יומן ארועים

Bookmark and Share
קציני הגנ"א שנטרלו מחבלים קיבלו תעודות פורסם בתאריך 07.12.2015
תגיות: מערך ההגנה האווירית
שני הקצינים ממערך ההגנה האווירית שנטרלו בחודש אוקטובר מחבלים והצילו חיי אדם, קיבלו תעודת הערכה ממפקד המערך: "אתם הדוגמה לדמות הלוחם ולציפיות שנדרשות ממנו - חתירה למגע, נחישות ואומץ לב"
טל גלעדי

"טוב שיש כמותכם": מפקד מערך ההגנה האווירית, תא"ל צביקה חיימוביץ, העניק ביום חמישי האחרון תעודות הערכה לשני קצינים במערך אשר נטרלו מחבלים שביצעו או התכוונו לבצע פיגועי טרור. "הקצינים שמקבלים תעודת הערכה היום, הם דוגמא מובהקת לדמות הלוחם במערך ולציפיות שנדרשות ממנו - חתירה למגע, נחישות ואומץ לב", אמר מפקד המערך בטקס הענקת תעודות ההערכה, שנערך באווירת חג החנוכה. "הגבורה היא אחד מהמאפיינים הבולטים של קציני ההגנה האווירית. סט הערכים שהוביל אתכם בפעולתכם דומה לסט הערכים של הגיבורים מתקופת החשמונאים. הנשק אומנם השתנה, רובה במקום רוגטקה, אבל הגבורה היא אותה הגבורה".

לפני כחודשיים סג"ם דניאל, קצין בגדוד "יהלום" (פטריוט), ירה למוות במחבל שדקר באמצעות מברג חמישה בני אדם, ביניהם חיילת באזור הקריה בתל אביב. סג"ם דניאל, אשר הבין מיד שמדובר באירוע טרור, יצא מרכבו, רץ אל המחבל וירה בו מטווח של חמישה מטרים. יומיים עברו ואירוע דומה התרחש בגזרת דרום הר חברון, כאשר לוחמי הגנה אווירית שביצעו משימת הגנת ישובים זיהו תנועה חשודה של דמות הנעה לעברם באישון ליל. הם הקפיצו את כוחות האבטחה, פתחו בנוהל מעצר חשוד כמקובל וביצעו ירי באוויר. מפקד הכוח, סגi עומר, ואיתו חייל נוסף, זיהו סכין בידו של המחבל והקצין פתח בירי ונטרל אותו. הלוחמים פעלו במקצועיות ונחישות וכך מנעו אירוע חדירה לישוב בליל שבת ופגיעה בתושבים.

"רוב החיילים לא חושבים שמה שהם עוברים בהכשרות ישמש אותם בבוא היום ויפגוש אותם במציאות, אבל לי זה קרה", אמר סג"ם דניאל. "אני גאה שהייתה לי הזדמנות לנצל את יכולותיי כקצין וכלוחם". שבוע לאחר האירוע פגש סג"ם דניאל את החיילת שנדקרה באירוע בתל-אביב. "היום אני מפקד על חיילים וחשוב לי מאוד להדגיש בפניהם את חשיבותה של אחריות, מנהיגות ומהירות תגובה", סיכם בחיוך.

 
1 | 2
 
צילום: איילת אדר