יומן ארועים

Bookmark and Share
פלדה כחולה: 5 שלוחות חדשות נפתחו פורסם בתאריך 24.09.2015
תגיות: בית הספר הטכני , שוחרים
5 שלוחות חדשות של המכללות הטכנולוגיות של חיל-האוויר החלו השנה לפעול לראשונה וסייעו בעליה של כ-200 במספר השוחרים. פרויקט "פלדה כחולה" המוביל את שילובם במערך הטכני של חיל-האוויר מתרחב גם הוא, עם 60% מחיילי המערך שהתגייסו דרך הפרויקט
טליה יריב

חמש שלוחות חדשות של המכללות הטכנולוגיות של חיל-האוויר נפתחו ו-200 שוחרים נוספים הצטרפו לשלוחות פסגת זאב, ראש-העין, הרצליה, ראשון-לציון וקריית אתא. השלוחות הן למעשה כיתות "חיל-אוויריות" בתוך בתי-ספר רגילים אשר קולטות בתוכן שוחרים. בשנה הקרובה תתקיים פעילות השלוחות ב-28 בתי-הספר שונים, זאת לעומת 10 בלבד לפני 6 שנים. כיום קיימים כ-82 מוסדות של מסלול "פלדה כחולה" בפריסה ארצית, כאשר 48 מתוכם הם מכללות לכיתות יג'-יד'.

"חצינו את רף ה-60% חיילי 'פלדה כחולה'"
השנה הושם דגש על פתיחת השלוחות המיועדות למגזר הדתי, על-מנת לשלב מגוון רחב של אוכלוסיות שונות ולהגיע לכל רבדי החברה הישראלית. השנה נפתחו שתי שלוחות דתיות חדשות שמשלימות את סך השלוחות הדתיות לכ-6 ברחבי הארץ.

בסך הכל פתחו את שנת הלימודים החדשה כ-5,300 שוחרים, כ-200 יותר מבשנה שעברה. 3,400 מתוכם הם תלמידי השלוחות השונות, כשלצדן פועלות גם המכללות הטכנולוגיות הגדולות בחיפה ובבאר-שבע. בנוסף, בשנת הלימודים האחרונה ירדה כמות הנשר בשלוחות באופן הדרגתי לכ-8%, לעומת 10% לפני כשנתיים. "העלייה הגדולה בכמות השוחרים בשלוחות מחזקת את כמות האנשים שמגיעים למערך הטכני", מסביר רס"ן יוסי פרץ, מפקד גף "פלדה כחולה" בבסיס הטכני בחיפה. "למערך הטכני של חיל-האוויר מגיעים כל השוחרים בשלוחות ובמכללות. השנה הצלחנו לעבור את רף ה-60% חיילים שהגיעו מ'פלדה כחולה' מסך חיילי המערך הטכני".

מטרת המכללות הטכנולוגיות והשלוחות השונות שמרכיבות יחד את מסלול "פלדה כחולה", היא להכשיר את בני הנוער כבר מגיל צעיר לשירות משמעותי במערך הטכני של חיל-האוויר. במהלך לימודיהם הם רוכשים השכלה טכנולוגית ובנוסף ניתנת להם האפשרות להשלים לימודים על-תיכוניים המקנים להם תעודת הנדסאי במימון המדינה. תכנית "פלדה כחולה" הינה תכנית למעורבות חיל-האוויר במוסדות החינוך הכוללת בתוכה מספר מסלולים לאיתור תלמידי ביה"ס מקצועיים ועיוניים שבסיום הכשרתם ישולבו במערך הטכנולוגי של החיל. תלמידי התכנית הם עמוד השדרה ודור העתיד של המערך הטכני של חיל-האוויר.

 
1 | 2 | 3
 
בשנה הקרובה תתקיים פעילות השלוחות ב-28 בתי-הספר שונים, זאת לעומת 10 בלבד לפני 6 שנים
בשנה הקרובה תתקיים פעילות השלוחות ב-28 בתי-הספר שונים, זאת לעומת 10 בלבד לפני 6 שנים