יומן ארועים

Bookmark and Share
מחזקים את שיתוף הפעולה בהודו פורסם בתאריך 01.12.2015
תגיות: מפקד חיל-האוויר , חיל-האוויר ההודי , שיתוף פעולה , חילות-אוויר זרים
מפקד חיל-האוויר נמצא השבוע בביקור עבודה בחיל-האוויר ההודי. בין השיחות על השינויים האסטרטגיים בעת הנוכחית דיברו שם גם על סוגיות בהקשר כלי הטיס המשותפים ואתגרים מבצעיים
מערכת אתר חיל-האוויר

מעל 4,000 ק"מ מפרידים בין ישראל להודו, אבל לחיל-האוויר הישראלי וחיל-האוויר ההודי יש תחומי עניין ופלטפורמות משותפות. מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל, יצא השבוע לביקור עבודה בהודו כחלק מחיזוק שיתוף הפעולה בין החילות. מח"א נפגש עם מפקד חיל-האוויר ההודי, מרשל אוויר ראשי ארופ ראהא, ועם שר ההגנה ההודי ובכירים בצבא ובמערכת הביטחונית בהודו.

זהו ביקורו הראשון של האלוף אמיר אשל בחיל-האוויר ההודי והוא התקבל בטקס רשמי מרשים בשער הודו שבלב ניו דלהי הבירה. האנדרטה בשער הודו מנציחה למעלה מ- 70 אלף נופלי הצבא ההודי במלחמת העולם הראשונה ובמלחמות האפגניות.

שני חילות האוויר מטיסים את כטב"ם ה"הרון" ואת מטוס ה"שמשון" ולומדים זה מזה את תפיסות ההפעלה, האחזקה, נושאי בניין הכח והכשרת כח האדם. הכוונה להדק את שיתוף הפעולה ולייצר שיח מפעילים וטכני לאור ההתמודדות עם אתגרים דומים.

מפקד חיל-האוויר אמר בביקורו כי חיל-האוויר הישראלי רואה בחיל-האוויר ההודי שותף אסטרטגי וחשוב בשיתוף הפעולה הבינ"ל של החיל.

צבא הודו הוא אחד הצבאות הגדולים בעולם, חיל-האוויר שלו, הוא הרביעי בגודלו בעולם, הוא מופקד על אבטחת המרחב האווירי ההודי ועל לוחמה אווירית בעת עימות. לאחרונה חגג 83 שנים להקמתו והוא מונה מעל 120 אלף חיילים.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, יצא השבוע לביקור עבודה בחיל-האוויר ההודי כחלק מחיזוק שיתוף הפעולה בין החילות
מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, יצא השבוע לביקור עבודה בחיל-האוויר ההודי כחלק מחיזוק שיתוף הפעולה בין החילות