יומן ארועים

Bookmark and Share
בוגרי קורס 171 קיבלו כנפיים פורסם בתאריך 31.12.2015
תגיות: קורס-טיס , בית-הספר לטיסה , מסדר כנפיים , בסיס חצרים , מפקד חיל-האוויר
אחרי שלוש שנים אינטנסיביות במיוחד ורגע לפני תחילתן של שנים עמוסות לא פחות בטייסות החיל, קיבלו היום בוגרי קורס-טיס 171 את הכנפיים הנכספות והצטרפו אל שורות לוחמי צוות-האוויר בחיל
שחר צורני
לאחר שלוש שנים של חוסר וודאות, לימודים ואימוני טיסה רבים, הגיע הרגע שהם כל-כך ציפו לו - טקס מסדר הכנפיים. בוגרי קורס-טיס 171 קיבלו היום את כנפי-הטיס בטקס שנערך במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי רא"ל גדי איזנקוט, ומפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל. "כלוחמי צוות-אוויר אני מצפה מכם להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש שיבוא לפניכם ולהציב בראש את מוכנותכם לממש את ייעודו של צה"ל - להגן על המדינה, להבטיח את קיומה ולהמשיך את מסורת לוחמי האוויר", אמר הרמטכ"ל לבוגרים.

"היום אתם פורסים כנפיים. בחרתם להוביל ולקחת אחריות", הוסיף מפקד חיל-האוויר לבוגרים. "בהביטי בכם אני רואה מצוינות במיטבה. אתם הבסיס לתקווה לחיינו כאן, נוסכים השראה, ביטחון וגאווה עצומה". במדי הקבע החדשים ובהתרגשות רבה צעדו הבוגרים אל רחבת המסדרים והצטרפו באופן רשמי למערך הלוחם האווירי של צה"ל. "אתם ראויים להיות מופקדים על הכביר בכוחותיה של ישראל. אתם ממשיכים דרכם של המעטים, דור חדש של מגני הארץ ממרום השמיים", אמר מפקד החיל.

לאירוע הגיעו גם משפותיהם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין ז"ל שנפלו במבצע "צוק איתן". "גם באירוע זה לא נשכח את נעדרי צה"ל, בהם לוחם צוות-האוויר רס"ן רון ארד, וכן סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין", אמר שר הביטחון, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון, בטקס מסדר הכנפיים. "אנו עושים כל שביכולתנו להשיבם לישראל. דעו הורים יקרים כי לא ננוח ולא נשקוט עד שנביא את הבנים הביתה".

"אתם מקבלים לידכם פיקדון משולש"
מסדר הכנפיים נערך השנה בסימן 35 שנים למטוס ה"נץ" (F-16A/B) הוותיק ולמוד הקרבות. בשנת 1980 נחתו בארץ ארבעת מטוסי ה"נץ" הראשונים בבסיס רמת-דוד. מטוס ה"נץ" הרחיב את מעטפת הביצועים של החיל ואת כושר הרתעתו, וכן קטף מגוון הישגים מרשימים ביניהם הפלת בכורה עולמית למטוס ותקיפת הכור הגרעיני בעיראק במסגרת מבצע "אופרה". "אתם מצטרפים לחיל מתחדש ומתעצם. אנו נפרדים מ'הסקייהוק' הוותיק ומוקירים את ה'נץ', שהציב קווים אדומים בשנת 1981 בעירק ועיצב את המזרח התיכון. בעוד שנה ינחתו מטוסי ה'אדיר' (F-35I), שימתחו גבולות חדשים ויבטיחו את ביטחונה וקיומה של המדינה לעשרות שנים", אמר מפקד חיל-האוויר.

על-אף מזג האוויר הסוער, גם השנה הפגינו מטוסי חיל-האוויר יכולות מרהיבות במופע האווירובטי. למשך דקות ארוכות מטוסים ומסוקים מכל טייסות החיל מלאו את השמיים. "אתם בוגרי הקורס עברתם קשה מאוד כדי להגיע למעמד הזה. הפגנתם נחישות ויכולות מרשימות והיום אתם מקבלים לידכם פיקדון משולש - את כלי הטיס שלנו, את הגנת שמינו ואת ביטחונם של אזרחי המדינה", סיכם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בנאומו לבוגרים ולקהל האורחים. "בוגרים, אתם יוצאים לדרך חדשה, פותחים מבערים ממריאים לשחקים ונישאים על גבי רוח של אהבת העם והמדינה, ומסוככים עלינו מלמעלה בכנפיכם. מבטנו ילווה אתכם מלמטה בגאווה והערכה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 

צילום: איילת אדר