יומן ארועים

Bookmark and Share
"הטיסות המסכמות מסמלות את השיא" פורסם בתאריך 16.12.2015
תגיות: בית-הספר לטיסה , לביא (M-346) , מפקד חיל-האוויר
בעוד כשבועיים יעמדו חניכי קורס 171 על רחבת המסדרים ויקבלו את כנפי-הטיס. רגע לפני מסדר הכנפיים עמדו הבוגרים מול המבחן האחרון בקורס: הטיסות המסכמות והאחרונות שלהם כחניכים. "רק אחרי שנחתתי והורדתי את האטמים ניסיתי להבין מה קרה"
שחר צורני

שלוש שנים אינטנסיביות, עמוסות מבחנים, ועדות וטיסות יגיעו לקיצן בעוד כשבועיים כשחניכי קורס 171 יקבלו את כנפי-הטיס בטקס מסדר הכנפיים. השבוע נבחנו הבוגרים בפעם האחרונה, והמריאו לטיסות המסכמות והאחרונות שלהם כחניכים.

הטיסות המסכמות, כשמן כן הן - מסכמות שלוש שנים של למידה קרקעית ואווירית ומשמשות כחתומת הסופית של הקורס עבור פרחי-הטיס. "הטיסות המסכמות מסמלות את השיא. הן מביאות לידי ביטוי את כל מה שהחניכים למדו ואת ההשקעה הרבה שלנו בהם", אמר סרן תם, מפקד קורס מתקדם במגמת קרב. "זו הזדמנות להסתכל מהצד ולראות לאיזו רמה החניכים הגיעו".

טיסה של אלופים
פרט לתפקיד המרכזי שיש לטיסות אלה בהכשרת הבוגרים ובהבאתם אל קו הסיום, המסכמות מתקיימות בנוכחות בכירים בחיל, החל ממפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, ראש אגף כוח-האדם, אלוף חגי טופולנסקי, כמו גם ראשי להקים ומפקדים בכירים נוספים. י', חניך במגמת קרב ואחיה של תמר אריאל ז"ל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה שנהרגה במפולת השלגים בנפאל, עלה לטיסתו האחרונה במסגרת הקורס במטוס ה"לביא" (M-346) כשמאחוריו בקוקפיט ישב מפקד החיל.

החניכים מעידים כי הלחץ וההתרגשות משתנים מבכיר אחד למשנהו: "זה תלוי איך הבוחן מתנהג - למשל אם הוא מדבר הרבה או שקט", קבע אלון, חניך במגמה. "ניסיתי לשים את זה בצד, לדמיין מדריך אחר מאחורה ולא לחשוב על זה במהלך הטיסה", סיפר לירון, חניך במגמת קרב שטס את הטיסה המסכמת כשמאחוריו ראש אגף כוח-אדם, אלוף חגי טופולנסקי. "רק אחרי שנחתתי והורדתי את האטמים עיכלתי מה קרה. בסוף אם שמים את הטיסה הזאת בפרופורציה, זו גיחה שהתאמנו עליה הרבה ועכשיו צריך לעשות אותה טוב פעם נוספת".

"מחכים לראות אותם על הרחבה"
החניכים אמנם נחתו בהצלחה על הקרקע והפעם הבאה שבה יטוסו תהיה רק לאחר המסדר כשדרגות הקצונה וכנפי-הטיס יעטרו את מדיהם, למרות זאת הם מספרים שהסוף המתקרב נראה מעיניהם עוד רחוק. לעומתם, המדריכים שלהם בחצי שנה האחרונה כבר רואים את הטקס באופק ומצפים לבואו יותר מתמיד. "אנחנו מתרגשים ומצפים למסדר מאד", שיתף סרן תם. "אנחנו כבר מחכים לראות אותם עומדים שם על הרחבה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
השבוע נבחנו בוגרי קורס-טיס 171 בפעם האחרונה, והמריאו לטיסות המסכמות והאחרונות שלהם כחניכים
השבוע נבחנו בוגרי קורס-טיס 171 בפעם האחרונה, והמריאו לטיסות המסכמות והאחרונות שלהם כחניכים

צילום: איילת אדר