יומן ארועים

Bookmark and Share
בוגרי קורס 171 מקבלים דרגות פורסם בתאריך 29.12.2015
תגיות: קורס-טיס , בית-הספר לטיסה , בסיס חצרים
רגע לפני שבוגרי קורס 171 מסיימים את קורס-הטיס ומקבלים את הכנפיים, הם קיבלו היום את דרגות הסגן והפכו לקצינים בחיל באופן רשמי. "אתם מצטרפים לקבוצה הלוקחת על עצמה יום יום שעה שעה את הזכות להגן על מדינת ישראל"
שחר צורני
שלוש שנים מאתגרות ועמוסות יגיעו לסיומן בעוד יומיים כאשר בוגרי קורס-טיס 171 יעמדו על רחבת המסדרים ויציינו את סופו של הקורס הארוך. רגע לפני שהם מקבלים את הכנפיים, צעדו היום המסיימים על רחבת המסדרים בפעם האחרונה כחיילי חובה. במעמד מפקד בסיס חצרים, מפקד בית-הספר לטיסה (ביס"ט), מפקדיהם הישירים ובני משפחתם, קיבלו המסיימים את דרגות הסגן והפכו לקצינים בחיל-האוויר. "אתם מצטרפים לקבוצה הלוקחת על עצמה יום יום שעה שעה את הזכות להגן על מדינת ישראל", אמר לקצינים הצעירים מפקד הביס"ט, אל"ם מ'. "אנו מדגישים בקורס את ערך הצניעות, היום אני מאשר לכם לזקוף קומה ולהיות גאים. גאה בכם על התוצאה הסופית המרשימה ועוד יותר על הדרך".

קבלת דרגות הקצונה מסמלת את סופן של שלוש שנים בהן עבדו החניכים לילות כימים, למדו, ובעיקר טסו. "בחרנו אתכם בהתאם לכישורי הטיסה שלכם, אבל גם בהתאם לערכי האדם. עם הכשרון שבכם, המקצועיות הגבוהה והאמונה בצדקת הדרך, יודע אני שתוכלו לכל אתגר".

מצדיעים ל"נץ"
ביום חמישי הקרוב יקבלו הבוגרים את כנפי-הטיס, יהפכו באופן רשמי ללוחמי צוות-אוויר ויפרשו כנפיים ולצאת לשירות ארוך ומשמעותי בטייסות החיל. השנה יתקיים מסדר הכנפיים בסימן 35 שנים למטוס ה"נץ" (F-16A/B) הוותיק ולמוד הקרבות. "מערך ה'נץ' בישר תפנית ביכולותיו של חיל-האוויר. זריזותו ויכולותיו המבצעיות היוו מצע לתפיסות והפעלות חדשות בחיל", אמר מפקד בסיס חצרים, תא"ל א'. "בשנה הקרובה יקלוט חיל-האוויר את מטוס ה'אדיר' - פאר הטכנולוגיה שיהווה מסמר נוסף בבטחונה של המדינה".

"בוגרים, אתם מצטרפים לשורות הלוחמים ונושאים על כתפיכם את זכות ההגנה על המולדת", הוסיף תא"ל א' במילותיו לבוגרי הקורס. "המסע שלכם מאתגר ואתם בתחילתו. לצד האתגרים, תהנו מסיפוק בלתי רגיל. חתרו למגע כלוחמים והפגינו דוגמא אישית כבני אדם".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
רגע לפני שהם מקבלים את הכנפיים, צעדו היום מסיימי קורס-הטיס על רחבת המסדרים בפעם האחרונה כחיילי חובה
רגע לפני שהם מקבלים את הכנפיים, צעדו היום מסיימי קורס-הטיס על רחבת המסדרים בפעם האחרונה כחיילי חובה

צילום: איילת אדר