצבים לפנינו הופכים למורכבים יותר ויותר", הצהיר תא"ל חיימוביץ'. "ניתוח מפוכח של התמורות במזרח התיכון, מצביע על סביבה אסטרטגית דינאמית ומורכבת המתעצבת מחדש ממש בימים אלו. מציאות זו מחייבת את כולנו לרמת דריכות ומוכנות גבוהה. בסביבה ביטחונית זו עולה חשיבותו של מרכיב ההגנה בתפיסת הביטחון הלאומי, ועמו מרכזיותו של מערך ההגנה האווירית הישראלי".

"התגייסתי במרץ 2015 לקורס חובלים", סיפר רב"ט נדב אלגרבלי, טירון במחזור שעלה לישראל לבדו מצרפת כדי לשרת בצה"ל ויעמוד הערב ברחבת הכותל המערבי. "אחרי שהודחתי נפתחו בפניי לא מעט אופציות ליחידות החי"ר המיוחדות כמו מגלן ועוקץ, אבל לי היה ברור שמה שאני מחפש זה שילוב של פיקוד, טכנולוגיה ולוחמה - בדיוק מה שמרכיב את מסלול אנשי מערך ההגנ"א". רב"ט אלגרבלי שובץ למערכת "יהלום" (פטירוט).


"חיפשתי שילוב של פיקוד, טכנולוגיה ולוחמה" | צילום: איילת אדר